Rosja: Sąd zgodził się na zwolnienie Polaka z Greenpeace za kaucją

Wiadomości >  Świat - Informacje
wg, PAP
19.11.2013 12:36
A A A Drukuj
Sąd zgodził się na zwolnienie Polaka z Greenpeace za kaucją

Sąd zgodził się na zwolnienie Polaka z Greenpeace za kaucją (Fot. www.flickr.com/Greenpeace)

Kalininski Sąd Rejonowy w Petersburgu zmienił Polakowi, Tomaszowi Dziemianczukowi, jednemu z ekologów organizacji Greenpeace zatrzymanych we wrześniu na Morzu Barentsa, środek zapobiegawczy z tymczasowego aresztowania na kaucję pieniężną.
Wróć do artykułu
Komentarze (62)
Zaloguj się
 • nazwa_niepoprawna

  Oceniono 136 razy 60

  "Dziemianczuk opuści petersburski areszt śledczy Kresty po wpłaceniu za niego przez Greenpeace kaucji w wysokości 2 mln rubli (ok. 61,5 tys. dolarów)." - no i nie dziwota, że Grinpis czały czas szuka jeleni do zbierania kasy po firmach i osobach prywatnych.

  Dziemiańczuk teraz zrobi powitalno-tryumfalne tournee po tefałenowskich kanałach - od telewizji śniadaniowej poczawszy, na 'Faktach po faktach' skończywszy. Małżonka już rund kilka odbyła, ale niech ma kobieta - raz jeszcze telewizornia ją zaprosi.

 • Oceniono 67 razy 31

  Najpierw udają bohaterów i chcą cierpieć za matkę ziemię a później chcą się wykpić jakąś kaucją.
  Bądźcie trochę bardziej konsekwentni szmaciarze z Greeshit.

 • Oceniono 74 razy 30

  "Dziemianczuk po wyjściu z aresztu nie będzie mógł opuścić Rosji, ani nawet Petersburga. Będzie miał pokój od naszego konsulatu, dopóki nie zostaną załatwione wszystkie formalności - podaje TVN24."
  ===================================

  Chciałbym jeszcze wiedzieć, kto będzie płacił za wynajem tego pokoju. Bo jeśli opłata pójdzie w koszty konsulatu i zapłacą podatnicy, to nie jestem pewny, czy powinienem się cieszyć ;-)

 • Oceniono 76 razy 22

  Wielka szkoda, bandyci powinni siedzieć w więzieniach, ale rozumiem, że to ocieplanie wizerunku przed olimpiadą.

  W sumie pomysł dobry - wypuścić za kaucją, więzienie będzie puste, a po igrzyskach wznowić proces i pozamykać towarzystwo.

 • Oceniono 38 razy 16

  Mam nadzieję,że uczelnia zwolni z pracy Dziemiańczuka za absencję w pracy przez tak długi okres.Przebywanie w areszcie na własne życzenie nie powinno być usprawiedliwieniem.

 • priekrasna.brunhilda

  Oceniono 6 razy 2

  Spryciarze z tych Rosjan.
  Kaucja zostanie wpłacona, co nie zwolni tego chuligana z kary w łagrze. Ale Rosjanie pieniądze zatrzymają, a jakże a do łagru i tak go wyślą. Jak można zarobić na lewakach z międzynarodówki chuligańskiej, to trzeba korzystać.

  A pokój dla chuligana w konsulacie, to jakieś nieporozumienie - przypominam że konsulaty RP są utrzymywane z pieniędzy polskich podatników i nie mogą być darmowym przytuliskiem dla osób oczekujących na rozprawę sądową. Pan konsul ma wystawić temu panu rachunek, jeśli go zakwateruje. Żadnej darmochy, na tej samej zasadzie jak pożyczki konsularne udzielane naszym rodakom w związku z sytuacją losową są pożyczkami zwrotnymi a nie zapomogami. Ten pan pojechał tam chuliganić doskonale wiedząc, co go może spotkać.

 • Oceniono 38 razy 2

  he he he BARDZO DOBRZE ...tylko z czyich pieniędzy pójdzie kaucja?....będą teraz w kościołach zbierać lub zrobią żebranie na ulicy...ja nie dam ANI GROSZA BO UWAŻAM ŻE ZASŁUŻYŁ NA ODSIADKĘ i nie zamierzam płacić za oszołomów

 • kibic_rudego

  Oceniono 1 raz 1

  pieprzony Putin znowu Polskę zlekceważył
  żądając tak gó...anych pieniędzy za takiego bohatera

 • Oceniono 3 razy 1

  Wszystkim moim polskim rodakom, życzącym mu od tygodni kuli w łeb, utopienia w Morzu Arktycznym, albo wielu lat łagru - miłego dnia! :-)
  Rosjanie na całe szczęście nie są idiotami. :-)

 • wysokiej-klasy-specjalista

  Oceniono 5 razy 1

  Kaucja (nieuki) to może być za butelki ... tu zapewne mowa o poręczeniu majątkowym.

 • Oceniono 5 razy 1

  "Greenpeace wpłaci za niego kaucję w wysokości 2 mln rubli (ok. 61,5 tys. dolarów). Organizacja poinformowała, że zgromadziła już środki na kaucje dla aresztowanych ekologów. Czeka tylko na podanie numeru rachunku bankowego, na który ma przelewać pieniądze."

  A wy jelenie więcej kasy grinpisowi (zbieżność nazw zielone PIS ?) wpłacajcie, dawajcie !!! a oni wpłacą Rosjanom i sądom i innym - zamiast na ratowanie przyrody

 • Oceniono 5 razy 1

  Na 12 komentarzy , piec od osób które skończyły czytanie artykułu na przeczytaniu tytułu , już wszystko wiedza i raczą się dzielić z innymi swoimi " złotymi myślami".
  PORAŻAJĄCE.
  p.s. W artykule jest WYRAŹNIE napisane kto będzie to całe zamieszanie finansował.

 • Oceniono 2 razy 0

  Do czasu powrotu do Polski, może śmiało oflagować budynek konsulatu. Polskie konsulaty są powszechnie znane z tego, że udzielają schronienia rodakom mającym problemy.

 • Oceniono 5 razy -1

  No tak, kasa wraca do sponsorów tej organizacji.
  Teraz się wezmą za gaz łupkowy. Amerykanie mogą wydobywać, a Europa nie, bo przecież wisi na końcu gazociągu.

 • Oceniono 2 razy -2

  sprzeciwiac sie carowi sprzeciwiac sie carowi ROSJI, PUTINCE?on taki prawy bazyliszek i te jego rzady, to drugi taki UNG, tylko tamten skosny, heheeh okreslili ich piratami..rosja piracka wyluda pieniadze!

 • Oceniono 2 razy -2

  za próbę wtargnięcia/wrzucenie świec dymnych na teren polskiej ambasady 14 dni aresztu, za próbę wtargnięcia na platformę na wodach międzynarodowych przynajmniej 3 miesiące, u ruskich wszystko jest pobejane

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX