Belgia: Śmierć na festiwalu muzycznym. Burza zawaliła sceny

W Belgii, podczas festiwalu muzycznego Pukkelpop, z powodu silnej nawałnicy zawaliły się dwie sceny. Co najmniej cztery osoby zginęły, a czterdzieści odniosło obrażenia. Według służb ratunkowych 11 osób jest w stanie ciężkim. Festiwal przerwano.
- Spadały na nas ogromne kawałki żelastwa, latały drzewa, to wyglądało jak koniec świata - mówił jeden z uczestników festiwalu. Wiele osób jest w szoku. W pobliskim miasteczku, w budynku szkoły służby utworzyły centrum kryzysowe. Opatrywane są tam osoby lekko ranne. Podczas koncertu grupy Smith Westerns zawaliły się dwie sceny, wichura wyrywała drzewa z korzeniami, zawalały się namioty.

Pukkelpop to trzydniowa impreza koło miasta Hasselt w prowincji Limburgia, która odbywa się na wielu scenach. Na festiwal przyjechało około sześćdziesięciu tysięcy osób.

Tylko dzisiaj na ośmiu scenach grało lub miało zagrać około 75 artystów z całego świata, w tym tak znani jak Foo Fighters, 30 Seconds To Mars, The Streets czy Skunk Anansie.

Belgijski premier Yves Leterme złożył kondolencje rodzinom ofiar.

Artyści są w szoku

Na Twitterze pojawiają się pierwsze relacje, a nawet filmy świadków tragedii. Są wśród nich wpisy znanych artystów, nie tylko tych którzy występują na festiwalu.

"Szalona burza na festiwalu. Nie jesteśmy pewni, czy wyjdziemy na scenę. Bezpieczeństwo ponad wszystko" - piszą muzycy grupy 30 Seconds To Mars. "Runęły cztery sceny i wciąż pada. Bądźcie uważni" - apeluje lider grupy Jared Leto.

"Nie mogę uwierzyć. To smutne, że odeszli ludzie. Wyrazy otuchy do tych, którzy zostali ranni" - pisze Katy B.

"Każdy na festiwalu, przede wszystkim mamy nadzieję, że jesteście bezpieczni. Zagramy, jeśli nam pozwolą, będziemy w kontakcie" - napisali muzycy Panic At The Disco.Pechowy festiwal

Przed rokiem podczas jubileuszowego festiwalu na atak serca zmarł inżynier dźwięku, a samobójstwo popełnił jeden z artystów Charles Haddon, który skoczył z pylonu po koncercie swojej grupy.

Zaledwie przed tygodniem podobna tragedia wydarzyła się na festiwalu w stanie Indiana w USA. Silny wiatr zawalił konstrukcję, która zabiła pięć osób i raniła 45.

Więcej o:
Komentarze (36)
Belgia: Śmierć na festiwalu muzycznym. Burza zawaliła sceny
Zaloguj się
 • milseog

  Oceniono 4 razy 4

  @adammichnikoff

  ale z ciebie menda! w wypadku zgineli niewinni ludzie, a ty pieprzysz farmazony, ktore moze wypluwac z siebie tylko zgred, ktory w d... byl i g... widzial. zachowaj dla siebie swoje kretynskie dywagacje. moze gdybys za mlodu zamiast lazic do kosciola pojezdzil na festiwale nie bylbys teraz takim starym, zgorzknialym bucem.

 • angharad

  Oceniono 3 razy 3

  @adammichnikoff:
  Nawet zwierzętom zabawa jest konieczna do prawidłowego rozwoju. To, że wy -pisowcy nigdy się nie bawicie to widać aż za dobrze.

 • snurfik

  Oceniono 3 razy 3

  @adammichnikoff: Natomiast twoj idol karmi ciebie agentami, brzozami i katastrofami.

  Jest w zyciu czas i na zabawe, nie odbieraj tego mlodym!

 • nicram112

  Oceniono 1 raz 1

  Ludzie nie karmcie trolla jakim jest adammichnikoff !

 • 5m00tny

  Oceniono 1 raz 1

  @adammichnikoff a pielgrzymki i msze nie są elementem ogłupiania? Biznesmeni w czarnych sukienkach dyrygują ciemnym ludem, mówią w co wierzyć i na kogo głosować. Wmówiono ludziom że mężczyzna jest z gliny a kobieta z żebra a świat powstał w siedem dni. Wierzysz w to?

 • ice_mc

  Oceniono 5 razy 1

  ludzie co jest w Waszych głowach, że piszecie takie pierdoły? dlaczego GW nie zamknie komentarzy? Kto odwołuje festiwal ze względu na prognozę pogody? po cholerę mieszacie w to wszystko partie polityczne? zginęli tam prawdopodobnie młodzi ludzie, może uszanujcie ich smierć i pierdzielcie o głupotach komentując coś innego.

 • kcramsib

  Oceniono 13 razy 1

  Barierki były? Bo to ponoć podstawa?

 • przemek-leniak

  0

  sprawa jest podobna do tej z USA...
  scena nie była poprawnie postawiona...
  brak pełnego ostakowania tak się może właśnie skończyć...
  nawet jeśli już tak scenę postawiono z jakichś powodów w chwili zagrożenia burzą należało wszystkich od sceny i ze sceny ewakuować...
  ta bujająca się na wietrze dioda to jest porażka
  to nie były bezpieczne sceny
  jakie warunki mogą być w plenerze to się da przewidzieć
  ludzie giną bo ktoś spartolił robotę przy planowaniu imprezy
  albo też zbyt wiele pieniędzy przeznaczonych na sceny chciał "zoszczędzić"

 • amiszaginal

  0

  Do :Adammichnikoff.
  Twój komentarz jest cenny i słuszny !
  Tak właśnie jest !
  W starożytnym Rzymie takie festiwale były pod hasłem"panem et circenses" czyli :chleba i igrzysk !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX