Odra znowu problemem w Europie. WHO alarmuje: Gwałtowanie rośnie liczba zachorowań

Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje. Liczba zachorowań na odrę rośnie w zastraszającym tempie.

Liczba zachorowań na odrę w Europie poważnie wzrosła. Jak podała w poniedziałek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w pierwszej połowie tego roku odnotowano ponad 41 tysięcy przypadków choroby wśród dzieci i dorosłych. W co najmniej 37 przypadkach choroba doprowadziła do zgonu. Dla porównania, w całym roku 2017 WHO zanotowała w regionie europejskim niecałe 24 tysiące zachorowań. W 2016 roku zaledwie nieco ponad 5 tysięcy.

- Odnotowujemy dramatyczny wzrost liczby zachorowań - powiedziała Zsuzsanna Jakab, dyrektorka europejskiego oddziału WHO. Jakab wezwała kraje w regionie do podjęcia działań zapobiegawczych. - Dobre zdrowie dla wszystkich zaczyna się od szczepień - oceniła.

Ponad połowę wszystkich tegorocznych przypadków zachorowania na odrę (23 tys) odnotowano na Ukrainie, gdzie z powodu trwającego konfliktu zbrojnego załamał się system rutynowych szczepień i nadzoru epidemiologicznego. Ale także we Francji, Gruzji, Grecji, Włoszech, Rosji i Serbii zanotowano ponad tysiąc zarażeń - wynika z raportu WHO.

Odra groźna dla dzieci

Z informacji Instytutu Roberta Kocha wynika, że w pierwszej połowie tego roku w Niemczech odnotowano 387 przypadków zachorowań na odrę. To o wiele mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (prawie 800).

Wirus odry bardzo łatwo się przenosi. Choroba początkowo przypomina grypę, a następnie objawia się charakterystyczną wysypką. Odra osłabia układ odpornościowy. W skrajnych przypadkach może doprowadzić do śmierci. Choroba jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci do trzeciego roku życia i osób dorosłych.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

Więcej o:
Komentarze (119)
Odra znowu problemem w Europie. WHO alarmuje: Gwałtowanie rośnie liczba zachorowań
Zaloguj się
 • twzelnik

  Oceniono 47 razy 37

  Po antyszczepionkowcach czekamy na zdecydowany ruch płaskoziemców.
  Potem chemitrailsy.

 • zz1026

  Oceniono 26 razy 18

  no i co antyszczepionkowcy?
  stalo sie co chcielisice na ukrianie przestali szczepic i co?
  23000 zachorowan
  mozecie byc z siebie dumni

 • krynolinka

  Oceniono 40 razy 16

  Oj tam w telewizorze Kurskiego mówili, że powodem hiszpanki były szczepionki. Hiszpanka lata dwudzieste ubiegłego wieku. Szczepionka powstała chyba w 53..

 • lcf7519

  Oceniono 9 razy 7

  Wcześniej czy później biosfera usunie "głupie" geny.

 • albacor

  Oceniono 9 razy 3

  No cóż. PIS dzielcy zasiali ziarenko: po cholerę się szczepić, co ja tam suweren wielki bede sie szczepić. mam pińcet plus i co mi zrobicie? Poczekajcie az wasze nieszczepione dzieci dopadnie choroba albo nawet smierć.

 • zabolicha

  Oceniono 7 razy 3

  Czy ktoś może podać jaki jest odsetek osób zaszczepionych spośród tych , które zachorowały ? Jaki procent stanowią dzieci , a jaki dorośli ?

 • fdaf fccceg

  Oceniono 2 razy 2

  Ludzie obecnie są tak głupi i ponętni na różne ruchy bezmózgowców, że jak ktoś powie, że sranie powoduje raka jelita grubego to będą zatykać dupy... żeby nie sr......

 • czarna_zoska

  Oceniono 2 razy 2

  w XIX wieku umieralo ok 50% dzieci do 5 lat.
  faktyoszczepieniach.wordpress.com/choroby-dzieci-i-pseudoleczenie-w-polowie-xix-wieku-w-warszawie/

 • evergreen111

  Oceniono 4 razy 2

  Nie szczepić! Nie szczepić! Wiwat powrót do mentalnego średniowiecza!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX