"Kair przeniósł się do Madison". Tysiące protestują

Dziesiątki tysięcy osób wyszły na ulice Madison w amerykańskim stanie Wisconsin. Protestują przeciwko ograniczeniu praw związkowych. By uniemożliwić przegłosowanie ustawy, kilkunastu senatorów ukrywa się przed policją.
Pod parlamentem stanu Wisconsin demonstrują tysiące nauczycieli, strażników więziennych i przedstawicieli innych grup zawodowych.

- To tak jakby Kair przeniósł się do Madison - mówi kongresman Paul Ryan. Protestujący sprzeciwiają się ustawie forsowanej przez republikańskiego gubernatora Wisconsin, która ogranicza prawa związków zawodowych przy negocjowaniu układów zbiorowych. Republikanie mają większość w stanowym parlamencie. Aby głosowanie nad ustawą było ważne musi wziąć w nim udział przynajmniej jeden przedstawiciel opozycji. Dlatego wszyscy Demokraci "uciekli z Madison".

- Gdy okazało się, że Republikanie zignorowali postulaty protestujących i przyspieszyli prace nad ustawą, postanowiliśmy ich powstrzymać - powiedziała telewizji MSNBC demokratyczna parlamentarzystka Lena Taylor.

Ponieważ prawo Wisconsin pozwala na zastosowanie siły wobec parlamentarzystów, którzy nie stawiają się na głosowanie, Demokraci ukrywają się w sąsiednim stanie Illinois.

Komentarze (15)
"Kair przeniósł się do Madison". Tysiące protestują
Zaloguj się
 • kosmiczny_swir

  Oceniono 1 raz 1

  @kr3cik - zwiazki zawodowe nie dzialaja tak jak powiny w Polsce, ale dzialaja swietnie w krajach skandynawskich. W Polsce nic nie dziala, bo Polacy nie znaja takich pojec jak spoleczenstwo, wspolnota, wspolpraca czy pomaganie sobie nawzajem.

 • yar369

  Oceniono 1 raz 1

  Głosowałem na PO. Szczerze ich popieram. Nie oglądam TVN, nie czytam GW. Rzadko zaglądam na portal GW bo komentarze piszą kretyni. Poza tym nie mam na to czasu, bo zajmuję się swoim życiem.
  pozdrawiam.

  ps. nazywajcie lemingami kogo chcecie, by poprawić sobie nastrój - skopany z Waszego własnego powodu.

 • kassabian

  Oceniono 3 razy 1

  @krisp78
  a ty jesteś ta oświecona awangarda, która poprowadzi Polskę ku szczęśliwości i pomyślności?
  widać po języku, jakim się posługujesz.
  to długa droga przed wami, rewolucjonisto wzmożenia moralnego, tutaj pokolenia tych "lemingów i młodych kretynów po studiach" zdążą się zestarzeć nim wy cokolwiek w życiu osiągnięcie

 • carcharodon.carcharias

  Oceniono 1 raz 1

  A nasi parlamentarzyści mają immunitet i mogą nawet jeździć na fleku :)

 • jankowski1960

  Oceniono 1 raz 1

  demokracja faszystowska

 • mosessex

  Oceniono 1 raz 1

  demokracja po amerykansku z cynamonowym aromatem

 • b.ojciec

  0

  @fabon - zapomniałeś, że każdy miał rewolwer i niewielu umiało pisać i czytać. Tobie i kilku innym tutaj chyba ktoś napisał teksty.

 • wiszowaty

  0

  Prawo jest fajne! :) Przynajmniej to.

 • whitesupremacy

  Oceniono 2 razy 0

  krisp78 100% racji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX