Ojciec królowej był w SS. Wszyscy o tym wiedzieli

Holandia jest poruszona nowymi fakty dotyczącymi rodziny królewskiej. Z odtajnionych dokumentów wynika, że rząd tego kraju już podczas II wojny światowej wiedział, iż książę Bernhard, ojciec obecnej królowej Beatrix, był członkiem SS.
O tym, że książę, z pochodzenia Niemiec, był w latach 30. ubiegłego wieku członkiem SS informowały w 1941 roku gazety amerykańskie. Wówczas rząd w Hadze nie skomentował tych doniesień. Dlatego nie było jasne, czy wiedział o przeszłości zięcia ówczesnej królowej Wilhelminy.

Teraz wiadomo, że Haga milczała, bo była świadoma przynależności księcia do paramilitarnej niemieckiej formacji nazistowskiej. Wciąż nie jest jasne, czy wiedziała o tym wtedy także królowa Wilhelmina i jej córka, księżniczka Juliana. Oficjalnie uznaje się, że prawdę poznały dopiero po wojnie.

Książę Bernhard (właściewie Bernhard Leopold Frederik Everhard Julius Coert Karel Godfried Pieter of Lippe-Biesterfeld) był bohaterem wielu skandali gospodarczych, obyczajowych i politycznych, których szczegóły są teraz ujawniane. Dokumenty odtajniono dziś, ponieważ w grudniu minęło pięć lat od śmierci księcia.

Komentarze (3)
Ojciec królowej był w SS. Wszyscy o tym wiedzieli
Zaloguj się
 • patatajmiauhau

  Oceniono 5 razy 3

  A Ewa Wójciak milczy !!!

  No Towarzysze Lemingi, jazda do roboty, nie leninić się i minusować.

 • anda2009

  Oceniono 1 raz 1

  Bernhard Leopold Frederik Everhard Julius Coert Karel Godfried Pieter of Lippe-Biesterfeld piekne nazwisko, piekne jaja w xxi wieku. A bernarda mozna było postawić pod murkiem w 1945r, co brakło muru ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX