Katastrofa MH17. Dziś poznamy raport ws. zestrzelenia malezyjskiego boeinga nad Ukrainą

Holenderska Rada Bezpieczeństwa ma dziś opublikować raport dotyczący katastrofy boeinga 777, w której w lipcu ubiegłego roku zginęło 298 osób, w większości Holendrzy.

Polub i bądź na bieżąco!

Samolot leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Nieoficjalne informacje mówią, że w ciałach ofiar znaleziono fragmenty przeciwlotniczych rakiet BUK produkcji rosyjskiej.

Brak wątpliwości co do zestrzelenia

Źródła donoszą, że w raporcie, który dziś przedstawi holenderski urząd ds. bezpieczeństwa, będzie jasno napisane, że to właśnie taką rakietą został zestrzelony boeing.

Mówi się też, że nie zostanie wskazany winny tego zestrzelenia. To jest przedmiotem osobnego postępowania, które prowadzi holenderska prokuratura.

Z raportu mamy też dowiedzieć się, z jakiego obszaru została wystrzelona rakieta - ma to być obszar, który kontrolowany był przez rosyjskich separatystów.

Wiele pytań

Raport ma też odpowiedzieć na pytania, dlaczego malezyjski samolot leciał nad strefą objętą konfliktem i dlaczego niektórzy krewni ofiar czekali aż cztery dni na potwierdzenie tego, że ich bliscy zginęli na pokładzie boeinga.

Tjibbe Joustra, szef urzędu, najpierw przedstawi wnioski komisji badającej tę sprawę rodzinom ofiar, a następnie ogłosi treść raportu publicznie w holenderskiej bazie wojskowej w Gilze-Rijen.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (54)
Katastrofa MH17. Dziś poznamy raport ws. zestrzelenia malezyjskiego boeinga nad Ukrainą
Zaloguj się
 • super_smaczny

  Oceniono 24 razy 12

  USA obserwuje kazdy zakatek na kuli ziemskiej i na bank wiedza kto wystrzelil ta rakiete ... pytanie czy zechca sie podzielic ta wiedza ...

 • bn79

  Oceniono 17 razy 9

  Dlaczego ucichł jeden z głównych argumentów obciążających separatystów - pochwalenie się na twitterze zestrzeleniem kolejnego samolotu? Gdy tylko okazało się, że ten samolot nie był wojskowy, od razu wpis został usunięty, ale w necie przecież nic nie ginie.

 • antoszek22

  Oceniono 10 razy 8

  A tymczasem w Polsce,
  najbardziej prawdopodobna kandydatka na stanowisko Premiera z ramienia PIS,
  nawołuje do powstania Międzynarodowej Komisji Lekarskiej ds zbadania przyczyn zespołu Macierewicza .

 • kylax1

  Oceniono 12 razy 6

  Gdy Rosja anektowała Krym, zaginął MH 370 (włamali się do systemów Boeing żeby odwrócić uwagę)

  Gdy Rosja zaatakowała Syrię, nagle Amerykanie zbombardowali szpital (agentura rosyjska wśród Afgańczyków błędnie naprowadziła Amerykanów na szpital, żeby odwrócić uwagę)

  Gdy ukaże się raport o MH17....................

 • wykrywacz_klamcow

  Oceniono 28 razy 4

  płatne trolle z rosji rozpoczęły akcję dezawuowania raportu.
  Prawda jest tylko jedna: do zestrzelenia Mh-17 przyznali się ruscy terroryści pod wodzą Girkina. Zestaw BUK otrzymali wraz z obsługą od putina z jednostki stacjonującej pod Kurskiem.

 • wielki.lenin.wsiegda.zyw

  Oceniono 2 razy 2

  Pewnie, że zestrzelenie - banderowskie swołocze i judeo-jankescy zbrodniarze w celu wciągnięcia całej Europy i świata do swojej barbarzyńskiej napaści na suwerenne państwo nie zawahają się posunąć nawet do najobrzydliwszego morderstwa.

  Wpieriod Rasija, do zwycięstwa!

 • vidi12

  Oceniono 14 razy 2

  A kto zdetonował granat w polskim kosulacie we Lwowie ? Radziwinowicz pewnie ma "dowody", że Ruskie :)

 • swinton

  Oceniono 7 razy 1

  Tytuł ze strony główej = 'Dziś raport w sprawie lotu MH17. Zestrzelenie?'

  Głowę daję że spadł sam.

 • observer48

  Oceniono 19 razy 1

  RuSSkie trolle już przed oficjalnym opublikowaniem wyników holenderskiego śledztwa dostają małpiego rozumu. Strach się bać na samą myśl o jazgocie zalewającym fora tego szmatławca po oficjalnym opublikowaniu raportu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX