Komorowski: Parafrazując Remarque'a na Białorusi bez zmian

- Będę prosił ministra Sikorskiego, aby zachęcał Unię Europejską do opracowania wspólnej strategii postępowania wobec Białorusi po wyborach - zapowiedział prezydent Bronisław Komorowski. Odnosił się do wczorajszych zamieszek w Mińsku, po których aresztowano większość kontrkandydatów dotychczasowego prezydenta Białorusi.
We wczorajszych wyborach prezydenckich na Białorusi zwyciężył ponownie Aleksander Łukaszenka zdobywając 79,67 proc. głosów. Frekwencja wyborcza wyniosła 90,66 proc. - poinformowała dzisiaj nad ranem Centralna Komisja Wyborcza. Wczoraj wieczorem na plac Niepodległości w Mińsku w proteście przeciwko, zdaniem demonstrantów, sfałszowanym wyborom wyszło kilka tysięcy osób.

- Parafrazując Remarque'a - na Białorusi bez zmian - skomentował dzisiaj białoruskie wybory prezydent Komorowski. - Mimo nadziei związanej z postępem procesu demokratyzacji mamy do czynienia jednak z przykrym spektaklem zaostrzania konfliktu wewnętrznego - dodał. Zdaniem prezydenta sam fakt pobić liderów opozycji, a zarazem głównych kontrkandydatów Łukaszenki na stanowisko prezydenta Białorusi, jest sygnałem "niesłychanie niepokojącym, który sam przez siebie zasługuje na wyrazy obaw i potępienie". - Według mnie to sygnał dla wielu krajów Unii Europejskiej o konieczności ponownego przeanalizowania strategii UE wobec Białorusi - podkreślił prezydent.

Dodał, że Polska ma istotny wkład w wykorzystywanie "podstawowego narzędzia UE w kwestii polityki wschodniej i polityki wobec Białorusi", czyli partnerstwa wschodniego. Podkreślił też, że program partnerstwa daje wyjątkowe korzyści dla Białorusi.

- Będę prosił ministra Sikorskiego, aby zechciał, zgodnie z wcześniejszymi działaniami, aktywnie zachęcać Unię Europejską do opracowania wspólnej strategii postępowania wobec Białorusi po wyborach - zapowiedział pod koniec konferencji prezydent Bronisław Komorowski.

Więcej o:
Komentarze (16)
Komorowski: Parafrazując Remarque'a na Białorusi bez zmian
Zaloguj się
 • kwiecien45

  Oceniono 4 razy 4

  Czyli nasz pan prezydent mówił, mówił i nic nie powiedział...

 • trombozuh

  Oceniono 5 razy 3

  Panie Komorowski, naszego polskiego Łukaszenkę, tylko takiego co zabijał, a nie tłukł pałami, sam pan zaprosiłeś z honorami do swojego pałacu.Zamknij więc pan swojego czerownego ryja.

 • duralex

  Oceniono 5 razy 3

  Za to możemy sobie groźnie pokiwać palcem w bucie. Jak słusznie zauważył red. Stanisław Michalkiewicz, niektórzy z naszych polityków nie mogą sobie uzmysłowić, że posiadają już jedynie zewnętrzne znamiona władzy.

 • asmall4

  Oceniono 2 razy 2

  Komorowski jest strasznie miałki.

  Przy jego "zdecydowaniu" , "niezależności" i "wizji" polityki zagranicznej powinien mieć takie uprawnienia jak prezydent Niemiec .

 • synegigwy

  Oceniono 1 raz 1

  no i mamy festiwal niechęci do Łukaszenki, czego należało się spodziewać. Zbombardujcie Mińsk i powieście Łukaszenkę, skoro tak wam doskwiera. Ale tacy odważni to wy wszyscy jesteście tylko wobec Arabów.

 • synegigwy

  Oceniono 3 razy 1

  Panu Komorowskiemu proponuję wezwać do pomocy dwumetrowego zabójcę Janka.

 • rt-z

  0

  Dowcipny ten Komorowski.
  Parafrazując Grandville'a - L'ordre règne à Minsk.

 • kos.1

  0

  Ciekawe, czy UE coś zrobi.....czy tylko skończy się na gadaniu :(

 • synegigwy

  0

  dio62@
  a ty, tak jak twoja koleżanka, wszystko przeliczacie na pieniądze?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX