Biznesmen ze szwajcarskim paszportem prezydentem Kosowa

Behgjet Pacolli, biznesmen z dwoma paszportami - kosowskim i szwajcarskim - został wybrany na nowego prezydenta Kosowa. O jego wyborze zadecydowały dwa głosy.Premierem ponownie został Hasim Thaci.
Parlament Kosowa w Prisztinie wybrał na nowego prezydenta republiki legitymującego się dwoma paszportami - kosowskim i szwajcarskim - biznesmena Behgjeta Pacollego. Jego wybór to część umowy o podziale władzy, zawartej przez kosowskie stronnictwa polityczne po wyborach w grudniu 2010 r.

Jedyny kandydat, opozycja bojkotuje wybory

Pacolli był jedynym kandydatem na prezydenta. Parlament wybrał go w trzeciej rundzie większością 62 w 120-osobowej izbie. W pierwszych dwóch turach Pacolli nie osiągnął większości dwóch trzecich głosów. Główne partie opozycyjne zbojkotowały wybór nowego przywódcy kraju. Według opozycji Pacolli ma biznesowe powiązania z Rosją, która nie popiera niepodległości Kosowa. Oponenci Pacollego zarzucają mu, że uprawa politykę wyłącznie w celach biznesowych.

Hasim Thaci ponownie premierem

Hasim Thaci, dotychczasowy premier i przewodniczący Demokratycznej Partii Kosowa (PDK), został we wtorek zatwierdzony przez parlament na urząd premiera. Jego partia wygrała grudniowe wybory, lecz aby rządzić, musiała wejść w koalicję z mniejszymi ugrupowaniami.

Nacjonaliści na marszu w Warszawie: "Śląsk jak Kosowo"

Więcej o:
Komentarze (47)
Biznesmen ze szwajcarskim paszportem prezydentem Kosowa
Zaloguj się
 • hans_close

  Oceniono 18 razy 10

  Gdy słyszę "Kosowo", to czuję się całym sercem Serbem, pomimo tego, że w moich żyłach nie płynie ani jedna kropla serbskiej krwi.

  Kilka dni temu minęła smutna rocznica narodzin albańskiego potworka na Bałkanach, rocznica powstania "państwa" Kosowo, amerykańsko-europejski bękart skończył trzy lata. To przygnębiająca chwila dla wszystkich rdzennych Europejczyków, którzy czują, że sprzedaliśmy braci Serbów za garść frazesów o poprawności politycznej i nadzieję spokoju na Bałkanach. Rocznica ta wstydliwie przypomina nam "pokój za wszelką cenę", kolejne Monachium, w którym dostatni, syty i tchórzliwy Zachód, haniebnie sprzedał Czechów Hitlerowi za kilka miesięcy pokoju. My Polacy powinniśmy szczególnie wspierać Serbów, gdyż to nasi europejscy i słowiańscy bracia a nasza własna historia obfituje w tragiczne momenty kiedy to obce mocarstwa decydowały bez naszego udziału o naszych ziemiach. Kosowo dla Serbów jest tym samym czym Wielkopolska z Gnieznem dla nas Polaków, jest kolebką ich państwa!

  Słowianie dotarli do Kosowa najwcześniej pod koniec VI w. n.e. Pierwsze serbskie księstwa były uzależnione na zmianę od Bizancjum i od Bułgarów. W 1180 r. książę Stefan I Nemanja wybił się na niepodległość, dając początek państwu serbskiemu. Centrum wczesnej Serbii znajdowało się właśnie na terenie dzisiejszego Kosowa. Szczególnie wielkie znaczenie miała Metohija, czyli okolice miasta Peć w zachodnim Kosowie, które można porównać z naszym Gnieznem. Od połowy XIV wieku Peć był stolicą serbskiego patriarchatu prawosławnego, a w okolicy powstały liczne cerkwie i monastyry, z których wiele stoi do dzisiaj (o jednym z nich piszę w Cudach świata). Dwa inne ważne miasta Kosowa ? Prisztina i Prizren ? były w różnych okresach stolicą średniowiecznej Serbii.

  W Kosowie doszło też do najważniejszej dla wszystkich Serbów bitwy. 28 czerwca 1389 roku (dzień świętego Wita ? Vidovdan) na Kosowym Polu wojska serbskie starły się z liczniejszymi Turkami. Zażarta bitwa zakończyła się klęską Serbów, po której już nie odzyskali siły. Stopniowo uzależniali się od Turków i w końcu cała Serbia znalazła się pod ich władzą. Pole bitwy z czasem stało się dla Serbów miejscem świętym.
  cytat z: archeowiesci.pl/2008/02/18/kosowo-kolebka-serbii/

  Obecne Kosowo to kompromitacja wspólnej polityki Ameryki i Unii Europejskiej, to obszar na terenie Europy gdzie rozwija się niewiarygodna przestępczość i panuje olbrzymie bezrobocie. Ten "kraj" to przyczółek III świata na naszym kontynencie. Państwa Zachodnie (w tym także Polska) usankcjonowały biologiczną agresję Albańczyków na rdzennie Serbskich ziemiach w Kosowie. Niespełna wiek trwała inwazja płodnych Albańczyków na tą prowincję Serbii, tylko tyle czasu trzeba było aby kilkadziesiąt procent Albańczyków rozmnożyło się i zdominowało Serbów. Przybywali z Albanii i Turcji, rozmnażali się, wyrugowali rdzennych mieszkańców a teraz my Europejczycy usankcjonowaliśmy tą, biologiczna agresję. Opaczność odpłaciła nam za zdradę Serbów i teraz przyszła kolej na Zachodnią Europę. Przybysze z Afryki i Bliskiego wschodu robią to samo we Francji, Holandii i innych bogatych krajach Europy. Przybywają, rozmnażają się a za kilkadziesiąt lat zażądają własnego państwa w sercu Europy. Szybko nadchodzi czas kiedy nas Europejczyków wyrzucą z własnych domów i deportują na jeszcze nie zajęte tereny, słabo rozwinięte gospodarczo.

  Haniebnie sprzedając Czechów w Monachium zyskaliśmy tylko kilka miesięcy pokoju, ale i tak nie uniknęliśmy wojny. Podobnie i teraz, kosztem Serbów zyskaliśmy może kilkanaście lat dostatniego życia, ale i tak stale wisi nad nami widmo islamizacji Europy.

 • kato28

  Oceniono 9 razy 9

  My jednak troche mądrzejsi bylismy i pogoniliśmy Tymińskiego.

 • pultorakh2

  Oceniono 13 razy 7

  Kosowo to tylko zbuntowana część Serbii, to jak możliwe, że sobie te albańskie dzikusy jakiegoś prezydenta-Szwajcara wybierają.

 • calli

  Oceniono 14 razy 6

  Kosowo jest i zawsze pozostanie serbskie.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 8 razy 6

  to coś jak faszystowska republika Salo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 • vinz3

  Oceniono 12 razy 6

  kiedy sikorski i swita przyzna,ze popelnili historyczny blad przyznajac mafijnemu zwiazkowi status niepodleglego panstwa?

 • red.kris

  Oceniono 10 razy 6

  jaki kraj, taki prezydent :)

 • obronakonieczna

  Oceniono 15 razy 5

  KOSOVO JEST SERBSKIE

 • acucell

  Oceniono 6 razy 4

  sztuczna kolonia z 75% bezrobociem, sztucznie utrzymywana przy zyciu na polecenie USA.
  Niepodleglosc Kosova to typowe amerykanskie bezprawie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX