11 września. Nowy film z katastrofy lotu 93 [WIDEO]

Samolot rozbił się w Pensylwanii

Samolot rozbił się w Pensylwanii (kadr z filmu)

Opublikowano nieznany film z katastrofy Boeinga 757 linii United w południowej Pensylwanii. Widać jak nad miejscem gdzie rozbiła się maszyna, unoszą się kłęby dymu. Wideo nakręcono 15 mil od miejsca katastrofy.


Na trwającym nieco ponad minutę filmie, operator ze spokojem, opowiada o tym co się w miejscu katastrofy, 15 mil od miejsca w którym stoi. - Był wstrząs. Nie wiem jeszcze co się dzieje. Jeden uderzył w Pentagon, drugi w World Trade Center oglądamy to w telewizji - słyszymy w nagraniu. Film, w tym tygodniu, udostępniła anonimowa osoba.

Zginęły 44 osoby

Boeing 757 był jednym z czterech samolotów porwanych 11 września 2001 roku. Samolot wystartował o godz. 8.42 rankiem z lotniska Newark pod Nowym Jorkiem do San Francisco. O godz. 9.24, mniej więcej 20 minut po tym, jak już drugi tego ranka samolot uderzył w wieże World Trade Center, do samolotu, tak jak i dziesiątków innych, dotarła depesza z centrali United z ostrzeżeniem, by uważać na "wtargnięcie do kokpitu".

Dwie minuty później zaskoczony pilot poprosił centralę o potwierdzenie depeszy.

Po kolejnych dwóch minutach do kokpitu wtargnęło czterech terrorystów - wcześniej siedzących tuż za drzwiami w fotelach pierwszej klasy. Samolot zawrócił i obrał kurs na Waszyngton.

O godz. 10.03 rozbił się na polu pod lasem w miejscowości Shanksville w południowej Pensylwanii. Nikt z czwórki porywaczy oraz 40 pasażerów i załogi nie przeżył.

Amerykański wywiad sugeruje, że terroryści z Al-Kaidy, planowali, by samolot uderzył w Biały Dom lub Kapitol. Ale plan został udaremniony przez pasażerów, którzy dowiedzieli się, ze to samobójcza misja terrorystów, w której zginąć mają setki ludzi.

"Lot 93" Greengrassa

Tajemniczy lot stał się tematem filmu Paula Greengrassa "Lot 93". Twórcy pokazali, jak pasażerowie zabijają dwóch terrorystów strzegących kokpitu, a następnie włamują się do środka. Gdy już mają wyrwać stery z rąk przywódcy zamachowców - ten rozbija maszynę w szczerym polu. Zabicie terrorystów i włamanie się do kokpitu to domysł, na który nie ma dowodów. Większość ekspertów jednak się z nim zgadza.

Zobacz także
 • Iran o rocznicy 11 września: to zrobiła CIA [WIDEO]
 • Zdjęcia islamskiego terrorysty ujawniono w internecie
Komentarze (78)
11 września. Nowy film z katastrofy lotu 93 [WIDEO]
Zaloguj się
 • railwaymanonly

  Oceniono 9 razy 7

  @przechrztaimason
  Jestes zwyklym trollem,probujesz wmowic innym ze Boeing 757 z rozpietoscia skrzydel ok 38m spowodowal zniszczenia o szerokosci jedynie 20m ;YouTube:The pentagon was not hit by a airliner. See for yourself. W Shanksville poraz pierwszy samolot poprostu zdezintegrowl sie.A WTC wlacznie z WTC7 zawalily sie od paliwa lotniczego-tem.spalania w wolnym powietrzu-300 st/Cel.Nawet jesli dodasz aluminium z kadluba to jest max600 st.Cel. Stal bedzie miekka w temp.1200 st.Cel.Kazdy moze to sprawdzic.

 • muciasgracias

  Oceniono 8 razy 6

  Ten film:

  Nie jest o locie, tylko o smudze dymu
  Nie pochodzi z wiarygodnego źródła, bo jest firmowany przez CNN
  Nic nie udowadnia i niczego nie rozwiewa, poza ową smugą dymu

 • muciasgracias

  Oceniono 5 razy 5

  Ktoś za stodołą podpalił starego GMC, żeby oszczędzić na złomowaniu, a CNN bierze to za dobrą monetę. I weź takie media uważaj za wiarygodne...

 • bamshe

  Oceniono 5 razy 5

  mrozi krew w zylach film, palaca sie stodola robi wrazenie ale brak strzalow dyskwalifikuje ten film

 • nie-tak

  Oceniono 4 razy 4

  Gazeto dlaczego szerzej o tym nie napiszesz? Gdzie znalazł się jeden z silników, co robił krążący samolot w pobliżu? Dlaczego napisałaś tylko tyle? Skoro zacznie się wymawiać "A" trzeba i "B" jak i koniecznie "Z" napisać.

 • muciasgracias

  Oceniono 4 razy 4

  Mogę wam taki film nakręcić w parę godzin, wliczając dojazd na plener. Jest jesień - chłopaki spalą w oddali wielką kupę liści + parę opon od ciężarówki i będzie idealnie. Oczywiście, dam komentarz na temat 11 września, muzyka będzie podniosła, a dołem będą lecieć newsy w oprawie z CNN. Prawda, że wiarygodnie to będzie wyglądać?

 • przechrztaimason

  Oceniono 8 razy 4

  I list otwarty do wyznawców teorii spiskowych:

  Killtown,
  I am certainly aware of people like yourself who believe that those of us who suffered on 9/11 must be part of some giant plot, either as dupes or plotters. I was in the Pentagon when the plane hit, I held parts of that aircraft in my hands, covered with fuel and oil, and I helped with the triage area. I helped a guy with a headwound, aided ambulances coming in, and suffer to this day with ongoing nightmares on a very regular basis. When one has seen what I saw, and had to do what I had to do, the images, the smells, the sounds, resonate in your mind forever.

  I do not object to your desire to dispute the facts of that day. While I feel you are hopelessly naive and silly, that is your right. But please know that your page on the Pentagon crash is deeply offensive to the survivors such as myself. Again, it's not that you argue. But your tone is one of mocking, of making light of the greatest suffering I ever saw in my 25 years of military service. Your fake "quotes," your quips, all mock the pain of those of us that were there, and served that day. I am very likely one of the people in some of your photographs, and I assure you our thoughts were not about the grass (a silly claim you make, by the way), but were deeply, intensely worried about the people hurt, the people left inside. I will never forget that day, and while I can forgive your foolishness in not understanding the facts, the science, the reality of that day, I find it much harder to forgive your willingness to laugh at those who were so terribly hurt that day. Such an attitude shows you to be a cruel and heartless person, in addition to silly one.

  LT Col Hal Bidlack
  USAF Retired

 • leonleonidas

  Oceniono 5 razy 3

  Jak to bylo z WTC7 ??

 • pregierz

  Oceniono 5 razy 3

  no , wstrząsający !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje