Rosja. Udana próba z rakietą "Buława"

W Rosji przeprowadzono udaną próbę z rakietą balistyczną "Buława". Z poprzednich 13 prób tylko dwie można uznać za w pełni udane.
Pocisk, wystrzelony na Morzu Białym z okrętu podwodnego "Dymitr Doński", spadł po 20 minutach na poligonie na Kamczatce. Była to 14 próba tej międzykontynentalnej rakiety. Kolejna została zaplanowana na grudzień. "Buława" ma zostać wystrzelona z okrętu podwodnego "Jurij Dołgoruki". Próby mają się zakończyć do końca roku.

W Rosji ostatnio mówiło się o tym, że z Buławy przyjdzie zrezygnować. A ta rakieta już wkrótce ma się stać główną jądrową bronią przenoszoną na łodziach podwodnych.

Więcej o:
Komentarze (49)
Rosja. Udana próba z rakietą "Buława"
Zaloguj się
 • miastomakow

  Oceniono 8 razy 8

  To nie tak. Kaczński powie że jest to kolejny dowód na to że państwo jest słabe, Macierewicz powie że sprawa wymaga wyjaśnienie przez Trybunał Stanu, Fotyga powie że za jej czasów tego typy wydarzenia byłyby przedmiotem głębokiego zaniepokojenia, Brudziński powie że rząd nie ma honoru i jest na usługach Rosji, a pani mająca ślub cywilny z Gosiewskim (a więc w świetle prawa kanonicznego obca dla niego osoba, nie wiadomo dlaczego nazywana wobec tego przez katolików "wdową") powie że to żenujące.

 • a.k.traper

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawe sa te dyskusje o różnicach w militariach, tylko nijak nie dotyczą Polski, Rosjanie mają "Buławę" a my mamy plastikowe szabelki (no, niektórzy mają) i w razie czego dla nich żadna róznica czy trafią w lubelskie, dolnośląskie czy zachodniopomorskie. O czym my rozmawiamy, nad czym się zastanawiamy, my jesteśmy na etapie doskonalenia pilotażu na F-16 i podziwiania wyrzutni "Patriot".

 • andrzejbj

  Oceniono 9 razy 5

  A ja wam biedaczki radzę coś sobie poczytać o założeniach taktyczno technologicznych rakiet buława, coby takich bzdur jak niejaki "brumowski" nie pisać. Gość nie odróżnia procesu tworzenia i prób prototypu od sprawdzania starej dobrze sprawdzonej technologii. Ich technika tak się zatrzymała w latach 70tych, ze do dzisiaj amerykańskie rakiety latają na rosyjskich silnikach rd180 i 190. Ale rusofobia przesałania umysł, zdolność logicznego myślenia. Gorzej, prowadzi niekiedy do wstępowania do sekty.

 • milu100

  Oceniono 6 razy 4

  @brumowski - piszesz, że ich technika zatrzymala sie w latach 70 ubieglego wieku,
  szkoda tylko, że nasza technika jeszcze do tych lat 70-tych nie dotarła i pewnie baaarrrdzo długo jeszcze nie dotrze

 • pimpus18

  Oceniono 3 razy 3

  Propagandyści nie dodali tylko, że loty buław są coraz bardziej udane.

  Widać Ruscy wymacali tam ten błąd.

 • antyreakcjonista

  Oceniono 3 razy 3

  tstawiu
  A po co maja pisac?
  Nikt tu nie pisze tez o Siniewach ktore dziesiaty lub setny raz trafiaja
  Bulava jest nowej klasy pociskiem, ktory z zalozenia zaden system antyrakietowy nie ma powstrzymac

 • no_nick

  Oceniono 5 razy 3

  No to Jaruś ma gotowy temat na dzisiaj , a pewnie właśnie szukał. Może i poraniona Fotyga się załapie na parę zdań w jakiejś obiektywnej TV np. z Woronicza , lub w obiektywnym radiu np. z Torunia.
  Antek zapyta , gdzie jest Tusk , czy Ławrow wczoraj powiedział o tym Radkowi, czemu nie powiedział o tym nikomu Prezydent po spotkaniu z Ławrowem, Kowal zrobi zatroskaną minę, Giżyński powie,że to "porażające" , córka Wassermana zapyta retorycznie Rymanowskiego , czy wie że taka rakieta może strącić nawet samolot, który jest w istocie przerobionym bombowcem i może ścinać skrzydłami brzozy.
  I tym sposobem PiSiorki mają kolejny dobry dzień przed soba.

 • nonieee

  Oceniono 7 razy 3

  Nie napisał autor o tym, że to druga z kolei udana próba. I o tym, że wymieniono szefostwo projektu, co, jak widać, dało rezultaty.
  W Wyborczej jest zakaz pisania dobrze o Rosji.

 • lokator_wawelu

  Oceniono 9 razy 3

  Ruskie rakiety działają i w cel trafiają a amerykańskie 5o głowic ostatnio bez żadnego nadzoru pozostawało. A jak już zaczynają strzelać, to w kobiety i dzieci przede wszystkim, wot tiechnika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX