Gubernator powiedział: Tsunami to kara boska. I wygrał wybory

Wielka gafa nie zaszkodziła gubernatorowi Tokio. Shintaro Ishihara krótko po tsunami powiedział, że jest to kara boska za egoizm i chciwość. Za tę wypowiedź posypały się na niego gromy. Ishihara przeprosił i wygrał wybory. Wczoraj wieczorem ogłosił swoje zwycięstwo.


78-letni Ishihara, konserwatywny gubernator, był liderem przedwyborczych sondaży. Kilka dni po tragicznym trzęsieniu ziemi i niszczącym tsunami powiedział, że to... kara boska dla Japończyków za chciwość. - Tsunami powinno zmyć nasz egoizm. Lepiej zmienić styl życia. Wygoda i konsumpcyjny styl życia nie mogą dłużej trwać. Można żyć bez automatów - powiedział gubernator na konferencji prasowej 14 marca.

Za tę wypowiedź posypały się na niego gromy. Polityk przeprosił, ale pod znakiem zapytania stał jego wynik wyborczy. Oficjalne wyniki będą ogłoszone dziś, ale już wiadomo, że Ishihara nie pożegna się ze stanowiskiem.

11 marca trzęsienie ziemi i tsunami zniszczyły północno-wschodnią Japonię. Zginęło ok. 25 tysięcy ludzi. Setki tysięcy są bez dachu nad głową. Japonia boryka się z wyciekami radioaktywnych substancji z elektrowni Fukushima.

Komentarze (18)
Gubernator powiedział: Tsunami to kara boska. I wygrał wybory
Zaloguj się
 • tomasz.szapt

  Oceniono 1 raz 1

  @yamata
  To nie są zwyczaje tylko rozpasana chciwość. To nie są rytualne połowy uprawiane przez jakiś dzikich tylko systematyczna gospodarka - dla kasy. To nie to samo, co murzyni, którzy z głodu polują na wszystko co się da.
  W dodatku Japońce oszukują swoich, bo mięso delfinów jest niezdrowe, nikt go nie kupuje, oni je sprzedają jako mięso wielorybów z czystych wód wkoło Antarktydy.
  Fakt, że w Europie są jeszcze inni zwyrodnialcy - na Wyspach Owczych. Ale nikt poza Japończykami nie robi tylu obrzydliwych rzeczy naraz. I to współcześnie i historię mają haniebną (Nankin).
  Co do traktowania zwierząt - na całym świecie jest tendencja do poprawy. Powoli, ale zmienia się na lepsze. Z wyjątkiem Japonii.

 • curhsa

  Oceniono 1 raz 1

  Kare zeslal zeus za zabijanie morskich aniolow

 • dd1987

  Oceniono 1 raz 1

  napewno judajski on tak karze srogo

 • ecleo

  Oceniono 1 raz 1

  @mentice
  Tobie wszystko sie z d.upą kojarzy?

 • marac

  0

  www.youtube.com/watch?v=GaDcDwwt6as
  Może z tą karą boską to gubernator miał rację...?

 • krystalicznamalpa

  0

  Świadomość jest pierwszym krokiem do poprawy ,ten człowiek jest bardzo mądry .Nie tylko Japończycy dziesiątkują środowisko ryb itd.itp.
  Japończycy mają z czego wyciągać wnioski ,reszta świata na razie nie :-}}
  Po prostu ludzkość zeszła na psy bo jest w pułapce pieniądza i chciwości .
  Wygoda i luxus to nie jest do końca takie dobre ,człowiek musi pracować i poruszać się :-}}

 • yamata

  Oceniono 2 razy 0

  Qrwa wielka i nieustająca! Czy jest tu jakiś moderator?
  Ktoś wreszcie zablokuje posty tego nawiedzonego psychola, czy będziecie czekać, aż zaśmieci całe forum? Naprawdę nie mam przyjemności czytać bredni pana "poznajcie_prawde"...

  A tak w ogóle to ktoś ci już mówił, że jesteś głupi?

 • baba-jaga

  0

  jesli juz od Boga, to co najwyzej akt milosierdzia, a nie zadna kara. W ten sposob caly swiat ma okazje wyciagnac wnioski ze sposobu cywilizowania sie i rozwoju technologii. Jakby nie bylo Indie i Chiny patrza. I jesli nie wyciagna racjonalnych wnioskow odnosnie sposobu uprzemyslowienia i uzywania zrodel energii, to nie tylko oni ale wszyscy mamy przechlapane. Przyklad dla reszty Azji (i swiata) iscie milosierny. Gdyby cos takiego wydarzylo sie gdziekolwiek indziej, np. w Haitii, to co najwyzej wzruszylyby sie umysly wspolodczuwajace. A tak bogacze wszystkich krajow budzcie sie. Wszyscy plyniemy na tym samym...Titanicu. Z tym ze w tym przypadku nie ma za bardzo dokad uciekac nawet jesli bedzie sie mialo gore zlota.

 • remo29

  0

  Ciemny lud widać to nie jest polski wynalazek...
  --
  parada karzełków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX