Dwa miliony euro ma otrzymać Real Madryt za rozegranie 21 grudnia meczu w Albanii, przy okazji turnieju Taci Oil Cup. Piłkarzem "Królewskich" jest Jerzy Dudek.
Nie jest znana ostateczna kadra Realu, która poleci do Albanii. Hiszpańskie media spekulują, że być może trener Manuel Pellegrini zobligowany będzie do wystawienia w składzie takich zawodników, jak Portugalczyk Cristiano Ronaldo, Brazylijczyk Kaka i Francuz Karim Benzema.
Imprezę organizuje potentat światowego rynku paliwowego Rezart Taci. Niedawno o 38-letnim albańskim bogaczu było głośno z innego powodu - chciał kupić za 700 milionów włoski AC Milan. Wcześniej planował nabycie Bolonii, również występującej w lidze włoskiej.
Rezart Taci, który przez kilka lat mieszkał we Włoszech, swego czasu otworzył w Albanii szkółkę piłkarską pod patronatem Milanu. Seniorski zespół z Mediolanu pół roku temu zagrał w drugiej edycji Taci Oil Cup - rzutami karnymi 8:7 pokonał reprezentację Albanii (w regulaminowym czasie był wynik 3:3).