Rosyjska odpowiedź na Raptora? Prototyp myśliwca T-50 piątej generacji [WIDEO]

Rosjanie po raz pierwszy publicznie pokazali prototyp myśliwca piątej generacji PAK FA T-50. P. Pokaz odbył się podczas 10. Międzynarodowego Salonu Lotniczego i Kosmicznego MAKS-2011, w mieście Żukowski, 40 km na południowy wschód od Moskwy.
Rosyjski myśliwiec to dwusilnikowy projekt o klasycznym układzie aerodynamicznym, który z zewnątrz przypomina amerykańskiego F-22 A Raptor.Maszyna waży 37 ton, rozwija prędkość powyżej 2 600 km/h i może zabrać do 10 ton uzbrojenia. Zasięg T-50 to blisko 5 500 km, a maksymalny pułap to 20 000 m. Inną jego cechą jest krótki start i lądowanie, myśliwiec potrzebuje zaledwie 300 metrów rozbiegu i dobiegu.

Samolot nosi fabryczne oznaczenie Suchoj T-50 (litera T w biurze Suchoja przyporządkowana jest konstrukcjom o układzie płata trapezowym lub delta). Wprowadzenie do służby planowane jest ok. 2015 r. pod nazwą Su-50. Do dnia 1 lutego2010 wyprodukowano 3 prototypy oraz 3 makiety.

Salon, pomyślany jako konkurencja dla brytyjskiego Farnborough i francuskiego Le Bourget, jest organizowany co dwa lata. W tym roku prezentowanych jest 241 samolotów, śmigłowców i innych aparatów latających. Do lotów demonstracyjnych zgłoszono 109 maszyn.

Więcej o:
Komentarze (78)
Rosyjska odpowiedź na Raptora? Prototyp myśliwca T-50 piątej generacji [WIDEO]
Zaloguj się
 • miroo

  Oceniono 20 razy 8

  @ kacap_z_moskwy
  "Lubie, jak nic nie majace swojego ludzie, dzielia Swiat :) "

  Taka choojowa cecha narodowa "prawdziwych polaczków" - obecnie są jedynie tanią siłą roboczą w Europie, eksporterem zmywakowców, hydraulików i kobiet, z którymi nikt się nie liczy i tylko poklepuje po plecach zapewniając o sojuszach...

  ale honor i wiarę mają wielką - dlatego zaraz pojawi się wielu mądrali co to będzie jechało na Rosję albo z drugiej strony na USA zdradzając mądrość conajmniej równą tej mądrości jaką prezentują kapłani religii katolickiej - czyli wiedzący wszystko najlepiej i mogący wszystkich pouczać...

  sami nawet swoich samochodów i motocykli nie produkują, ostatnia fabryka maszyn budowlanych w chińskie ręce poszła, stocznie już nie istnieją, o budowie samolotów na dwa pokolenia mogą zapomnieć, autobusy jakie produkują to składaki, od 10 lat w Polsce nie wyprodukowano już żadnego silnika (oprócz tych które produkują zagraniczne koncerny) - ba nawet z produkcją rowerów są problemy....
  ale wymądrzać się i oceniać innych i pomiatać innymi to polaczki katoliczki potrafią...
  wolska..

 • miroo

  Oceniono 19 razy 7

  Zaraz forum się zapełni:
  - głupimi wypowiedziami ludzi, którzy się nie znają..

  - głupimi wypowiedziami ludzi kochających amerykę jak kiedyś francję, którzy uważają, że nic co nie wyprodukowane w USA nie jest dobre - o T-50 napiszą: a to skrzydło nie takie, a to coś tam... takie patentowe penery jak zigzaur czy bmc3i - którzy są amerykańskimi bojówkami na tym forum,

  - głupimi wypowiedziami nienawidzących amerykę a kochających każdego innego aby tylko zrobić na przekór USA - przy okazji zaraz powiedzą: że to już koniec USA, że nie mają już monopolu bo rosjanie i chińczycy itp.

 • conn-x-5

  Oceniono 8 razy 4

  problem z polaczkami to ich kompleksy
  kompleksy malego czlonka
  kompleksy pochodzenia
  kompleksy wygladu zewnetrznego jak i wewnetrznego
  kompleksy niedoceniania ich przez inne narody -- a niby to za co swiat mialby polaczka docenic ?
  A liste podleczonych jak i niewyleczonych kompleksow polaczka mona byloby mnozyc i mnozyc a jest tego hohoho !!!!

  A wiec cokolwiek by rosjanie pokazali wyprodukowanego przez swoj kraj to polaczek zawsze bedzie reagowal negatywnie i staral sie ponizac i umiejszac rosjan ito w kazdej dziedzinie , nawet w tej o ktorej niema taki parszywy polaczek zielonego pojecia i moglby tylko uczyc sie od madrzejszych od siebie np. rosjan.
  Polaczek pochodzacy z kraju ktory nigdy w niczym nie zaskoczyl innych jakims sensownym powyslem czy wymyslem , ten wlasnie karezl europejskiej mysli technicznej krytykuje innych-trza byc debilem albo bylym ministrantem aby osiagnac tego dna.
  Jest tylko jedna dziedzina w ktorej ustepujemy rosjana :
  w ilosciach pobudowanych kosciolow
  w ilosci sukienkowych przypadajacych na jednego polaka
  w ilosci wyuszczanych rokrocznie z seminarium sukienek za kase kowalskiego
  w ilosci ministrantow na jedna kowalska glowe
  w ilosci debili osmieszajacych swoj kraj
  w ilosci sprzedawczykow gotowych zawsze sie sprzedac byle to byla waluta znad wielkiego stawu-tylu zdrajcow nie wypuscil zaden kraj od czasow starozytnych
  kraj w ktorym honorowani sa zdrajcy i mordercy bedacy na uslugach SS i gestapo , CIA itd.
  W olosci niewdziecznych bylych kondonow z folwarkow ktorzy dzieki powojennemu systemowi mieli poraz pierwszy okazje zalozyc majtki, wysrac sie w domu, i umyc swoj swinski zapluty ryj woda biezaca i niebac sie ze pan wybierze go dzis na dupczenie

  wybraiscie zly sposob na leczenie swej glupoty , atakami na lepszych od siebie nic nie wskuracie , zalecam nasiadowke z rumianku , lewatywe i do kaplana na testowanie

 • conn-x-5

  Oceniono 8 razy 4

  no popatrz popatrz
  zabijcie emnie ale nigdy bym nie przypuszczal
  naprawde nie wiedzialem ze w sierpniu w rejonie Moskwy lezy snieg
  ito kuzwa odlogiem.
  kogos tu pogielo ito zdrowo

 • tim7

  Oceniono 5 razy 3

  @langston - tak jak woźnica klepie z czułością po karku konia, głaszcze go, osobiście dogląda uprzęży, tak kierowca rajdowy poklepuje swe auto by "spisało się dobrze", również robi to, czaem skrycie większość właścicieli aut, tak i piloci lubią osobiści obejrzeć samolot przed wylotem. Wszak tej maszynie powierzają swe życie. To wszystko są zrozumiałę i naturalne, ludzkie odruchy. Ile ty masz lat? Dziewięć? Bo wygląda na to, że o innych ludziach wiesz niewiele. Może to przejaw egoizmu lub narcyzmu...?

 • dmocho

  Oceniono 5 razy 3

  conn-x-5 11 minut temu:
  no popatrz popatrz
  zabijcie emnie ale nigdy bym nie przypuszczal
  naprawde nie wiedzialem ze w sierpniu w rejonie Moskwy lezy snieg
  ito kuzwa odlogiem.
  kogos tu pogielo ito zdrowo

  BO to sztuczny śnieg - odpad po produkcji sztucznej mgly ;)

 • mopcia

  Oceniono 6 razy 2

  Ten samolot wygląda jak obudowany Su-27. I wiele ważnych elementów tej maszyny też wywodzi się z najlepszych czasów tow. Breżniewa. Ot - choćby silnik.
  Mimo tego, że ten samolot prawdopodobnie jest na wyrost nazywany samolotem 5. generacji, to jednak widać, że chłopaki się nie poddają... W tej chwili Rosjanie poza Suchojem nie mają żadnej sensownej wytwórni samolotów.

 • c.rayback

  Oceniono 2 razy 2

  Film ma ponad rok czasu, gratuluje redakcji refleksu. Co do opinii "fachowcow": wskazcie laskawie co tam Rosjanie skopiowali z tego biednego Raptora?

 • okradany_przez_wladze

  Oceniono 4 razy 2

  brauling
  niesamowite i ma też skrzydła i dwa stateczniki z tyłu
  aż dziw bierze że samolot jest podobny do samolotu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX