Papież po południu wyjdzie ze szpitala

Papież przemówił do wiernych zebranych pod kliniką Gemelli. Ojciec Święty podziękował pielgrzymom i pozdrowił obecnych w Watykanie mieszkańców rodzinnych Wadowic. Rzecznik Watykanu, Joaquin Navarro-Valls, zapowiedział, że jeszcze dziś Jan Paweł II opuści szpital
Papież o 18.00 opuści klinikę Gemelli. Informację Polskiego Radia potwierdził podsekretarz watykańskiej rady do spraw środków masowego przekazu Angelo Scelso.

Jan Paweł II nie przejedzie do Watykanu swoim "papamobile", lecz normalnym samochodem.

Decyzja o powrocie Papieża do domu została podjęta po konsultacjach z lekarzami. Rekonwalescencję papież będzie kontynuował w domu.

"Witam Wadowice" - mówił w południe z okna kliniki papież po polsku. W dalszej części - już po włosku - pobłogosławił pielgrzymów i życzył im dobrego tygodnia. Chwilę wcześniej Ojciec Święty oglądał w telewizji relację z modlitwy Anioł Pański, którą prowadził na placu Świętego Piotra kardynał Leonardo Sandri. W liście do wiernych odczytanym przez kardynała Papież podziękował mediom, dzięki którym wierni z całego świata mogą się z nim łączyć w modlitwie. Papież podkreślił rolę mass mediów w epoce globalnej komunikacji. Podkreślił również ich odpowiedzialność oraz zaapelował, by dostarczali zawsze informacji dokładnej, szanującej godność osoby ludzkiej i wyczulonej na dobro wspólne.