Komentarze (99)
Brytyjski dziennik: Palikot zmącił spokój w katolickiej Polsce
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • malu99

  Oceniono 10 razy 8

  Dla mnie sprawa z Kościołem rozbija się głównie o MOJE pieniądze, czyli podatki. Niby dlaczego ja mam płacić za utrzymanie kościołów, katechetów, sal szkolnych itp. Kościół powinien się utrzymywać tylko i wyłącznie ze składek wiernych a nie z dotacji państwowych. A jeśli już wierni chcą nauki religii w szkole (bo wygodniej, bliżej itp.) to proszę bardzo: niech wynajmą od szkoły salę na komercyjnych zasadach... To samo dotyczy innych wyznań. Wtedy będzie sprawiedliwie... a i budżet państwa będzie w lepszej kondycji :)

 • dd_heretyk

  Oceniono 8 razy 8

  @je2bny: zgadzam się z Tobą. Podatek powinien zostać wprowadzony. Jednakże, KK w Polsce ma niezwykle uprzywilejowaną pozycję. Ja się pytam dlaczego?

 • pandzik

  Oceniono 8 razy 8

  Trzeba zerwać te okowy.

 • djenn

  Oceniono 10 razy 8

  Obojętnie jakie peany pisano by na temat kościoła rzymskokatolickiego nic nie zmieni faktu że swoją religię narzucił Polakom i innym nacjom mieczem i stosem.
  Nie można wierzyć w miłosierdzie tego kościoła który ma na swoim sumieniu miliony ofiar "nawracania".

 • marczello13

  Oceniono 12 razy 8

  A ja uważam , że wszyscy powinni miec prawo wyboru .Katolik, prawoslawny , muzułmanin czy innego wyznania nie powinno być symboli religijnych w miejscach do tego nieprzeznaczonych(czyt. publicznych).... Palikot chce tylko pokazać że jest problem narzucony z gory przez Kler i państwo ot i cała demokracja . Jak masz inne zdanie to zaraz ruszają wyprawy krzyzowe na ludzi z innym zdaniem i wyznaniem. A ceny idą w góre!

 • komunista_trocki

  Oceniono 16 razy 8

  90% to jest ochrzczonych. Nazywać ich katolikami to takie nadużycie, jak gdyby wszystkich, którzy posiadali legitymacje PZPR nazywać marksistami-leninistami. Po prostu totalitarne instytucje masowe zmuszają ludzi do bycia w swoich szeregach. Ale nie łudźmy się, że ludzie są z tego bardzo zadowoleni. Wyzwolono nas już od PZPR, kto wyzwoli nas od kościoła?

 • krusty_the_clown

  Oceniono 14 razy 8

  wystarczyloby wprowadzic wzorem niemiec tzw podatek koscielny i juz okazaloby sie ilu tak naprawde jest katolikow w tym kraju.

  www.dopijamyilecimy.com

 • rb.j

  Oceniono 24 razy 8

  Anglicy rzeczywiście mogą nie mieć pojęcia, o co z tym polskim Kościołem chodzi.
  Od czasu rozwiązania przez Henryka VIII problemów z zależnością od obcego mocarstwa jak dotąd nie powołano tam komisji do zwrotu Watykanowi zagrabionego majątku (co niektórych lekko wkurza). Nie dekorują też państwowych urzędów symbolami religijnymi, a u nas dzieciak nie wie, czy wchodzi do klasy, czy do kaplicy.

 • kostek_2004

  Oceniono 12 razy 8

  Redaktor napisał że symbole zdejmowali radni PO i PIS. Ten PIS to z chciejstwa gdyz zdejmował radny z liberalnej PO.

 • prezio2

  Oceniono 11 razy 7

  Palikot brawo . Jeżeli uda ci się choćby tylko wykończyć katabasów - zerwać konkordat to będzie to mega osiągnięcie warte wysiłku bo w Polsce ocaleje majątek wart miliardy a widać nikt poza nim jaj nie ma żeby z gnojami porządek tu zrobić.

 • sw.patryk

  Oceniono 9 razy 7

  Z nadzieja czekam az za moje zycia KK zajmie nalezna mu pozycje - taka ,jak w Hiszpanii, Francji,czy UK . I czekam ,az pieniadze ( JEDYNE ) od instytucji panstwowych beda pochodzily z placonych dobrowolnie skladek podatku ze wzgledu na wyznanie .

 • aratos777

  Oceniono 7 razy 7

  @heretyk-ludzie są inteligentni tylko boją się zadzierać z czarną zarazą

 • kaczyjar

  Oceniono 7 razy 7

  Bo KK wiedział że jak nas zgermanizują to oni won z tego kraju na bosaka.
  I opłaciło im się czyż nie?

 • brat_maupy

  Oceniono 9 razy 7

  badziewiak66@: "Cofnijmy się do historii , do okresu zaborów, do okresu I wojny światowej, II wojny światowej i epoki stalinizmu. epoki Gomułki , Breżniewa. Kto wówczas był ostoją polskości, tradycji i wolności narodowej. Kto wówczas działał by Polaków nie wynarodowiono. Kto wspomagał ruchy narodowowyzwoleńcze ? Kto krzewił język polski i polską kulturę , literaturę , poezję i sztukę ? Kto bronił dysydentów i sam narażał się na śmierć i prześladowania ?"

  Nie masz racji: nie Kościół, jako instytucja, bronił polskości, tylko księża, za co niektórzy nawet byli ekskomunikowani przez ówczesnych papieży. Nie utożsamiaj KK z katabasami. Dzisiaj katabasy są wiernymi sługami Watykanu, a do tego roszczą sobie prawo stanowienia porządków w III RP!

 • blue911

  Oceniono 9 razy 7

  Egipt sie klania,mosci panie i panowie! Nikt nam wolnosci na tacy nie poda.

 • kemot2011

  Oceniono 13 razy 7

  Jak to jest, ze tylu ludzi potępia kościół, a jak przyjdzie co do czego, to w niedzielę lecą do kościoła, chrzczą dzieci i wysyłają do 1 komunii?
  Jak to jest, ze tylu ludzi chodzi co niedziela do kościoła , a człowiek człowiekowi wilkiem?

 • wintersun

  Oceniono 6 razy 6

  @macqbat

  Dziekuje, ze nazwales mnie prawdziwym Polakiem. Ja niestety takim nie moge cie nazwac, poniewaz twoja mentalnosc jest gdzies na pograniczu Rumunii i Ukrainy - czyli w czarnej d*pie.

 • dd_heretyk

  Oceniono 6 razy 6

  @badziewiak66: skoro już się cofamy do historii, to przypomnij nam wszystkim Targowicę i kto w niej brał udział.

 • kaziozbawiciel

  Oceniono 10 razy 6

  Brawo panie Januszu! Dość hegemonii czarnego okupanta.

 • jankbh

  Oceniono 10 razy 6

  Wstyd, panowie politycy, że to p.Palikot ma być nadzieją dla Polski

 • n_ik

  Oceniono 8 razy 6

  Znowu to przekłamanie o 90% zadeklarowanych katolików, tylko apostazja i nie chrzczenie dzieci przez nie-katolików zmieni obraz naszego społeczeństwa. Niestety większość chrzci - dla tradycji i rodziny. Apostazja z kolei w Pl jest czasochłonna i skomplikowana. Kościół wiedział jak się ustawić..Myśmy nie chrzcili ale apos.wciąż przed nami z braku czasu niestety..

 • dd_heretyk

  Oceniono 8 razy 6

  @badziewiak66: dzięki kościołowi katolickiemu Polacy są JUŻ podzieleni. Przykład? Tadeusz R. ps. "Ojciec dyrektor" i jego zwolennicy. KK od lat wtrąca się do polityki. Gdyby ludzie byli wykształceni i inteligentni, KK nie maiłby racji bytu w Polsce.

 • je2bny

  Oceniono 8 razy 6

  @kemot2011
  Jak to jest, ze tylu ludzi potępia kościół, a jak przyjdzie co do czego, to w niedzielę lecą do kościoła, chrzczą dzieci i wysyłają do 1 komunii?
  Jak to jest, ze tylu ludzi chodzi co niedziela do kościoła , a człowiek człowiekowi wilkiem?
  ===========================================

  Znasz powiedzenie - "co ludzie powiedzą."

  Poza tym postaraj się zrozumieć człowieka już od chwili urodzenia tresowanego przez lata.
  On nie potrafi myśleć inaczej niż w sposób nabyty poprzez tresurę.
  ---------------------------------------------------------------------

  >>>""Nie ten jest mędrcem, kto stale wytęża swój umysł, lecz ten, kto podporządkowuje się całkowicie wymaganiom wiary""<<<
  ===========================================================

  W ten sposób osoby wierzące trwają w swoim marzeniu mistycznym. Uwiedzione mirażem tamtego świata tracą z oczu otaczającą ją namacalną rzeczywistość.
  Nie myślą nawet skarżyć się na swój nędzny los i patrzą bez zazdrości na garstkę wybranych
  dzielacych między sobą na ich oczach dobra ich własnej pracy. Nierówność taka wydaje się im zgodna z planem "boskim", że nawet nie uważają, aby komukolwiek poskarżyć się na
  rażącą niesprawiedliwość.
  Religia, jest, jak opium którym posługują się "samozwańczy pośrednicy boga", aby uśpić
  ciemne, zabobonne i zacofane masy i nie pozwolić im na rozmyślanie nad niesprawiedliwością, której padli ofiarą oraz na dochodzenie swoich praw.
  Nawet wtedy, kiedy sami "samozwańczy pośrednicy boga" oraz popierani przez nich
  rządzący danym państwem przestają wierzyć w dogmaty głoszone przez KK, to nadal opiekują się nimi, strzegąc zazdrośnie swoich przywilejów, uważając je za pożyteczne, a nawet niekiedy
  ponoszą znaczne koszty, aby tylko pozyskać nowe ofiary do "strzyżenia i dojenia".

  Kościół umie to docenić.
  ===========================================
  Poniżej skrótowe podsumowanie.

  "">>>Kościół katolicki najważniejszym artykułem pierwszej potrzeby w Polsce,
  aby oszustom żyło się dostatnio<<<

  ==================================================
  Dodam jeszcze pytanie umieszczone w "apelu ateisty" autorstwa ~solaris~
  -----------------------------------------------------
  >>>Czy moralnie dopuszczalnym jest aby uzależniać człowieka od religii a następnie
  czerpać z tego korzyści? <<<

  Na to pytanie powinno bardzo dużo ludzi sama sobie odpowiedzieć i przy okazji
  zdjąć tzw. ""końskie okulary"", może wtedy zrozumieliby rolę religii w ich życiu.

  .

 • dareoszek

  Oceniono 8 razy 6

  myśle że gdyby polacy mieli jakikolwiek wybór między np ślubem katolickim, prawosławnym a protestancki - PRAWDZIWYCH chrześcijan by ubyło do 2% z 10% - www.youtube.com/watch?v=4wSr7h_pjxs

 • dr_herpes

  Oceniono 6 razy 6

  hahahaha

 • fordysta

  Oceniono 20 razy 6

  No, to mamy "ładną" opinię na zachodzie: twardy, zakuty i wszechwładny katolicyzm.

  A zaczęło sie od WAŁĘSY : matka boska w klapie - a pózniej jak z worka: policja na klęczkach w kościołach, Mazowiecki na klęczkach , Kwasniewski co i rusz w Watykanie, KONKORDACIK, komisja majątkowa, budynki wybudowane przez NARÓD po wojnie , stanowiska generałów, strażaków, cenzorów - wszystko w darze KOŚCIOŁOWI.
  No i KLER RÓSŁ w SIŁĘ a NARÓD ŻYŁ UBOGO.

 • jerjar

  Oceniono 18 razy 6

  Ten na fotografii radny PO Seńko Jerzy miał swoje życiowe 5 minut, bo wyraźnie określił granice liberalizmu światopoglądowego Platformy, jak również wierności wobec Konstytucji. Z grubsza można jest określić skrótem ZChN.

 • tomiczek7

  Oceniono 5 razy 5

  Nie wiem na jekiej podstawie podaje sie dane, że 90% jest za wieszaniem krzyzyw miejscach publicznych. Mam wrażenie, że badania prowadzon w obrębie aktywu partyjnego PIS - to by w twedfy się zgadzało. Poważnie zastanawiam się nad głosowaneiem na kogoś z partii Palikota.
  Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do falszerstwa wyborów jak za Bieruta, gdy okazało się, że komuniści zaczeli przegrywać

 • dd_heretyk

  Oceniono 5 razy 5

  Chętnie bym dokonał apostazji, gdyby nie złożoność i czasochłonność tej procedury. KK wie, jak się "zabezpieczyć".

 • sajder86

  Oceniono 5 razy 5

  90% skad oni ich wyczasneli?

 • old.european

  Oceniono 17 razy 5

  jakby tak ponawieszac krzyzy jeden obok drugiego i rzedami w gore to wyjdzie krata

 • borow4

  Oceniono 8 razy 4

  gdyby nie idiota krol ratujacy dupe Watykanowi i Austriakom
  to jeden z przyszlych zaborcow Polski by nie istnial 1w 1772 roku, a drugi tzn Rosja miala by przeciwnika na poludniu w postaci Turcji. Niestety matołk krolewski poleciał pod Wieden gdzie go zaraz po bitwie wyrzucili do domu. Nawet Wegrow po drodze nie wyzwolil tak sie spieszyl

 • wintersun

  Oceniono 4 razy 4

  @macqbat

  Nie ma sprawy, nie dziwie sie, ze tam byles. Tam pewnie zgrywales bogacza i erudyte, bo tutaj w PL jestes - jak widac - burakiem i warchołem. W dodatku z kompleksami - nie trzeba byc psychologiem, zeby to wyczytac po twych wymiocinach (wpisach).

 • bioder65

  Oceniono 6 razy 4

  zwiedziłem kawałek europy i mogę stwierdzić jedno. im więcej kościołów tym większa bieda brud ,złodziejstwo i pijaństwo

 • wintersun

  Oceniono 6 razy 4

  @macqbat
  Zachowali Polskosc? Wo wytlumacz mi dzisiejsze kupy typu RAŚ, ktore chca praktycznie odlaczenia rejonu z Polski, a maja podatny grunt tylko na śląsku?

 • je2bny

  Oceniono 4 razy 4

  @junkier
  .Jakim "bohaterem" ............................
  ===============================
  Kłania się Tobie Stanisław Lem - Gdyby nie internet, to nie wiedziałbym, że tylu
  idiotów jest na świecie.

  Natomiast z racji wieku wiem, że człowiek nie staje się idiotą, lecz się nim rodzi.

 • demostenesxt

  Oceniono 3 razy 3

  Zigzaur:
  5. W wieku XIX kler po prostu doczepił się do polskich walk o niepodległość wykorzystując fakt, że zaborcy byli przeważnie prawosławnymi lub ewangelikami. Wtedy właśnie powstał nieprawdziwy i szkodliwy stereotyp Polaka-katolika.

  Brawo! Ktoś wreszcie napisał prawdę!
  W zaborze austriackim, gdzie Cesarz był arcykatolikiem kościół kazał polakom cicho i grzecznie słuchać władcy...

 • je2bny

  Oceniono 3 razy 3

  @dd_heretyk
  ===========================
  Przeczytaj moją odpowiedź na wpis @kemot2011.
  Nie chce dublować .

 • majs19

  Oceniono 4 razy 2

  A jednak cenzura sie trzyma dziarsko!
  Ale jest kopia:

  90% Polakow jest ochrzczonych - gdyby jednak zrobic im test z prawd wiary, dziesieciu przykazan i Ewangelii, prawdopodobnie wynik bylby zupelnie odmienny, Nie mowiac juz o znajomosci Starego Testamentu. Masowo chrzczone niemowleta nie maja zdolnosci do czynnosci prawnych, czyli decyzje podejmuja rodzice badz opiekunowie, bo tak wypada. Podczas nauki religii w szkole katecheci swa nieudolna "mowa-trawa" zanudzaja uczniow, dzieci rozrabiaja, a katecheci czestokroc posuwaja sie do przemocy. Nasze niechrzczone dzieci. gdy z braku opieki szkolnej zmuszone byly przeczekac "okienko" na lekcji religii, uslyszaly: "Popatrzcie. niewierzace, a takie grzeczne." Mozna uczyc religii w sposob kompetenty, czytajac pismo swiete i w sposob odpowiedni dla wieku uczniow rozpatrujac rozne dylematy w kontekscie zasad wiary, ale czytane Pisma w Polsce jest zakazane. Gdy pewien ksiadz stwierdzil. ze zbyt dobrze znam Pismo, natychmiast mnie zaszufladkowal jako heretyczke, "bo katolikom nie wolno samodzielnie czytac Biblii".
  Podczas wielu lat spedzonych za granica w katolickiej, ba, zakonnej szkole na lekcjach religii wielokrotnie przerabialismy Stary i Nowy Testament i zachecano nas do jego lektury. I nie czytanie Pisma sprawilo, ze rozstalam sie z kosciolem kat., ale przepasc miedzy pieknymi naukami Jezusa a postawa "urzednikow i urzedniczek Pana Boga", ktorzy powinni dawac przyklad milosci blizniego i wiernosci zasadom, ktore ten wspanialy czlowiek glosil.

 • macqbat

  Oceniono 6 razy 2

  dzięki, byłem tam wiele razy wspaniałe kraje i ludzie, polecam ruszyć się gdzieś i zobaczyć w życiu coś więcej niż tylko rozpięty habit katechety nad sobą

 • je2bny

  Oceniono 4 razy 2

  @badziewiak66
  Cofnijmy się do historii.............
  ======================
  Ty człowieku nie cofaj się do historii, tylko sam przestań cofać się w rozwoju.

  Na przestrzeni wieków ingerencja kleru zawsze miała na względzie własny interes .

  Podam Ci przykład , pierwszy z brzegu.

  Czy Polakom potrzeba było brać udział w obronie Wiednia przez Sobieskiego ???
  Wszak w tym czasie imperium tureckie już chyliło się ku upadkowi, a co z tego wynikło po latach prawie "stu" ???

  Głupi Polak przed szkodą, a po szkodzie jeszcze głupszy.

 • obserwator_online

  Oceniono 16 razy 2

  Anglicy musza byc dumni ze u nich wisi wiecej półksiężyców niz krzyzy. Ci zo kiedys organizowali i wysylali wyprawy krzyzowe dzisiaj sa pod butem polksiezyca.

 • zigzaur

  Oceniono 1 raz 1

  Do demostenesxt:

  Za uprawianie stereotypu Polaka-katolika, kultywowanego np. przez Romana Dmowskiego, Polska zapłaciła przegranym plebiscytem na Mazurach i Powiślu w 1920 (tamtejsza polska ludność była ewangelicka i nie chciała być obywatelami drugiej kategorii) oraz nielojalnością ludności Kresów w 1939.
  Nie każdy wie, że Habsburgowie trzymali kler mocno za uzdę. Rekwizycje kościelnych dzwonów na produkcję broni miały miejsce jeszcze w I wojnie światowej.
  Oczywiście, istniało bardzo liczne grono księży polskich patriotów. Czytałem kiedyś o księdzu z Mogilna, który poświęcił życie na odtwarzanie polskich i słowiańskich nazw miejscowości w pruskim zaborze. Między innymi zrobił komplet polskich nazw miejscowości na wyspie Rugii. Kto wie, może to się kiedyś przyda?

  Zachęcam do lektury książek Tadeusza Boy-Żeleńskiego: Nasi okupanci, Dziewice konsystorskie, Reflektorem w mrok.

 • maryla5-3-2

  Oceniono 1 raz 1

  Janusz Palikot wie co robi, pomalutku i do celu. Tak trzymac Panie Januszu.

 • radek00018

  Oceniono 1 raz 1

  Niestety każda partia polityczna w Polsce, która się domaga świeckości państwa jest skazana na porażkę. Takie 40 milionowe stado owieczek, które idzie za baranem.
  blogowaniebezgranic.blogspot.com/2011/02/polacy-robia-haas-niemcy-robia-interesy.html

 • yerry46

  Oceniono 3 razy 1

  Palikot, jak sw.Jerzy, probuje unicestwic czarnego smoka ziejacego hipokryzja. Moze zamiast kibicowac, warto by mu w tym nierownym pojedynku dopomoc???!

 • occam

  Oceniono 9 razy 1

  derfidel przed chwilą
  0 + - zgłoś do moderacji

  przecież to mason. dla nich to główny cel. podważyć nauki kościoła i zniszczyć go....
  ------------

  I co z tego wynika, ja widze same plusy.

 • 124ciniu

  0

  człowiek z wibratorem w ręku na prezydenta!

 • wintersun

  Oceniono 2 razy 0

  POza tym nie wiem czmu ci odpowiadam - napisales do mnie jezykiem, ktorego uzywaja pijaczki pod sklepem - w najlepszym wypadku.

 • wintersun

  Oceniono 3 razy -1

  @macqbat

  Sam zaczales takie puste obrzucanie sie gnojem, wiec nie dziw sie, kiedy ktos napisze cos obrazliwego pod twoim adresem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX