Okręty wojenne USA wpłynęły do Kanału Sueskiego [ZDJĘCIA]

02.03.2011 15:43
USS Kearsarge przepływa przez Kanał Sueski

USS Kearsarge przepływa przez Kanał Sueski (Fot. STRINGER/EGYPT REUTERS)

Dwa amerykańskie okręty wojenne przepłynęły Kanał Sueski i są już Morzu Śródziemnym. Na ich pokładzie może być dwa tysiące marines.
W poniedziałek Stany Zjednoczone zapowiedziały, że przemieszczają swoje okręty i samoloty w pobliże wybrzeży Libii, gdzie trwa powstanie przeciwko reżimowi Muammara Kadafiego.

Pentagon rozważa ingerencję wojskową jako plan awaryjny dla Libii. Amerykańskie okręty mogą też pomóc w ewakuacji uchodźców z Libii. Na granicy libijsko-tunezyjskiej i na wschodzie, na granicy z Egiptem, koczują dziesiątki tysięcy ludzi, którzy opuścić Egipt. Biuro Wysokiego Komisarza do spraw Uchodźców alarmuje, że panuje tam kryzys humanitarny i prosi o międzynarodową pomoc.

W reakcji na ruch Amerykanów Kaddafi zagroził dziś, że jeśli dojdzie do zagranicznej interwencji zbrojnej, zabitych będą "tysiące".

Zobacz także
Komentarze (213)
Zaloguj się
 • dawidoff1

  0

  prawdziwy-aurel14 też pozdrawiam też masz trochę racji i zgadzam się z niektórymi postami,aczkolwiek mam bardziej negatywne odczucia do yankesów niż ty,też nie podzielam,zaborczości i układów ruskich bo dalej zajeżdża komuną i starymi nawykami z tamtych lat i tak jak tobie też leży mi dobro naszej ojczyzny o które jednak coraz ciężej,bo im dalej od czasów komuny,tym bardziej komuną wieje i różnymi układzikami na stołkach i już nie ważne jaki kolor(bo od upadku wszystkie rządziły i WIELKIE G.... pokazały) bo każdy kolor ciągnie pod siebie i tak doją tę Polskę a my jak nic nie mieli tak mamy jeszcze mniej niestety,ale wierzę,że kiedyś ktoś rozp,,,,,,, ten zasrany grajdołek na górze,bo póki co jeszcze mamy potencjał oby to szybko nastąpiło.

 • zigzaur

  0

  Do feurig59:

  Podane przeze mnie przykłady dotyczą dzisiejszej Polski, kraju członkowskiego zsocjalizowanej UE.

 • radek00018

  0

  Plan awaryjny dla Libii to inwazja USA? No to lepiej, żeby plan A wypalił, bez względu na to jaki jest ten plan A.
  www.blogowaniebezgranic.blogspot.com

 • feurig59

  0

  zigzaur
  nie rozmawialiśmy o "realnie egzystującym" "Socjaliźmie" jakiego zażywaliśmy przez lata, tylko o "myśli" - pamiętasz?
  A Ty piszesz o swoich "katorgach" w PRLu. Zyłeś kiedyś w RFN, w Szwecji w Norwegii?
  Co do liberalizmu to ok - każdy niech będzie w pełni odpowiedzialny za siebie, ale to funkcjonuje dopiero wtedy, kiedy ludzie mają te same wyjściowe, a tak nie jest. Liberalizm jaki opisujesz/preferujesz to dla francuskich piesków z dobrego domu - uprzywilejowanych kasą, szkołą, którą kończą, dzielnicą w której mieszkają i sitw do których przynależą...
  Najlepiej Twój "liberalizm" widać w Stanach, gdzie wszyscy podobno są wolni, ale 90% zasobów należy do 1% społeczeństwa przekazującego swój dobrobyt dynastycznie. Myślisz, że ten jeden procent zarobił na to pracą? Nie rozśmieszaj mnie.
  pozdrawiam

 • prawdziwy-aurel14

  0

  dawidoff1-znikam i pozdrawiam
  Amerykanie to nie sami bandyci,Rosjanie również nie......
  a jak chodzi o F16..wolałbym byśmy mieli F35,czy F18E,by nasza armia była mocna nie tylko w sile batalionu ekspedycyjnego a w całości,byśmy nie musieli się zbroić przeciw sąsiadom,żebyśmy mogli być dumni z Polski i żyli obok siebie bez nienawiści i zawiści...ale jesteśmy polakami-a gdzie dwóch Polaków tam trzy problemy...niestety

 • prawdziwy-aurel14

  0

  dawidoff1-prześle Ci kiedyś zdjęcia z Iraku,czy afganu..robiłem je sam-sam zobaczysz ze jest trochę inaczej niz to pisze jakakolwiek gazeta..a yanki wcale nie są takie złe-są dużo gorsze nacje.Ze prostaki i ignoranci-racja-ale nie bandyci:)

 • prawdziwy-aurel14

  0

  dawidoff1-nie ma miga 22 :)))))

 • prawdziwy-aurel14

  0

  dawidoff1-wytłumacz mi jedno-czy" Super Express" to wiarygodna lektura??????Poczytaj może "technikę Wojskowa,czy Armie.pl-jest to bardziej wiarygodne źródło:)))
  " Super Express"nadaje się na podpałkę-i sam dobrze wiesz ze jest to gazeta co najmniej niewiarygodna-o ich rewelacjach było głośno nie raz-przekonałem się o tym na własnej skórze gdy napisano o mnie i moich kumplach ze zginęliśmy w afganie..a w tym czasie byliśmy w Iraku-i żyjemy do dziś..ta gazeto to gowno w które wierzą tylko debile:(Właśnie jesteśmy w kontakcie z wydawnictwem-poprzez adwokatów.Powiem tak..piszą o czymś czego nie ma ale trzeba zrobić sensacje-prawo dzikiej prasy i niedouczonych dziennikarzy

 • dawidoff1

  0

  tylko chodzi mi o to,żeby może dać im szansę jak się wyrżną to się wyrżną,po co gdziekolwiek coś piszczy już musi być akcja znicz,embargo,sankcje gospodarcze i oczywiście usa sieje propagandę i oni już jadą z odsieczą-kontrolować znaczy się jadą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje