Egzekucja człowieka środkiem na zwierzęta? Skazany protestuje

W USA brakuje środka używanego do egzekucji. Dlatego stan Oklahoma próbuje uzyskać zgodę na wykonywanie kary śmierci za pomocą nowego specyfiku. Dotychczas stosowanego na zwierzętach. Ale pierwszy potencjalny kandydat do jego przetestowania nie chce być królikiem doświadczalnym - pisze ?Daily Telegraph?.
W stanie Oklahoma, podobnie jak w większości stanów USA, brakuje tiopentalu - specyfiku używanego do wykonywania kary śmierci na skazańcach. Stan chce dopuścić do użytku na ludziach pentobarbital, który do tej pory używany był głównie przez weterynarzy do usypiania psów i kotów. Według prawników stanu specyfik ten idealnie zastąpi tiopental - pisze Wall Street Journal. Według dokumentów sądowych pentobarbital jest "istotnie" podobny do tiopentalu.

Więzień nie chce być królikiem doświadczalnym

Ale pierwszy więzień, na którym nowy środek uśmiercający mógłby zostać zastosowany, nie ma ochoty stać się królikiem doświadczalnym. Prawnicy Johna Davida Duty, który 16 grudnia ma rozstać się z życiem za zamordowanie kolegi z celi, oświadczyli, że nie chcą, by to na ich kliencie testowano pentobarbital. Spór o śmiertelny środek może opóźnić egzekucję. Prawnicy twierdzą jednak, że forsowany przez władze stanowe specyfik nie był testowany, a jego użycie mogłoby sprawić, że szybka w założeniu egzekucja poprzez wstrzyknięcie śmiertelnej dawki trucizny mogłaby przerodzić się w torturę.

Nowy środek do egzekucji w USA?

Jedyny wytwórca tiopentalu w USA zaprzestał produkcji do 2011 roku. Firmie brakuje jednego ze składników niezbędnych do produkcji. Jeśli użycie pentobarbitalu zostanie zaakceptowane, nowy środek może zostać wprowadzony w innych stanach USA, które dopuszczają użycie kary śmierci.

Więcej o:
Komentarze (10)
Egzekucja człowieka środkiem na zwierzęta? Skazany protestuje
Zaloguj się
 • nordic79

  Oceniono 6 razy 4

  A wystarczyłby Pavulon i łódzkie pogotowie...

 • ivoncja

  Oceniono 3 razy 3

  Droga GW, sprawdź czym prędzej kompetencje swoich "redachtorów", bo w głowie się nie mieści, jak można pisać coś, co urąga stylistyce. Zmieńcie korektorów albo zatrudnijcie takowych. Polecam się.

 • ivoncja

  Oceniono 2 razy 2

  Co to jest "środek na zwierzęta"?

 • zepsuty-ojciec

  0

  a ja mam pytanie czy sędzia nie jest potomkiem dr.Mengele, czy ten współwięzień był małą niewinną dziewczynką że facet dostał czapę,ale to nie takie ważne tylko to czym go otrują,no jacy oni są moralni , facet powinien się cieszyć ze nie będzie to trutka na szczury czy saperka w tył głowy tylko trucizna z atestem

 • fler2

  0

  @voiceinthedesert1 - zgadza się ponieważ powinni bezpłatnie pracować 12h/dzień do końca życia zamiast umierać. Wtedy mogliby się zastanowić nad swoim postępowaniem.

 • funkenschlag

  0

  @ivoncja
  Bo im chodziło chyba o "środek na żylaki" czy coś w tym stylu, tylko redakcji się pokręciło.
  Przestępcy, zamiast kary śmierci powinni być skazywani na dożywotnią bezpłatną pracę na rzecz społeczeństwa.

 • zz26

  Oceniono 2 razy 0

  ojoj biedny czlowiek na ktorym chca testowac nowe metody a tak z ciekawosci to czemu dostal kare smierci?
  cos mi ise wydaje ze nie za przejscie na czerwonym swietle

 • zigzaur

  0

  A nie lepiej zastosować tradycyjną włoską metodę egzekucji mazzatello? Przecież w USA mieszka wielu ludzi pochodzenia włoskiego.

  Osoby o słabych nerwach uprasza się nie dowiadywać się, na czym ta egzekucja polegała.

 • kraker.ltd

  Oceniono 1 raz -1

  ivoncja,

  to w zamysleniu, autora, srodek na przeczyszczenie uzywany dla kotow i psow, po zazyciu, same popelniaja harakiri, po przewleczeniu przez odbyt pyskow, odcinaja narzady wewnetrzne pazurami...
  to troche widok nieprzyjemny...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX