Fatima: Naukowcy wyjaśniają "słoneczny cud JP II"

W Portugalii nie milkną komentarze po wczorajszym "słonecznym cudzie" w Fatimie. Podczas pokazu filmu o Janie Pawle II na niebie pojawił się niespotykany widok.
Wczorajsze uroczystości upamiętniające objawienia fatimskie były także formą uczczenia beatyfikacji Jana Pawła II. Po mszy dla ponad 200 tysięcy pielgrzymów z całego świata, na wielkich telebimach zaprezentowano film o związku papieża-Polaka z Fatimą.

W pewnym momencie oczy wiernych zwróciły się ku bezchmurnemu niebu. Widok był niezwykły: wokół słońca utworzyła się piękna aureola w kolorach tęczy. Wielu wiernych uznało ten niesamowity widok za niewątpliwy znak obecności Jana Pawła II.

Niezwykłe zjawisko postanowili wytłumaczyć naukowcy. Kolorowa aureola to efekt odbijania promieni słonecznych przez malutkie kryształki lodu, obecne na bardzo dużej wysokości.

Costa Alves z portugalskiego instytutu meteorologicznego przyznaje, że to zjawisko wcale nie jest tak rzadkie, jak się wydaje. - Po prostu w wyjątkowo wzruszających momentach częściej zwracamy na takie rzeczy uwagę - wyjaśnia meteorolog.

Więcej o:
Komentarze (277)
Fatima: Naukowcy wyjaśniają "słoneczny cud JP II"
Zaloguj się
 • gabkaibaltazar

  Oceniono 26 razy 18

  Cuda cudami, a w poniedziałek do roboty trzeba wstać i tyle.

 • lehoo

  Oceniono 25 razy 17

  Edukacja! EDUKACJA! Kto ma więcej szkół, tym słabszy doń demony dostęp mają! Toż samo tyczy się katolickich nawiedzeń, widzeń świętych pańskich a także zarówno świętej rodziny w plamie wysikanej na ścianie.

 • apas13

  Oceniono 25 razy 15

  @pedersdorfer
  Kiedyś w mieście, gdzie mieszkałem grała kapela dethmetalowa. W czasie koncertu na niebie, wokół Księżyca pojawiło się prześliczne halo. Znaczy - Wojtyła słuchał z zaświatów skocznych kawałków o Szatanie, tak?

 • chris_yyz

  Oceniono 35 razy 15

  A ja zaswiadczam o cudzie, ktory zrobil JP2.
  Mialem katar i zaczalem modlic sie do sw. JP2 i po tygodniu katar ustapil. To jest cud !!!

 • michals-3

  Oceniono 14 razy 14

  Powtórzę raz jeszcze: każdemu myślącemu człowiekowi ręce opadają od tych wszystkich "cudów" Wojtyły. Czy naprawdę każdy, najbardziej żenujący przejaw ignorancji i głupoty musi być tolerowany, bo to religia? Czy znajdzie się wreszcie ktoś odważny, kto powie: dosyć ogłupiania społeczeństwa?

 • sasquatch-junior

  Oceniono 13 razy 13

  Następny cud w grudniu - ma spaść śnieg a oprócz tego bozia zrobi, że będzie zimno.

 • apas13

  Oceniono 19 razy 13

  @pedersdorfer
  Kiedyś w mieście, gdzie mieszkałem grała kapela dethmetalowa. W czasie koncertu na niebie, wokół Księżyca pojawiło się prześliczne halo. Znaczy - Wojtyła słuchał z zaświatów skocznych kawałków o Szatanie, tak?

 • karan-6

  Oceniono 30 razy 12

  No cóż, ja wiem jedno. Bozia pokarała Lolka wszelkimi plagami w tym wyjątkowo paskudną demencją i parkinsonem za jego własne grzechy. Przedziwna ta miłość ojcowska skoro pastwi się nad własnym pomiotem...Tak bowiem jest w Bibli napisane że za grzechy bozia zsyła plagi egipskie. No i pokarala Bozia Lolka za te gwałcone przez księży dzieci, za Afrykę i politykę kk skazującą ludzi na AIDS, za przekręty banku watykańskiego itd itp. Najwidoczniej jeszcze wiecej tego było skoro Bozia nie pozwoliła się Lolkowi godnie zestarzeć. Na koniec odebrała Lolkowi i jasność umysłu, skoro nie potrafił właściwie wykorzystać władzy jaką mu dano, i mowę skoro mowa jego była fałszywa. Lolek wierzył mocno to i jeszcze za życia wszystko zostało mu policzone. Żadne tam watykańskie szachrajstwa nie zafałszują tego prostego przesłania - za zaniechanie, pychę, fałsz i wynoszenie się ponad innych kara boska czeka niechybnie nawet papieża...

 • glemp1

  Oceniono 16 razy 12

  Widać, tylko za rzadko spoglądasz w kierunku słońca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX