Komentarze (218)
"Podpity" dowódca, Rosja zrzuca winę na Polskę. Zagranica o raporcie MAK
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • padoq

  Oceniono 7 razy 5

  BRAWO Czesi tyle w temacie !!!

 • kuschar

  Oceniono 15 razy 5

  najwięcej do powiedzenia mają jak zawsze ignoranci-politycy i pismacy, pomija się natomiast wypowiedzi praktyków-fachowców-pilotów (niekoniecznie wojskowych). Rosjanie mają całkowitą rację, reszta to polityczna hucba!

 • mamgotamgo

  Oceniono 17 razy 5

  Podpity? Po dwóch piwach??? Ja dopiero po czterech zgrzewkach czuję chwiejność w nogach. A tak na poważnie. Nie piję. Ale mam filmik o Lechu Kaczyńskim. Był w stanie wskazującym na... Jego sprawa, jego pieniądze. Zostawcie Rosjan w spokoju. Znam coś niecoś tę kulturę. Rosja to wielki naród naznaczony również męczeńsatwem. Ani Putinowi ani Miedwiedinowi nie zależało na śmierci (Hospodi pomiłuj!) prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przecież i tak bysło wiadomo, że nie zostanie wybrany na drugą turę... Katyń to jedno, ale gułagi to drugie. Kiedyś przeczytałem książkę pt. "Na nieludzkiej ziemi". Spotkałem się z jej autorem w Londynie. Mickiewicz napisał: "i tam są ludzie i też mają duszę". Nie sądzę, żeby Rosjanie mieli cokolwiek ukrywać w sprawie katastrofy. Po prostu głupota. Zwykła głupota... Szkoda mi tylko tych ludzi.

 • artur737

  Oceniono 4 razy 4

  Czarne dni dla PISu. Wychodzi na jaw ich arogancja, poczucie wyzszosci nad Rosjanami i prawami fizyki, potwierdzenie wczesniejszych kompromitujacych twierdzen 'czarne jest biale" i "laduj tchorzu"

  Na Internecie wiekszosc zgadza sie z raportem MAK, dobrze by bylo aby w koncu i media to uznaly.

 • zaglembiak

  Oceniono 4 razy 4

  jest jeszcze kilka wiadomości które zostana przekazane opini publicznej ale zanim to nastąpi janczarowie z PiS muszą się wyszaleć nagadać idiotyzmów wtedy nastąpi ich całkowita kompromitacja jednak przy ich zacietrzewieniu i ślepocie nic to nie zmieni bo oni wierzą w to co maniak Kaczyński w swojej niepochamowanej nienawiści rozpowiada przed każdą kamerą i bylejakim mikrofonem

 • mariaczczi1

  Oceniono 4 razy 4

  Prezydent Rosji nie zaproszony leci samolotem do Polski z dowódcą wojsk po 0,6 promila. Reszta faktów jak w sprawie smoleńskiej. Jaroo z Antkiem i brakiem Fatygi na konferencji przyznają , że wina leży także po naszej stronie. Ile ziela trzeba wchłonać , aby sobie to wyobrazić !!!!?????

 • wz43

  Oceniono 4 razy 4

  W komentarzach zauważyć można chamstwo, nienawiść, zacietrzewienie, niekompetencję osób je piszących, a przecież to nikomu życia nie przywróci, ani niczego dobrego nie wróży na przyszłość. Popatrzcie Polacy na siebie jacy jesteście! Jeden drugiego w łyżce wody utopiłby byle tylko jego było na wierzchu! Ten historyczny wymiar pech jaki nas prześladuje związany jest w dużej części z naszą naturą i przejawia się przede wszystkim we wzajemnym braku szacunku.

 • black_lutti

  Oceniono 4 razy 4

  Zle się nie mówi o zmarłych ale ten Błasik miał wygląd takiego co lubi wypić o każdej porze !
  Swój chłop był !

 • jot-tka

  Oceniono 4 razy 4

  bezpośredni nacisk psychologiczny na załogę samolotu rzadowego to, moim zdaniem,główna bezpośrednia przyczyna katastrofy.koło fortuny było już w ruchu.czas gonił.a lotnisko zapasowe-zbyt odległe-krzyzowało plany polityczne części polskiej delegacji.

 • leszekes

  Oceniono 8 razy 4

  Raport MAK jest dla mnie w pełni wiarygodny i nie widzę potrzeby powoływania nowej komisji do spraw tej katastrofy.

  Polscy piloci będąc pod naciskiem prezydenta i jego ludzi lądowali na kiepsko wyposażonym lotnisku w ekstremalnych warunkach meteorologicznych.

 • talsen

  Oceniono 4 razy 4

  Podobno "polski pilot, potrafi latać nawet na drzwiach od stodoły", jak powiedział nasz obecny Prezydent Komorowski, gdy był jeszcze ministrem obrony narodowej. Tymczasem okazuje się, że nie potrafi sobie poradzić, nawet z TU 154 M. Widać się pomylił. Co gorsze, pewnie niestety nie ostatni raz. Jakie szkolenie i bałaganiarskie procedury, takie latanie. To już nie wina pilotów, ale polityków nam panujących.

 • pecador24

  Oceniono 8 razy 4

  Jakoś jak w Krakowie jest mgła to samoloty lecą do Katowic... Nikt nie zezwala na ladowanie w takich warunkach! Jesli nawet byloby przyzwolenie to wina jest po stronie ladujacych....
  Zreszta powinnismy skonczyc juz ten temat. RIP!

 • koniarz91

  Oceniono 10 razy 4

  Natomiast komisją która najszybciej rozwiązałaby zagadkę tej tragedii byłaby komisja złożona z posłów PiS z J.Kaczyński i Macierewiczem na czele. Myślę, że już w dniu tragedii mielibyśmy 20 stronicowy raport który wyjaśniłby wszystko bez konieczności badania miejsca katastrofy itd.

  Pewnie przez jakiś czas w kraju mielibyśmy coś w rodzaju "Terroru jakobińskiego" z czasów Rewolucji francuskiej i masowe ścinania na gilotynie winnych ale przecież tego wszyscy oczekujemy w tym kraju (krwi!) :P

 • miarol

  Oceniono 12 razy 4

  "...powiedział na konferencji prasowej w Moskwie, że "we krwi członków załogi nie wykryto alkoholu i innych zakazanych środków".
  A u pasażerów?

 • em-biz

  Oceniono 3 razy 3

  Rosjanie napisali to, o czym cała PL wiedziała od początku i przez delikatność względem Rodzin i "Głowy" Państwa głśno o tyn nie mówiono!
  Gdyby posłuchał Sejm Palikota i nzbadał L.K. na okoliczność jego ciągot do małych buteleczek zwanych "małpkami",może nie doszłoby do tej tragedii.
  Przecież zaraz po wyborze L.K. na "Głowę" PL,nie pojechał na spotkanie z prezydentami RF i D ("Trójkąt Weimarski") z powodu "
  niedyspozycji...Był w ośrodku w Juracie..."Tupot białych mew"???

 • janusz55-stary

  Oceniono 3 razy 3

  PIS tak chciał prawdy !! i oto cała prawda !!! pycha , lekceważenie przepisów , procedur , po co tam ruskim podawać wysokość !! po co ?? debeściaki pokażą jak sie ląduje po ciemku !! a teraz wyją i skamlą

 • enzovera

  Oceniono 5 razy 3

  frankyyyyy100@ no kó... to w świecie obeznany jesteś, ech...
  W taką pogodę piloci automatycznie powinni lecieć do Moskwy, na przygotowane zapasowe lotnisko.

 • nie-tak

  Oceniono 7 razy 3

  goodwater przed chwilą
  0 + - zgłoś do moderacji

  Kim trzeba byc zeby o 9 rano miec juz 0,6 promila? Polecial oddac czesc poleglym czy na zakrapiana wycieczke na koszt podatnika?
  ___________________________
  lecieli do obcego kraju i w "poważnej" misji.
  Jechałeś kiedyś z polska wycieczka? Widziałeś kiedy otwiera się butelki z "święconą woda do życia Polaków"? Zaraz rano!!!
  www.youtube.com/watch?v=HNyHemI4hKs&feature=mfu_in_order&list=UL

 • renata28

  Oceniono 9 razy 3

  z_b2 we? może co? na uspokojenie. Popatrz na fakty, a potem wypisuj głupoty. Rosyjski raport słabno uwzględnia rolę wieży kontrolnej, ale podaje wiele faktów. No i ten najważniejszy - nie powinni w ogóle lšdować. Jeszcze jedno jestem Polkš (choć w twoich kategoriach pewnie nie, co już o tobie ?wiadczy) i nie czuję się bynajmniej wychłostana. Jak dla mnie to tacy jak ty sš najmnikami bardzo ?le pojętej "dumy narodowej"

 • anna22290

  Oceniono 9 razy 3

  ;burdel burdelem; ale gdzie jeszcze w normalnych panstwach chorzy psychicznie ludzie sa u wladzy Kaczynski byl chory, nadpobudliwosc i chec jak najszybszej awantury politycznej z Rosja doprowadzily do tragedi to czy ta czy inna osoba byla posrednikiem pomiedzy zaloga a BANDYTA KACZYNSKIM to ma drugorzedne znaczenie wedlug hierarhi nacisk na ladowanie byl

 • pecador24

  Oceniono 11 razy 3

  Jakoś jak w Krakowie jest mgła to samoloty lecą do Katowic... Nikt nie zezwala na ladowanie w takich warunkach! Jesli nawet byloby przyzwolenie to wina jest po stronie ladujacych....
  Zreszta powinnismy skonczyc juz ten temat. RIP!

 • b.ojciec

  Oceniono 2 razy 2

  @grozka
  0,6 promila to bardzo dużo. Kierowca z 0,2 promila nie może prowadzić. To nie była wczorajszość, bo nie znaleziono alkoholu w wątrobie. Poczytaj na lotnictwo.net.pl
  Wypadek to wypadek, fakty to fakty. Z faktami się nie dyskutuje. Z resztą twojego tekstu również , bo bzdury piszesz.

 • manini

  Oceniono 2 razy 2

  Ja tylko w kwestii wypitego przez pana generała alkoholu ,nie wnikam czy miało to jakiś wpływ na katastrofę,zastanawia mnie że fakt iż jeden z dowódców wojska polskiego ,udający się z oficjalną wizytą państwową na uroczystości żałobne,a więc w czasie wykonywania obowiązków służbowych,PIJE OD RANA!!!!. Przeraża fakt że wielu polityków i zwykłych ludzi nie widzi w Tym nic nagannego .Oni tak wszyscy???

 • krakower

  Oceniono 2 razy 2

  To nie wiedzieliście, że Błasik ZAWSZE miał promile, jak zresztą większość tej obecnej pseudooficerskiej, mundurowej bandy nierobów???

 • ipta

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ma skutku bez przyczyny.A w tym wypadku była jedna przyczyna tradycyjne i nadal w Polskiej tradycji hołubione megalomaństwo i to jakoś to będzie.

 • adammichnikoff

  Oceniono 2 razy 2

  @a.k.traper

  Jakie LWP, naiwny człowieku? Gdyby byli tam prawdziwi oficerowie, a nie malowani to nie doszłoby do tragedii. Tych z LWP już na początku lat 90. masowo usuwano a reszta sama odeszła. Potem był nabór miernych ale wiernych i przyspieszone kariery i awanse. Właśnie dlatego taki burdel mógł panować w wojsku, bo wszelkie oznaki porządku, procedur, kontroli i dyscypliny utożsamiano z "komuną" i "stalinizmem".

 • icc217

  Oceniono 4 razy 2

  Warto by poznac stan alkoholowy wszystkich innych z tej ferajny ...

 • mirek11109-64

  Oceniono 2 razy 2

  Nie wyliczajcie wysokości promili w danych krajach,bo to nie ma sensu,przecież pokład samolotu,tym bardziej tego tragicznie rozbitego w Smoleńsku,to terytorium Polski,naszego państwa.

 • frankyyyyy100

  Oceniono 4 razy 2

  e-grabarz
  A to ciekawe, bo z tego co ja się orientuję, to PREZYDENT RP ma ZAPEWNIONĄ OCHRONĘ BOR nawet po upływie kadencji, co oznacza że jeśli PREZYDENT RP chce pójść się wysikać w Tesco w Katowicach, to BOR powinien sprawdzić kible i zapewnić MAXIMUM bezpieczeństwa głowie państwa. Nie wspomnę o URZĘDUJĄCYM PREZYDENCIE RP, który leci UCZCIĆ PAMIĘĆ POLSKICH OFICERÓW POMORDOWANYCH PRZEZ SOVIETÓW W KATYNIU.
  Synek, wez się lepiej nie wypowiadaj, bo wiedzę na ten temat masz na poziomie embrionu. NAWET JARUZELSKI MA OCHRONĘ BOR NIEDOUCZONY WIEŚNIAKU!

 • frankyyyyy100

  Oceniono 4 razy 2

  e-grabarz
  A ja myślę że na wierzy kontroli lotów na lotnisku Siewiernyj (Smoleńsk), kontrolerzy obciągnęli co najmniej dwie 0,7 ruskiego samogonu który zakupili tego samego dnia od miejscowych. Kiedy RZĄDOWY samolot z Prezydentem RP na pokładzie pojawił się na ekranach radaru, wpadli na pomysł: ZADZWONIMY DO PUTINA I ZAPYTAMY CZY ROZPIEPRZYĆ KACZORA CZY NIE. No i rozpieprzyli;)
  A tak na marginesie: CZY SĄ BADANIA NA ZAWARTOŚĆ ALKOHOLU U KONTROLERÓW Z WIEŻY???

 • wingtsun

  Oceniono 6 razy 2

  kaczyński otrzymał to co chciał wszyscy wiedzą, że nazwał pilota tchórzem...
  co za płacz... sranie w banie, takie artykuły w dupę można sobie wsadzić

 • nie-tak

  Oceniono 4 razy 2

  fenaktil 17 minut temu
  Oceniono 1 raz -1 + - zgłoś do moderacji

  Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi w niektórych krajach pozwalająca prowadzić pojazdy mechaniczne
  Wielka Brytania 0,8‰
  Malta 0,8‰
  Irlandia 0,8‰
  Albania 0,0‰
  Andorra 0,5‰
  Austria 0,5‰
  Belgia 0,5‰
  To niektóre kraje, reszta poniżej bo juz pisałem
  _____________________________________
  Zrób wypadek na zachodzie z ta zawartością alkoholu w krwi, to się dowiesz co cie spotka, ile cie będzie to kosztować (a nie daj Boże z śmiertelną ofiarą) i na jak długo pozbędziesz prawo jazdy.

 • 1966jerry

  Oceniono 6 razy 2

  jakie znaczenie ma teraz to,co działo się na wieży w Smoleńsku ?z licznych przekazów widać było,co to za " lotnisko " i tylko taki głąb prezydent mógł tam lądować,jak Kaczyński.,trzeba było wstać parę godzin wcześniej ,a nie lecieć " na za pięć dwunasta ",bo tam wszyscy czekali ,biskupi ,pani ci... Kępa ( przyjechała pociągiem ) i inni,którzy mieli zadbać o narodowo wyzwoleńcze przesłanie tej wizyty.,miał też lecieć Jaruzelski,ale jak widać,opatrzność nad nim czuwa ,że nie skorzystał z miejsca w tym samolocie głupoty LK.,szkoda tylko,że tak wielu innych nie miało takiego szczęścia z niebios.,mnie najbardziej żal pana prezydenta Kaczorowskiego .,to on powinien być pochowany na Wawelu ,a nie to padło .,

 • aramisek2314

  Oceniono 4 razy 2

  Mieszkam w dzielnicy Krakowa gdzie samoloty podchodzą do lądowania na lotnisku w Balicach , jest ich czasami tyle ,ze co 10 minut jeden za drugim leci. Czasami to się zastanawiam jak one tak zdążą wylądować jeden po drugim???Ale jak się pojawi u nas mgła to jest cisza jak makiem zasiał w powietrzu , ani jeden samolot nie nadlatuje od wschodu...A przecież krakowskie Balice nie są tak wyposażone jak lotnisko w Smoleńsku w przyrządy do naprowadzania samolotów. No to dlaczego nie pozwalają im lądować???? Drugie spostrzeżenie: jadąc latem z Bochni do Krakowa przez Niepołomice dopadła mnie wielka burza , po prostu oberwanie chmury , nic nie widać! Co zdobiłem? Zjechałem szybko na bok zatrzymałem się , włączyłem światła awaryjne i czekałem jak nawałnica przejdzie. Zanim co napiszecie ,/ niektórzy oczywiście/ policzcie do dziesięciu ... naprawdę warto...

 • prochmarny

  Oceniono 4 razy 2

  jeszcze raz fenaktil:

  0,6 promila to 2 piwka jak napisałeś

  napij się tyle i usiądź za kierownicą

  o ile kiedykolwiek siedziałeś za kierownicą

  a wtedy ryj ci się sam zamknie

 • jano53

  Oceniono 4 razy 2

  Drodzy Rosjanie! W imieniu milionów Polaków zwracam się do Was o napisanie jeszcze jednego raportu,to nic nie będzie Was kosztowało ale proszę napiszcie w nim że całą winę za katastrofę samolotu w Smoleńsku ponosi premier Polski Donald Tusk który kierował całym zamachem a jako współwinnego wskazujecie premiera Rosji Putina na którego rozkaz została rozpylona sztuczna mgła.Taki tylko mały raporcik byście napisali a jak byście wreszcie zadowolili tych wszystkich idiotów z PIS-u i ich walniętego prezesa który ciągle jest na jakiś prochach.

 • totus.tytus

  Oceniono 4 razy 2

  No i rozeszło się smrodzio po świecie, ależ to dramat dla Jarosława Kłamczyńskiego - odkręcić teraz tyle niewygodnych opinii... tyle procesów sądowych należałoby wytoczyć, a partyjnych adwokacin zaledwie kilku i to bardzo lichych.

  A wystarczyło nie drażnić Misia... Kwaczory długo i zawzięcie drażniły Misia, szczekały i ujadały, pluły i próbowały kąsać Misia po łapach (wyżej Kwaczory nie sięgają, nawet jesli stanęliby jeden na drugim). Misio naprawdę długo wytrzymał, ale wreszcie się wQrwił, no i masz Jarku placek (Jacek i Placek). Misio wprawdzie wyliniały i zabiedzony, ale nadal silniejszy od cieniutko szczekających Kwaczorów, o czym te ostatnie jakoś zapomniały wdając się w awanturę sąsiedzką z Misiem.

  Misio ma nadal w rękawie asa, którego jeszcze nie wyciągnął, i zdaje się, że zbliża się moment wyciągnięcia tego atutu, i pokerowe "sprawdzam" po stronie rosyjskiej. Niestety, ta partia została przegrana, dosłownie i w przenośni, a co najgorsze - na własne życzenie. Rosjanie jacy są, to są, ale zaiste artystycznie rozegrali tę partię, a Polsce (a przede wszystkim Kwaczorom) pozostanie wstyd i sromota, gdy odnajdzie się może nie tyle sam telefon (nikomu nie jest już potrzebny), ale to, co przez niego nadano z Żoliborza. Pozostanie przełknąć tę porcję g**na i odejść ze spuszczoną głową.

  Ogólnie absmak jest już na skalę międzynarodową. Smutne to i przykre, zwłaszcza gdy przy całej aferze narobiło się tylu kaczych propagandzistów, taki Antoś się Fotygował do Ameryki, po Brukseli się też łajdaczyli, a tu taki Zonk, wszystko zmarnowane.

 • kurier.z.londynu

  Oceniono 2 razy 2

  Gazety Wyobrcza: Guardian zamieszcza depesze AP i Reutersa. Trudno wiec opinie a raczej relacje z konferencji w Moskwie przypisywac Guardianowi :)

 • wujek_extrema

  Oceniono 4 razy 2

  Jak chcemy byc czescia swiata prawdy to musimy zaakceptowac ze nikt nie bedzie dla nas klamal zeby nam zrobic przysluge. Glupole zawalili i teraz narod musi poniesc konsekwencje pomimo ze oni stracili zycie. Uczmy sie na wlasnej glupocie

 • gambiting

  Oceniono 4 razy 2

  @fenaktil haha, kretynie spróbuj prowadzić samochód przy 0.6 promila,to nawet do pierdla wsadzą,a tutaj gość mógł zadecydować o życiu 96 osób i w tej sytuacji 0.6 promila to nie jest pijaństwo? Idź się lecz.

 • blondyn-3

  Oceniono 4 razy 2

  a ile mial promili kierownik wycieczki bo to chyba on musial polewac i gdzie jest reszta malpek

 • pis_busters

  Oceniono 6 razy 2

  Do NATO weszliśmy ale z trepami w spadku po PRL. Kiedyś wydawało mi się, że najgorsze trepy to były w Studium Wojskowym na uczelni za czasów PRL. Teraz widzę, że świat się zmienił ale trepy pozostały...

 • jankbh

  Oceniono 14 razy 2

  a małpki serwował pan prezydent? no to wracamy do Palikota, który przecież sugerował, że prezydent ma problemy z alkoholem - w końcu go to zabiło

 • koniarz91

  Oceniono 6 razy 2

  z_b2, czepiasz się interpunkcji i poprawności gramatycznej w obliczu takiej tragedii, która ciągle rozpala serca i umysły milionów Polaków, to kpina! ;]

 • koloratura1

  Oceniono 1 raz 1

  Międzynarodowe śledztwo? - Nie daj Chryste Panie!

  Bez niego, wciąż możemy wrzeszczeć o wrednych ruskich, które nam zabiły Prezydenta, a teraz się wykręcają, a tak...?

 • scibor3

  Oceniono 1 raz 1

  @em-biz.

  Nie gadaj głupot. L.K. należał do takiej grupy osób która alkoholu nie potrzebuje. On bez niego gadał jak nawalony w 3du.py.

 • skoczowianka77

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo przykry jest fakt iż będący w pracy dowódca sił powietrznych był pod wpływem alkoholu.Az strach pomyśleć ilu było w podobnym stanie bo wątpię że pił sam.
  Jedno się potwierdza - fatalne warunki pogodowe, presja czasu i naciski były niewątpliwą przyczyną katastrofy.Szkoda dalszych badań, sporów i komisji- dalsze badania mogą tylko ujawnić kompromitujące nas Polaków fakty.
  To przykre.

 • yar369

  Oceniono 1 raz 1

  @janzakopianski - jesteś pesymistą i widzisz wszystko w czarnych barwach. Po pierwsze, to nie wina polityków za to jak jest, a POLSKIEJ MENTALNOŚCI i narodu, który ich wybiera. Zacznij pracę od podstaw, od siebie. Wątpię, abyś był do tego zdolny.

 • tessier

  Oceniono 1 raz 1

  "Tylko niezależne i międzynarodowe śledztwo pozwoli wyjaśnić wszystkie przyczyny katastrofy smoleńskiej"

  Zastanówmy się, bo, być może, jeszcze bardziej nas pogrąży, a wtedy już nie będzie żadnych wątpliwości, nawet po życzliwej nam stronie. Na razie wiemy na pewno, że Polacy bali się nie wylądować a Rosjanie bali się im lądowania zakazać. Zachód i tak nigdy tego nie zrozumie.

 • old.european

  Oceniono 1 raz 1

  naturalnie popicie poprzedniego dnia to nic nadzwyczajnego w Najjasniejszej i nie nalezy sie tego czepiac. W koncu auta nie prowadzil.
  Nb. zakladajac, ze popil ok. 17-18-tej, i majac rano 0,6 promila, musial wytrabic wieczorem jakies pol litra. Jako to Jarek powiedzial? Nieznaczne ilosci czy jakos tak. W kazdym razie bycie ba bance to w otoczeniu ex-prezydenta zdaje sie nic niezwyklego. Widocznie prezydent nie wyczuwal chucha.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX