"Raper Ice-T deprawuje młodzież". Rada ds. mediów ukarze rozgłośnię dzięki ustawie

W pierwszym dniu obowiązywania nowej ustawy medialnej na Węgrzech i w pierwszym dniu węgierskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej węgierska Rada do spraw Mediów wystąpiła o przeprowadzenie dochodzenia w sprawie alternatywnego Radia Tilos. Kontrowersyjna ustawa medialna została skrytykowana przez OBWE i z zaniepokojeniem przyjęta przez wladze Unii Europejskiej.
Powodem dochodzenia są emitowane na antenie Radia Tilos piosenki rapera Ice -T (Tracy Laurena Marrowa) - amerykańskiego aktora i założyciela zespołu Body Count, prezesa koncernu produkującego filmy pornograficzne. Zdaniem Rady jego piosenki są szkodliwe pod względem moralnym i deprawują młodzież.

5-osobowa Rada do spraw Mediów wybrana przez deputowanych prawicowego rządzącego Fidesu może wnosić o przeprowadzenie dochodzenia i ma prawo do kontroli dokumentów redakcyjnych. Może również odbierać koncesję mediom elektronicznym.

Kara może wynieść nawet 90 tys. euro. "Bankructwo"

Nie wiadomo, jaką grzywną zostanie ukarane Radio Tilos. Jej maksymalna wysokość wynosi 90 tysięcy euro. Przeciwnicy ustawy medialnej zwracają uwagę, że tak wysokie kary mogą doprowadzić do bankructwa prywatnych mediów na Węgrzech.

Alternatywne Radio Tilos, czyli "Zakazane Radio" zaczynało jako radio pirackie w roku 1991. Koncesję otrzymało w 2002 roku. Jest popularną stacją w Budapeszcie nadającą swój program 12 godzin dziennie, finansowaną głównie przez słuchaczy, organizacje pozarządowe i instytucje charytatywne.

W roku 2004 Rada do spraw Mediów ukarała radio miesięcznym zakazem emisji za antychrześcijańskie uwagi na jakie pozwolił sobie w Wigilię jeden z prowadzących, który stwierdził, że nie cierpi chrześcijaństwa poniewaz ogranicza jego popęd seksualny". Radio zwolniło wówczas prezentera i przeprosiło słuchaczy.

Komentarze (16)
"Raper Ice-T deprawuje młodzież". Rada ds. mediów ukarze rozgłośnię dzięki ustawie
Zaloguj się
 • ulanzalasem

  Oceniono 3 razy 3

  Za to rzeź tysięcy ludzi w filmach akcji, tortury (np. Piła) są normalne...Tak jak w USA, gdzie seks na ekranie wg niektórych decydentów powinien być zakazany, ale latające kończyny są OK ;)

 • r.maszkowski

  Oceniono 2 razy 2

  Pewnie można skrytykować religię ginekologiczną w bardziej inteligentny sposób, ale ukaranie rozgłośni za wypowiedź o chrześcijaństwie i popędzie to nonsens. Widać z tego, że zamordyzm panował na Wegrzech już od lat. O piosenkach trudno coś powiedzieć nie znając ich treści.

 • kassabian

  Oceniono 6 razy 2

  Tak właśnie wygląda "prawica" o której mają mokre sny dziennikarze gazet typu "Rzeczpospolita", "Gazeta Polska", "Newsweek", "Wprost" - ciekawe co chłopcy na takie metody, skoro Orban jeszcze wczoraj był ich bohaterem roku?

 • synegigwy

  Oceniono 4 razy 2

  Na razie to tylko dochodzenie. Ale wszystko dokładnie jak u nas, pod rządami ustawy chroniącej wartości chrześcijańskie. Bo chociaż trudno z tekstu wywnioskować, za co właściwie radio cierpi, to należy podejrzewać, że właśnie za brak czegoś bardzo szeroko definiowanego jako moralność, zapewne chrześcijańska, bo inna ochrony prawnej nie potrzebuje. No to ja proponuję polskim mediom, zatroskanym o Węgrów, puścić w polskim wolnym radiu coś podobnie "niemoralnego".
  ......
  www.continuum24.wordpress.com

 • hans_silesia

  Oceniono 3 razy 1

  "Zakazane piosenki" ? Faszyzm powraca!

 • malone01

  Oceniono 1 raz 1

  To Węgrzy są 18 lat za USA. Tam Ice T wywołał polityczną burzę w 1992 r. utworem "Cop Killer", a w dyskusję na temat szkodliwości rapu włączył się ówczesny wiceprezydent USA.

 • tojakierowca_bombowca

  Oceniono 3 razy 1

  @takisobiejac

  Też kiedyś słuchałem rapu, ale z tego się wyrasta.

 • fractale

  Oceniono 3 razy 1

  a myślałem, ze to Polska jest po....na

 • villk

  0

  WSTYD DLA WEGIER ..NIESTETY TEN ZAMORDYZM KOJARZY MI SIE TYLKO Z LATAMI 50 GDY KNEBLOWANIE SPOLECZEŃSTA SKONCZYLO SIE ROKIEM 56....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX