Paryż ogrodzi Wieżę Eiffla płotem. 2,5-metrowe ogrodzenie będzie zrobione z kuloodpornego szkła

Beztroski spacer pod najsłynniejszym monumentem Paryża? Już w tym roku może to być niemożliwe. Wokół Wieży Eiffla na stanąć szklane ogrodzenie. Aby wejść pod budowlę, konieczne będzie przejście przez kontrolę bezpieczeństwa.

Towarzystwo zarządzające Wieżą Eiffla wprowadzi nowe środki bezpieczeństwa przy ikonie Paryża - podaje "Le Parisien". Już latem, w związku z turniejem Euro 2016, u podstawy wieży pojawił się płot z siatki. Teraz ma on zniknąć, a zamiast niego pojawi się ogrodzenie z kuloodpornego szkła.

Budowa 2,5-metrowego płotu ma kosztować 20 mln euro. Ma obejmować większość ogrodów wokół wieży. Rada miasta zatwierdziła pomysł 31 stycznia. Płot ma powstać jesienią tego roku.

Niektórzy z radnych wyrazili obawy, że wieża stanie się "fortecą". - Takie środki bezpieczeństwa nie mogą zaburzać architektonicznych walorów tego miejsca - mówiła Catherine Dumas.

Biuro burmistrza zapewniło, że wszystkie elementy zabezpieczeń są konsultowane z francuskim stowarzyszeniem architektów. Reuters zwraca uwagę, że projekt musi też zaaprobować odpowiednia komisja i ministerstwo środowiska.

Ponieważ budowa ogrodzenia ograniczy dostęp nie tylko dla chcących wjechać na wieżę, ale też spacerujących w jej okolicach, na bramkach bezpieczeństwa niemal na pewno będą tworzyć się spore kolejki - ocenia "Le Parisien".

W ciągu ostatnich ostaniach dwóch lat w Paryżu doszło do kilku ataków terrorystycznych. W największym z nich, w listopadzie 2015 roku, zginęło 130 osób.

A TERAZ ZOBACZ: Kontrowersyjne decyzje prezydenta Trumpa

Komentarze (73)
Paryż ogrodzi Wieżę Eiffla płotem. 2,5-metrowe ogrodzenie będzie zrobione z kuloodpornego szkła
Zaloguj się
 • pawlaka12

  Oceniono 18 razy 14

  Antyimigranckim płotom mówimy stanowcze Nie!

  ;-)

 • pkokot1

  Oceniono 18 razy 12

  Nie latwiej jest wyp... wszystkich muzulmanow ?

 • uzdek98

  Oceniono 20 razy 12

  powinni jeszcze biała flagę powiesic na szczycie tej wiezy... a niedlugo zawisnie tam zielona flaga ahmedow...

 • nino.rota

  Oceniono 19 razy 11

  Europa się boi, grodzi, zbroi.

  Vivat multi kulti i polityczna poprawność!

 • grzegcza

  Oceniono 17 razy 9

  Pierwszy raz byłem w Paryżu w 1991.Wrażenia:wspaniałe miasto,radośni mieszkańcy i turyści,cieszący się życiem.Ostatni raz byłem tam w sierpniu ubiegłego roku.Wrażenia;Strach,rozglądanie się w okół siebie i UDAWANIE że wszystko jest OK.Nadto wszechobecne służby bezpieczeństwa([policja,wojsko)przed zabytkami(Luwr,wieża etc) oraz przy zejściach na nabrzeża Sekwany(by nie wysadzić np mostów).

 • r-mi

  Oceniono 16 razy 8

  Dziwne że gazeta nie leje jadu... w końcu płot stawiajo... co za faszyści :)

 • antygazeta.pl

  Oceniono 14 razy 8

  Raczej należy ogrodzić arabów

 • wiceherszt

  Oceniono 8 razy 6

  Oj tam. To na pewno z powodu polskich złomiarzy :)

 • kraig

  Oceniono 16 razy 6

  .
  Dobrze że mieszkamy w faszystowskiej Polsce przynajmniej jest u nas bezpiecznie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX