Okręty wojenne USA wpłynęły do Kanału Sueskiego [ZDJĘCIA]

02.03.2011 15:43
USS Kearsarge przepływa przez Kanał Sueski

USS Kearsarge przepływa przez Kanał Sueski (Fot. STRINGER/EGYPT REUTERS)

Dwa amerykańskie okręty wojenne przepłynęły Kanał Sueski i są już Morzu Śródziemnym. Na ich pokładzie może być dwa tysiące marines.
W poniedziałek Stany Zjednoczone zapowiedziały, że przemieszczają swoje okręty i samoloty w pobliże wybrzeży Libii, gdzie trwa powstanie przeciwko reżimowi Muammara Kadafiego.

Pentagon rozważa ingerencję wojskową jako plan awaryjny dla Libii. Amerykańskie okręty mogą też pomóc w ewakuacji uchodźców z Libii. Na granicy libijsko-tunezyjskiej i na wschodzie, na granicy z Egiptem, koczują dziesiątki tysięcy ludzi, którzy opuścić Egipt. Biuro Wysokiego Komisarza do spraw Uchodźców alarmuje, że panuje tam kryzys humanitarny i prosi o międzynarodową pomoc.

W reakcji na ruch Amerykanów Kaddafi zagroził dziś, że jeśli dojdzie do zagranicznej interwencji zbrojnej, zabitych będą "tysiące".

Zobacz także
Komentarze (213)
Okręty wojenne USA wpłynęły do Kanału Sueskiego [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • sks-uj-new

  Oceniono 9 razy 7

  Amerykanscy podatnicy juz nie jeden raz placili aby ratowac gnusna Europe....Moze tym razem ten dekadencki kontynent zrobilby cos dla siebie samego i nie ogladal se na USA

 • ostoja75

  Oceniono 10 razy 6

  Jak widać ruskich agentów krew zalewa. Dobrze im tak!

 • szcsla

  Oceniono 7 razy 5

  Nie jestem jakimś zbytnim entuzjastą, ale jedno mi się podoba. Jest źle to biorą "guny" i jadą. A w europie nakłada się sankcję, na które wszyscy sraj..... tak jak Łukaszenka.

 • ozidar

  Oceniono 5 razy 5

  Niedługo zobaczymy za co Obama dostał pokojowego Nobla.

 • loppe

  Oceniono 9 razy 5

  mamy żale do Amerykanów za zdecydowanie, ale no właśnie - Europa nie potrafiła nawet przerwać wieloletniej rzezi w Jugosławii

  dopiero Clinton zlitował się i załatwił pokój kilkoma nalotami US Force

  w razie czego u nas, w Polsce, też nie liczyłbym na kogokolwiek poza nie bojącymi się Amerykanami...

 • sedzikowski

  Oceniono 7 razy 5

  oczywiscie Europa nie kiwnela palcem. podobnie jak w b. jugoslawi. oj marnie byloby na tej planecie bez usa.

 • przechrztaimason

  Oceniono 8 razy 4

  @acucellku tym razem to już pojechałeś na ostro. Co zażywasz, że takie brednie przechodzą Ci przez klawiaturę? Jesteś wyjatkowym głąbem lepiącym pracowicie jakieś wydumidła, ale wystarczy potraktować je ciupinką faktów, by posypały się jak domek z kart. Wezmę tylko kilka byków z Twojego steku bzdur.

  "Czy Ameryka rozpoczela I i II wojne? Odpowiedz jest TAK, tylko nie swoimi rekami a rekami Hitlera. Warunki do wybuchu II wojny stworzyli Anglicy i Francuzi wymuszajac sila nieetyczne i nieludzkie warunki Traktatu Wersalskiego, ktory doprowadzil do glodu w Niemczech oraz do powszechnego zlodziejstwa Francuzow, ktorzy kradli i wywozili zywnosci i surowce.Niemieckie kopalnie w Zaglebiu Ruhry byly ekploatowane przez Francusow a caly wegiel wywozony do Francji.Obliczone odszkodowanie wojenne wielokrotnie przekraczalo wartosc faktycznych zniszczen wojennych. "

  Pierwsza wojna światowa wywołana przez USA?!!! Zjadłeś coś nieświeżego? USA pogrążone w izolacjoniźmie i patrzące podejrzliwie na Europę jako rozsadnik wojen i tendencji monarchicznych? Jak rozumiem imperialne ambicje Niemiec to amerykańska podpucha i Wilhelm II był amerykańskim agentem? I pewnie depesza Zimmermanna to też amerykański wymysł. Tak Traktat Wersalski niepotrzebnie upokorzył Niemcy i obciążył je niemożliwymi do spłaty reparacjami.No coż, francuskich zołnierzy dało się zapędzić do walki jedynie hasłem "Boch paira!" (Szwab zapłaci) Co więcej przed tym ostrzegał nie kto inny jak Woodrow Wilson. Kongres w przekonaniu, że Liga Narodów nic nie da bo wojna kolejna jest nieunikniona i USA nie powinny być tym obciążane odmówił ratyfikacji Karty Ligi Narodów i USA ponownie przybrały kurs na izolacjonizm.

  "Gdy nastal i poglebil sie kryzys lat 20-tych mafia wallstreet widziala ratunek USA w wywolaniu kolejnej wojny w Europie. Ta amerykanska mafia gospodarcza przy cichym przyzwoleniu rzadu USA finansowala NSDAP i pomogla dojsc Hitlerowi do wladzy gdyz chciala jego rekami osiagnac swoje cele- przy pomocy wojny zlikwidowac kryzys (typowa metoda w kapitalizmie) oraz aby Hitler poszedl na Rosje, na ideologicznego wroga kapitalistycznego USA." Hihihi. Już od lat 70 nie mawątpliwości kto finansował NSDAP. Nie kto inny jak wujaszek Stalin. Taka pomoc od socjalisty dla socjalisty. Pomimo jednak hojnej ręki Soso NSDAP stanęła w 1933 na skraju bankructwa. Trzy kosztowne kampanie wyborcze w ciagu 6 miesięcy wykończyły ja finansowo. Wyniki ostatnich wyborów też nie napawały optymizmem. Stracono kilka mandatów a SPD I KPD mógły utworzyć razem stabilny rząd większościowy. SPD składa taka propozycję komunistom i ku swojemu gigantycznemu zaskoczeniu słyszy NIE. Rozkaz z Moskwy kategorycznie zabraniał wszelkich rozmów politycznych z socjaldemokratami. Reszta jest aż nadto dobrze znana.

  "Bez tego Hitler nie bylby w stanie zbudowac w tak krotkim czasie najwieksza i najnowoczesniejsza armie swiata.
  Amerykanie i Anglicy wymyslili getta.Szczegolnie pomysliowi byli przy tym Anglicy stosujac pomysly getta, obozow pracy czyli odpowiednikow gulagow w swoich koloniach.Dzis takim przykladem jest Guantanamo czy w Iraku Abu Grab.To amerykanie stworzyli getta dla Indian.
  "
  Hitler nie miał ani największej, ani tym bardziej najnowocześniejszej armii świata. Jeśli chodzi o stopień zmotoryzowania czy nasycenia bronia pancerną nie dorastał do pięt Armii Czerwonej. Miał gorsze czołgi niż Francuzi, nigdy nie udało mu się zmotoryzować armii w takim stopniu jak Wielka Brytania. Bf -109 ustępował Spitfire'owi i nigdy Luftwaffe nie dorobiła się floty strategicznych bombowców z prawdziwego zdarzenia.
  A getta synek, to jeszcze wynalazek średniowiecznej Europy.

  Idee nazizmu narodzily sie najpierw w USA. Tam byl podatny grunt spowodowany amerykanskim niewolnictwem i ruchem kuklux-klanu.Ten ruch zostal wyeksportowany do Europy gdzie trafil na dobry grunt w Hiszpanii,Wloszech i Niemiec" Jeśli stawiasz Ku-Klux-Klan na równi z nazistami to znaczy, że albo kłamiesz, albo nie masz KKK czy naziżmie pojęcia.

 • kerys0

  Oceniono 6 razy 4

  Wiekszoc komentarzy to chyba od ludzi co tylko rowerem jezdza...:-)

 • mcgiure

  Oceniono 4 razy 4

  no ta inicjatywa jest warta drugiego Nobla dla Obamy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje