Nasz latający czołg awaryjnie lądował w Afganistanie

Polska armia straciła kolejny śmigłowiec - szturmowy Mi-24 lądował awaryjnie zaraz po starcie z bazy Ghazni. Na szczęście nikt nie zginął
O godz. 14.30 czasu lokalnego czyli o 11 czasu polskiego z bazy Ghazni wystartował Mi-24, zwany "latającym czołgiem". Jako siła szybkiego reagowania miał wesprzeć afgańskich policjantów, których posterunek w Ghazni zaatakowali talibowie. Na pokładzie było siedmiu żołnierzy.

- Zaraz po starcie śmigłowiec lądował awaryjnie - mówi "Gazecie" mjr Piotr Michrowski z Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan. - Było to tuż obok bazy, jakieś 50 metrów od ogrodzenia. Na miejsce natychmiast pojechał wóz ewakuacji medycznej.

Lekarze zbadali wszystkich żołnierzy, stwierdzili tylko potłuczenia. - Wszyscy są na nogach - zapewnia mjr Michrowski.

Jakie są uszkodzenia maszyny i jak bardzo została zniszczona nie wiadomo. Wiadomo, że ma urwany tylny wirnik a to wyeliminuje Mi-24 na dłuższy czas z użycia.

- Sprawę zbada specjalna komisja - mówi Michrowski.

- Wykluczamy raczej, że doszło do zestrzelenia, to było zbyt blisko bazy - dodaje rzecznik Sztabu Generalnego WP płk Sylwester Michalski. - Raczej zawiodła technika lub doszło do błędu pilota.

Armia nie chce ujawnić, ile sprawnych śmigłowców mamy w Afganistanie. Według naszych infomacji Polacy mają siedem śmigłowców, w tym trzy szturmowe Mi-24 (były cztery) i cztery transportowe Mi-17. - Na pewno wyeliminowanie jednej maszyny to duża strata - przyznaje płk Michalski.

To już drugi śmigłowiec Mi-24 stracony przez naszą armię w Afganistanie. Według naszych informacji 31 lipca talibowie ostrzelali śmigłowiec Mi-24 z 9 żołnierzami na pokładzie.

Choć armia nie przyznała, że doszło do zestrzelenia to jak się dowiedzieliśmy maszyna została kompletnie zniszczona a jej w kadłubie znaleziono sześć przestrzeliń z ciężkiego karabinu maszynowego.

Komentarze (12)
Nasz latający czołg awaryjnie lądował w Afganistanie
Zaloguj się
 • Flaboy .com

  Oceniono 59 razy 51

  co za gowniany portal artykuly sprzed 5 lat wychodza jak psie gowno spod dywanu

 • hkarper

  Oceniono 16 razy 10

  misja w Afghanistanie pdobno zamknieta....wiec po chooy tam jest?

 • bratjolki

  Oceniono 13 razy 9

  Wylądował awaryjnie? Dla mnie wygląda ze sie rozpierd..lił.
  Ale to pewnie zostało tak napisane przez ichnia firmę ubezpieczeniową. PZU?

 • normalny-parch

  Oceniono 2 razy 2

  "Twój komentarz został wysłany, pojawi się wkrótce."
  jeśli Pan Cenzor przepuści, a jak nie to poszatkuje w krałki. Co to jest? Ano, krałki to jest gó... w kawałki.

 • zamaszysty.cios.w.krocze

  Oceniono 1 raz 1

  Co oni tam jeszcze robią? Przecież 'Bigos' obiecywał wycofanie naszych wojsk do końca 2014.

 • normalny-parch

  Oceniono 1 raz 1

  a tam tylny wirnik... oprócz tego, że ma całą dupę urwaną, to tylko parę zadrapań na lakierze, drobna stłuczka przy parkowaniu, ale cały sprawny....pamiętacie? traktor wcale się nie zepsuł, ma aż trzy koła sprawne....trzy dobre!
  te szmatogłowe osło i barano-jebcy wcale nie umieją strzelać... zreztą nie Allach kule nosi, tylko pan bozia....więc wie co robi...
  Z tej zakłamanej propagandy i kłamstwa, oszustwa ta gazeta już się z szamba nie wygrzebie.
  a Teraz, jak się w środę okaże, że to Putin jest cacy a ci z Kijowa to zdrajcy amerykańskie - to bądziecie łanie wyglądali z waszej gnojówki....

 • papawulon1

  Oceniono 15 razy 1

  Można powiedzieć , że ładnie "wylądował", w kawałkach, ale co tam, zmniejszy się emerytom podwyżkę z 30 zł na 15 i kupi się od amerykanów nowy, lepszy, żeby amerykanom lepiej służył.

 • horp

  Oceniono 24 razy -4

  co za patałachy zniszyły maszyne za miliony .. a z niszczyły bo nie jest to prywatne a niczyje państwowe....niestety..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX