"Mistrzowie" spedycji z Polski zatrzymani na A4 przez niemiecką policję. Wieźli działa USA

Polska spedycja podjęła się zadania przetransportowania sześciu amerykańskich haubic pancernych z Polski do Niemiec. Przepisy były dla niej sprawą drugorzędną.

Patrol saksońskiej policji drogowej na autostradzie A4 koło Budziszyna zatrzymał konwój ciężarówek transportujących z Polski do Niemiec amerykański sprzęt wojskowy. Polska spedycja na zlecenie amerykańskiej armii miała przetransportować sześć haubic pancernych typu M109 - są to samobieżne opancerzone działa artyleryjskie.

Jak się okazało przy dokładniejszej kontroli, ciężarówki użyte przez polską firmę były niedostosowane do transportu sprzętu o takiej wadze i gabarytach. Poza tym konwój nie miał wymaganych dokumentów do transportu i specjalnych zezwoleń. Każdy z ciągników był przeładowany, niekiedy nawet o 16 ton. Konwojowi nie towarzyszyły też żadne pojazdy pilotujące. Ponadto niektórzy z kierowców przekroczyli wymagane normy czasu prowadzenia pojazdu i odpoczynku.

Niemiecka policja zabroniła dalszej jazdy konwoju do czasu podstawienia odpowiednich pojazdów transportowych oraz przedłożenia wymaganych zezwoleń. Polska firma transportowa i jej kierowcy muszą liczyć się karami pieniężnymi za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

Więcej o:
Komentarze (239)
Transport armat z Polski do Niemiec zatrzymany k. Budziszyna
Zaloguj się
 • Wolw Gang

  Oceniono 48 razy 38

  Szwagier dostał zlecenie. A że szwagier jest wspierający skundloną dobrą zmianę, to i wyszło buractwo na niemieckiej autostradzie. Jak sądzicie, na polskiej drodze, też tzw policja by się tak zachowała? ;-)))

 • szabepio

  Oceniono 33 razy 29

  Karać mlotków i januszy. Bardzo slusznie. W Polsce jednak policja ich nie ruszyła pomimo zagrozenia dla życia i zdrowia innych uczestnikow ruchu. Swiadczy to tylko o tym jakim tempym i prymitywnym krajem jesteśmy.

 • rts44

  Oceniono 35 razy 23

  oto polska bylejakość!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 30 razy 22

  Znowu źli Niemcy ułanów (szos) zatrzymali...
  Czyżby nie znali najważniejszego prawa w Polsce : jakoś to będzie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX