Iran zlikwidował siatkę szpiegowską powiązaną z Mossadem

Iran ogłosił dziś, że zlikwidował siatkę szpiegowską związaną z wrogim wywiadem Izraela - Mossadem - podała za irańską telewizją publiczną agencja Reutera. Szpiedzy zostali oskarżeni o zbieranie informacji na temat irańskiego programu nuklearnego i wojskowego.
Wiadomości o rozbiciu siatki pojawiła się zaledwie w dwa dni po podaniu przez Iran do publicznej wiadomości informacji o powieszeniu Irańczyka skazanego za szpiegostwo na rzecz państwa żydowskiego.

- Szpiedzy mieli na celu zebranie ważnych informacji o ośrodkach jądrowych i niektórych służbach bezpieczeństwa w kraju. To nasz odwet za zabicie Masoud Ali-Mohammadi - podano w oficjalnym komunikacie.

Profesor uniwersytetu w Teheranie, specjalizujący się w energetyce jądrowej Masud Mohammadi, który pracował również dla elitarnego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (Pasdaran), zginął w wybuchu motocykla-pułapki, kiedy wychodził z domu w Teheranie 12 stycznia ubiegłego roku.

Jeszcze tego samego irańskie MSZ oświadczyło, że istnieją oznaki zaangażowania USA i Izraela w ten zamach.

Więcej o:
Komentarze (37)
Iran zlikwidował siatkę szpiegowską powiązaną z Mossadem
Zaloguj się
 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 3 razy 3

  " Iran zlikwidował siatkę szpiegowską powiązaną z Mossadem"

  Toz to ten, no... antysemityzm!!!!

 • michaelus_maximus

  Oceniono 2 razy 2

  @titta
  nie sugeruje, tylko tak twierdze. od marca tego roku izraelscy snajperzy (zbrodniarze) zastrzelili juz 17 dzieci zbierajaych kamyki w poblizu granicy. dzieci zbieraja je na odbudowe szkol, szpitali itp, bo blokada gazy uniemozliwa wwozenie tam materialo budowlanych www.youtube.com/watch?v=noTojOAAC8M&feature=player_embedded#! zreszt wczesniej w np podczas operacji plyny olow, izrael rowniez mordowal dzieci cywili machajacych bialymi flagami, a nawet uzywal ich jako zywych tarcz, o czym mowi raport onz z tej operacji. izrael jest kierowany przez zwyklych zbrodniarzy wojennych i zbrodnairze sa w szeregach jego wojska. na 1400 ofar w gazie w tej opracji 320 to byly dzieci!!! izrael podczas tej eksterminacji stracil 9 zolnierzy, z ktorych 6 zginalo od wlasnego ognia. to zwykla eksterminacja...
  ciekawi mnie, jakie przeslanki kieruja toba, ze popierasz mordowanie dzieci...???

 • noelkabat

  Oceniono 4 razy 2

  Czy polscy antysemici to durnie? TAK.
  Ich najwieksza obawa i problemem sa Zydzi i to w Polsce? W kraju, w ktorym praktyczne nie ma Zydow, na ktorego terytorium zgladzono 6 mil Zydow? Durnie - bo nie widza rzeczywistego zagrozenia, zagrozenia islamizacja Europy, a Polska jest w Europie i to tylko kwestia czasu, gdy muzulmanie zaczna osiedlac sie w Polsce, nasi wnukowie beda zyli wsrod wszedzie panoszacych sie Arabow, w miejsce kosciolow beda budowane meczety, a nasze kobiety beda nosily burki... nie beda oni tacy mili i nieszkodliwi jak Zydzi, beda sila nawracac na islam.
  Moze nasi durnie-antysemici dali by spokoj nieistniejacym Zydom i zaczeli sie przygotowywac do przejscia na islam...

 • frackoff

  Oceniono 2 razy 2

  Jedyne co Iran moze latwo rozbijac to swoje wlasne samoloty...

 • tstawiu

  Oceniono 2 razy 2

  według irańczyków to już z piętnasta rozbita siatka szpiegowska mosadu w tym miesiącu.no ale trzeba czymś odwrócić uwage społeczeństwa od problemów dnia codziennego,sypiącej się gospodarki i ruiny państwa czego najlepszym przykładem są ciągle spadające samoloty w tym kraju...

 • zigzaur

  Oceniono 4 razy 2

  To w końcu neutralizowanie wywiadu czy odwet?

  W każdym razie, izraelski wywiad działa w Iranie. Jedna siatka wpadła, pozostałe pracują.

 • gruzek

  Oceniono 1 raz 1

  To była siatka sępów z GPS umocowanymi do łap. A jeden miał ładunek wybuchowy którym zabił profesora.

 • michaelus_maximus

  Oceniono 3 razy 1

  oczywiscie mialo byc:

  "to smutne, ze ŁATWIEJ zgodzic sie na zabicie bezbronnego dziecka, niz na niesluszne i bezpodstawne oskarzenie o antysemityzm"

 • titta

  Oceniono 3 razy 1

  "To nasz odwet za zabicie Masoud Ali-Mohammadi"

  Rozumiem, ze gdyby nie to, to mogli by sobie spokojnie pracowac?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX