Teatr zamknięty. Właściciel zniknął z pieniędzmi

Do śródmiejskiej komendy wpływają zawiadomienia od oszukanych firm i widzów Teatru Bajka. Jego właściciel zniknął z pieniędzmi. Szukają go urzędy, a wkrótce policja.
"Byłam pod teatrem Bajka na Marszałkowskiej. Miałam wykupione bilety na kabaret. Wraz z kilkoma innymi osobami czekaliśmy na otwarcie pod drzwiami, niestety, teatr był zamknięty na głucho. Dziś nikt nie odbiera telefonu"; "Kupiłem bilety na spektakl "Grace i Gloria". Zostałem powiadomiony, że z przyczyn technicznych został odwołany i mogę uzyskać zwrot za bilety. Mimo już trzech prób okazało się to niemożliwe" - takie maile bez przerwy przychodzą do redakcji "Gazety". Widzowie są bezradni, bo Bajka jest od dłuższego czasu zamknięta na głucho, wejścia strzeże gruby łańcuch. Milczy też telefon w biurze i w powiązanej z teatrem agencji artystycznej Andromeda Art-Group.

Właściciel obu firm Grzegorz Biskupski zniknął. Od dawna nie widzieli go ani w teatrze, ani w należącej do niego restauracji La Boheme na pl. Teatralnym. - Myśmy od dawna wiedzieli, że to wszystko zaraz padnie. Nie płacił obsłudze, artystom, odwoływane były spektakle - mówi jeden z pracowników Bajki. Jego zdaniem teatr i restauracja tworzyły system służący do zasypywaniu dziur w budżecie to jednej, to drugiej firmy. Menedżer jednego z warszawskich teatrów przypuszcza, że Biskupski wyprowadził z Bajki pieniądze: - Tam były pełne sale, dwa spektakle dziennie. Niemożliwe, żeby teatr po prostu splajtował.

Być może szybki zarobek stał też za niedoszłym koncertem Santany na Legii. W czerwcu odwołano go w ostatniej chwili - okazało się, że Andromeda Art-Group nawet nie wystąpiła o zezwolenie dla imprezy masowej. Ludzie zapłacili za bilety nawet po 600 zł.

Grzegorz Biskupski ma poważne długi. - Bajka zalega na 134 tys. zł. Jeśli nie odda tych pieniędzy, właściciela czekają pozew i eksmisja z lokalu - informuje Mateusz Dallali, rzecznik śródmiejskiego Zakładu Gospodarki Nieruchomościami. Ale czy zapłaci? Urzędnicy od dłuższego czasu bezskutecznie poszukują Biskupskiego. Zanosi się, że teraz zajmie się tym policja. - Bez przerwy wpływają do nas zawiadomienia od poszkodowanych firm i osób prywatnych. Najprawdopodobniej rozpoczniemy postępowanie w tej sprawie - mówi Tomasz Oleszczuk, rzecznik śródmiejskiej policji.

Więcej o:
Komentarze (43)
Teatr zamknięty. Właściciel zniknął z pieniędzmi
Zaloguj się
 • pies_fafik

  Oceniono 3 razy 3

  Jak mówił mędrzec: "Życie to nie je bajka"

 • starycwokzmalejwsi

  Oceniono 3 razy 3

  Policja "najprawdopodobniej" rozpocznie postępowanie.
  Czyli cień szansy na "nierozpoczęcie" postępowania nadal jest.

 • rozbojnick

  Oceniono 2 razy 2

  Powiadają, że pierwszy milion trzeba ukraść...

 • rowno

  Oceniono 2 razy 2

  Szpicbródka!

 • rita.1

  Oceniono 2 razy 2

  No proszę! A mówią, że sztuka nie przynosi dochodów. Przedsiębiorczy człowiek, to i na teatrze może zarobić.

 • antypo-lityk

  Oceniono 2 razy 2

  Tylko politykom rośnie! Nie bankrutują, choć poza slatatata nić nie potrafią! Ludzie obudźcie się! A ten może już w Kanadzie, w okolicach rodziny chojnów i bartoszewskich!

 • top80

  Oceniono 2 razy 2

  " Bez przerwy wpływają do nas zawiadomienia od poszkodowanych firm i osób prywatnych. Najprawdopodobniej rozpoczniemy postępowanie w tej sprawie " - czemu nie rozpoczęliście? na co czekacie??????????????

 • poljack

  Oceniono 1 raz 1

  Zanosi się że teraz sprawą zajmie się policja .
  Będzie szukać wiatru w polu .

 • michalparadowski2

  Oceniono 1 raz 1

  Musi co, w tej sprawie maczał swe szpony niejaki Azazello!
  Dlatego popieram pomysł poszukiwań w Jałcie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX