"Jaka jest najszybsza droga do Polski?". Złodziej samochodów pośmiewiskiem niemieckiej policji

Bezczelność czy bezmyślność? Jadąc ukradzionym w Niemczech samochodem, Polak wypytywał na stacji benzynowej o najszybszą drogę do Polski. Szybko wpadł w ręce policjantów, którzy nie kryją teraz rozbawienia.

34-letni Polak zwrócił na siebie uwagę innych kierowców, wypytując na stacji benzynowej w Blenkenfelde-Mahlow pod Berlinem o najszybszą drogę do Polski. Prowadzony przez niego samochód - Range Rover miał wybitą szybę, co wzbudziło podejrzenie innych klientów stacji. Jeden z nich zawiadomił policję.

Policyjny patrol namierzył podejrzany pojazd w okolicach lotniska Schoenefeld i wezwał kierowcę do zatrzymania się. Złodziej próbował uciec policjantom, wjechał jednak w ślepą uliczkę i został zatrzymany. Kontrola dokumentów wykazała, że samochód został ukradziony w Blenkenfelde-Mahlow, na południe od Berlina.

#głupio wyszło

Złodziej trafił do najbliższego zakładu karnego. Samochód został zwrócony prawowitemu właścicielowi. Brandenburska policja naśmiewa się na Twitterze z bezmyślnego złodzieja. Informacja o jego zatrzymaniu ukazała się pod hasztagiem "głupio wyszło".

Do zdarzenia doszło w piątek rano. We wtorek poinformowało o nim kilka gazet, w tym "Berliner Zeitung".

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

Więcej o:
Komentarze (221)
"Jaka jest najszybsza droga do Polski?". Złodziej samochodów pośmiewiskiem niemieckiej policji
Zaloguj się
 • taroudant

  Oceniono 80 razy 36

  Polska Fundacja Narodowa odkupi ten samochód i popłynie nim po morzach i oceanach. Respect Us, we are proud of Poland.

 • ax-les-thermes

  Oceniono 46 razy 24

  Dobra, katobolszewicka zmiana.

 • yoonac

  Oceniono 57 razy 21

  Nie no to musi być pomówienie! Przecież "Polak - złodziej samochodów" to tylko paskudny stereotyp.

 • pietrusmi

  Oceniono 21 razy 19

  Tu w Niemczech, smieja sie nie tylko ze zlodzieji aut.
  Smieja sie takze z Pisowskich politykow. I to coraz glosniej, majac ich z nieudacznikow. Czasami chcialo by sie nie byc polakiem za granica. Naprawde.

 • marc.pl

  Oceniono 40 razy 18

  Nic na świecie nie pobije w kretyństwie polskiego złodzieja który ukradł Niemcom samochód w którym było 12 nieboszczyków w trumnach przewożonych do kremacji. Dopiero w Polsce zorientował się co ukradł - trumny z zawartością wyrzucił do lasu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX