11 września. Nowy film z katastrofy lotu 93 [WIDEO]

06.09.2011 09:34
Samolot rozbił się w Pensylwanii

Samolot rozbił się w Pensylwanii (kadr z filmu)

Opublikowano nieznany film z katastrofy Boeinga 757 linii United w południowej Pensylwanii. Widać jak nad miejscem gdzie rozbiła się maszyna, unoszą się kłęby dymu. Wideo nakręcono 15 mil od miejsca katastrofy.


Na trwającym nieco ponad minutę filmie, operator ze spokojem, opowiada o tym co się w miejscu katastrofy, 15 mil od miejsca w którym stoi. - Był wstrząs. Nie wiem jeszcze co się dzieje. Jeden uderzył w Pentagon, drugi w World Trade Center oglądamy to w telewizji - słyszymy w nagraniu. Film, w tym tygodniu, udostępniła anonimowa osoba.

Zginęły 44 osoby

Boeing 757 był jednym z czterech samolotów porwanych 11 września 2001 roku. Samolot wystartował o godz. 8.42 rankiem z lotniska Newark pod Nowym Jorkiem do San Francisco. O godz. 9.24, mniej więcej 20 minut po tym, jak już drugi tego ranka samolot uderzył w wieże World Trade Center, do samolotu, tak jak i dziesiątków innych, dotarła depesza z centrali United z ostrzeżeniem, by uważać na "wtargnięcie do kokpitu".

Dwie minuty później zaskoczony pilot poprosił centralę o potwierdzenie depeszy.

Po kolejnych dwóch minutach do kokpitu wtargnęło czterech terrorystów - wcześniej siedzących tuż za drzwiami w fotelach pierwszej klasy. Samolot zawrócił i obrał kurs na Waszyngton.

O godz. 10.03 rozbił się na polu pod lasem w miejscowości Shanksville w południowej Pensylwanii. Nikt z czwórki porywaczy oraz 40 pasażerów i załogi nie przeżył.

Amerykański wywiad sugeruje, że terroryści z Al-Kaidy, planowali, by samolot uderzył w Biały Dom lub Kapitol. Ale plan został udaremniony przez pasażerów, którzy dowiedzieli się, ze to samobójcza misja terrorystów, w której zginąć mają setki ludzi.

"Lot 93" Greengrassa

Tajemniczy lot stał się tematem filmu Paula Greengrassa "Lot 93". Twórcy pokazali, jak pasażerowie zabijają dwóch terrorystów strzegących kokpitu, a następnie włamują się do środka. Gdy już mają wyrwać stery z rąk przywódcy zamachowców - ten rozbija maszynę w szczerym polu. Zabicie terrorystów i włamanie się do kokpitu to domysł, na który nie ma dowodów. Większość ekspertów jednak się z nim zgadza.

Zobacz także
Komentarze (78)
Zaloguj się
 • radqq

  0

  Wszystkim tym powtarzającym jak mantrę brednie o tym, że tam się nie rozbił żaden samolot polecam debatę na forum paranormalne.pl www.paranormalne.pl/topic/12135-11-wrzesnia-2001-r-spisek-rzadu-usa-czy-atak-terrorystyczny/ Może troszkę się wam klapki na oczach poluzują.

 • plorg

  0

  @muciasgracias
  "The debris here is spread over a 3 to 4 mile radius which has now been completely sealed off, and is being treated according to the FBI as a crime scene."

  Tylko jaokość WTC ani w Pentagon nikt się nie kwapił aby potraktować miejsce katastrofy jako "crime scene". Wszyskie dowody pospiesznie zostały zlikwidowane.

 • muciasgracias

  Oceniono 2 razy 2

  I jeszcze:

  Fox Reporter: “I’ve seen the pictures, and it looks like there’s nothing there except a hole in the ground.”
  Chris : “Basically that is right . . . The only thing you could see was a big gouge in the earth, and some broken trees . . .”
  Fox Reporter: “Any large pieces of debris?”
  Chris: “There was nothing that you could distinguish that a plane crashed there . . . nothing going on down there, no smoke, no fire . . .you couldn’t see anything, you could see dirt, ash, and people walking around.”
  Fox Reporter: “How big would you say that hole was?”
  Chris: “From my estimate it was 20 to 15 feet long . . . 10 feet wide.”
  Fox Reporter: “What could you see on the ground other than dirt, ash?”
  Chris: “You couldn’t see anything . . . just dirt, ash, and people walking around.”

 • muciasgracias

  Oceniono 2 razy 2

  11 września 2001:

  NBC Reporter: “The debris here is spread over a 3 to 4 mile radius which has now been completely sealed off, and is being treated according to the FBI as a crime scene. This is one of those cases where the pictures really do tell the story . . . one of the most horrifying aspects of this is how little debris is visible . . . that’s all you see, just a large crater in the ground, and just tiny, tiny bits of debris . . . the investigators out there, and there are hundreds of them, have found nothing larger than a phone book.”

 • okulele99

  0

  szkoda że "eksperci" nie zgadzają się co do tego co się rozbiło, bo dziura w ziemi i brak ciał i kawałków samolotu nie świadczą za bardzo o tym że to był pasażerski samolot...

 • muciasgracias

  Oceniono 5 razy 5

  Ktoś za stodołą podpalił starego GMC, żeby oszczędzić na złomowaniu, a CNN bierze to za dobrą monetę. I weź takie media uważaj za wiarygodne...

 • muciasgracias

  Oceniono 3 razy 1

  plorg

  Olej to, co ci tutaj duka przechrztaimason. To mentalny kolega Breivika, on pisze w odcinkach swoją odezwę na 1500 stron.

 • kibic_rudego

  Oceniono 1 raz 1

  ci w CNN potrzebowali aż 10 lat by nakręcić ten film.
  Jak to się stało ze największy kawałek to samolotu jest wielkości bagażnika samochodowego
  i dlaczego części są rozrzucone w promieniu 8 mil [~ 13 km) ?

  Czyżby wybuchł w powietrzu zamiast glebnac ?

 • nie-tak

  Oceniono 4 razy 4

  Gazeto dlaczego szerzej o tym nie napiszesz? Gdzie znalazł się jeden z silników, co robił krążący samolot w pobliżu? Dlaczego napisałaś tylko tyle? Skoro zacznie się wymawiać "A" trzeba i "B" jak i koniecznie "Z" napisać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje