Krytyka Polityczna: "Nie zapraszaliśmy bojówek"

- Nasz wiec Kolorowa Niepodległa zakończył się sukcesem. Pokazaliśmy, że Polska może być otwarta, wielokulturowa, szczęśliwa. I dzięki nam Marsz Niepodległości, nie przeszedł dłuższą trasą przez centrum - mówiła dziś Kazimiera Szczuka
Uliczny wiec, który stanął na drodze organizowanego przez Młodzież Wszechpolską i ONR Marszu Niepodległości organizowała Krytyka Polityczna i inne organizacje skupione w koalicji Porozumienie 11 Listopada. W Święto Niepodległości przez 5 godzin razem z ustawionymi na skrajach zgromadzenia grupami antyfaszystowskimi blokowała Marsz. Według organizatorów przyszło ok. 2,5 tys. osób.

Śpiewał nietypowy chór, grał Tymon Tymański. Byli niektórzy politycy, przemawiali prof. Stanisław Obirek, Stanisław Krajewski (przedstawiciel społeczności polskich Żydów), prof. Małgorzata Fuszara (Kongres Kobiet) Robert Biedroń (poseł Ruchu Palikota), para reżyserów Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze

- Ubolewamy, że obraz Kolorowej Niepodległej nie przedostał się do telewizji. Telewizje interesowały się wyłącznie zadymą. To co działo się na Kolorowej można dopiero zobaczyć na nagraniach w internecie - informowała Szczuka.

Organizatorzy wiecu zaprosili dziennikarzy na konferencję, by - jak mówili - wyjaśnić krążące w mediach nierzetelne i nieprawdziwe informacje dotyczące wiecu i blokady Marszu. Agnieszka Wiśniewska z Krytyki odczytała oświadczenie w tej sprawie.

Treść oświadczenia

W imieniu organizatorów wiecu "Kolorowa Niepodległa" związanych z "Krytyką Polityczną", a także osób prowadzących i popierających publicznie wiec, oświadczamy, że:

1. Nie organizowaliśmy żadnych przedsięwzięć niezgodnych z prawem. Nie zapraszaliśmy żadnych bojówek. Ani z Polski, ani z zagranicy. Nie planowaliśmy żadnego zgromadzenia grup radykalnych w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat. Policja zepchnęła tam grupę antyfaszystów, którą następnie spokojnie wyprowadziła z lokalu, nie zgłaszając wobec nas żadnych zastrzeżeń.

2. Organizowaliśmy i braliśmy udział w fieście wolnościowej "Kolorowa Niepodległa". Wszystko odbyło się spokojnie i w pełnej zgodzie z siłami porządkowymi.

3. Przypominamy, że na każdym etapie przygotowań i samego wiecu organizatorzy i prowadzący jednoznacznie odcinali się od przemocy, dbali o spokojną i radosną atmosferę, a celem wszystkich działań było wyrażenie pokojowego sprzeciwu wobec ksenofobii, rasizmu i mowy nienawiści. Przemoc potępiamy!

5. Uważamy za skandaliczne wszelkie próby rozmycia odpowiedzialności za zniszczenia dokonane w Warszawie w wyniku Marszu Niepodległości. Wyrażamy oburzenie, że w niektórych relacjach dziennikarzy i polityków działania organizatorów pokojowego wiecu zrównuje się z agresją kiboli i faszyzujących organizacji. Mamy nadzieję, że siły porządkowe i wymiar sprawiedliwości ustalą, kto jest odpowiedzialny za działania, które zakończyły się przemocą i zamieszkami. Stop faszyzmowi na ulicach Warszawy!

Komentarze (176)
Krytyka Polityczna: "Nie zapraszaliśmy bojówek"
Zaloguj się
 • green_feldkurat_katz

  Oceniono 22 razy 10

  Czy można poprosić, by państwo polskie i samorządy przestały dotować krytykę polityczną?

 • dramat1

  Oceniono 22 razy 10

  kto wam wierzy ???

  kto łyknie ten kit ?

  szkopy same wpadły na pomysł i przypadkowo byli w okolicy ?

  krytyka polityczna - nie dość że lewacy to jeszcze tchórze

 • jurakuz

  Oceniono 20 razy 10

  to już jest bezczelność.. szczuka, biedroń - kto personalnie zaprosił niemieckie lewackie bojówki antify do Warszawy na 11go listopada? kto pytam się?

 • njah

  Oceniono 9 razy 9

  A to dlaczego Niemcy schowali się w lokalu należącym do Krytyki Politycznej? Potępiacie przemoc, a zobaczcie jak prezentowali się wasi goście zza Odry: www.youtube.com/watch?v=l-PeRCrIuWM

  Cos tu mocno nie gra

 • zuuuraw

  Oceniono 13 razy 9

  Lewaccy zadymiarze z Krytyki politycznej łżą jak "bure suki", ale dla "lewizny" normalka.
  Na portalu wPoltyce.pl jak i na youtube.com sporo filmików pokazujących jak niemieccy, zakapturzeni bandyci w kominiarkach traktują lokal KP jako swoista bazę wypadową dla swoich rozrób. Widać jak jeden z szefów KP, niejaki Sutowski, postura i twarzyczką przypominający młodego Ernsta Rohma, twórcę bojówek nazistowskich SA z okresu monachijskiego puczu, wpuszcza niemieckich bandziorów do swojej meliny i następnie negocjuje z Policją. Niemieccy bandyci oczywiście, co widać na filmie, przebiegli w ucieczce przed Policją prawie cały Nowy Świat i schowali się dopiero w siedzibie KP, ot, czysty przypadek.
  Uważam że po tym co stało się w Warszawie Krytyka Polityczna jako organizacja przestępcza, odpowiedzialna za eskalację napięć i zorganizowanie rozróby w Święto Niepodległości winna być zdelegalizowana a kamienica, którą KP dostała za grosze od miasta winna być jej odebrana!

 • representation1

  Oceniono 14 razy 8

  Kim są ci Niemcy, którzy zaatakowali patriotyczną demonstrację Polaków?
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------
  To są potomkowie i pogrobowcy niemieckich komunistów, którzy w 1920 roku na wezwanie sowieckich władz blokowali w portach przeładunek broni dla Polski walczącej z bolszewickim najeźdźcą.

  Kim są Polacy, którzy zaprosili niemieckich bojówkarzy do Polski?
  -----------------------------------------------------------------------------------------
  To są potomkowie i pogrobowcy polskich komunistów, którzy w 1920 roku czekali na tyłach frontu na zwycięstwo armii czerwonej i ustanowienie Polskiej Republiki Rad.

 • jurakuz

  Oceniono 8 razy 8

  - Nasz wiec Kolorowa Niepodległa zakończył się sukcesem.

  Pewnie- niemieccy bandyci biegają z pałami po Warszawie w Święto Niepodległości Polski, biją ludzi idących z polskimi flagami ,. biją przebranych uczestników historycznej parady.... pełen sukces

 • aietes

  Oceniono 8 razy 8

  użyteczni idioci zaprosili bandytów.

 • kruder76

  Oceniono 14 razy 8

  Tylko jakim cudem w lokalu Krytyki Politycznej znalezły się niemieckie bandziory spod znaku antify?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX