Mubarak ponownie przed sądem. Zakaz filmowania

Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak został przetransportowany ze szpitala do gmachu sądu w Kairze, gdzie został wznowiony jego proces. Mubarak został wwieziony do sądu na szpitalnym łóżku. Sąd ponownie odroczył proces Mubaraka. Sędzia zdecydował dzisiaj o zakazie filmowania procesu.
Następne posiedzenie odbędzie się 5 września. Wówczas też sąd zapozna się z dowodami w sprawie. Sędzia Ahmed Refaat postanowił, że proces Mubaraka zostanie połączony ze sprawą byłego ministra sprawa wewnętrznych Habiba el-Adlego. Podjął też decyzję, że dziennikarze telewizyjni zostaną dopuszczeni na salę rozpraw dopiero podczas ogłaszania werdyktu.

Mubarakowi zarzuca się zabicia setek osób, które uczestniczyły w antyrządowych demonstracjach na początku roku. W czasie 18 dni antyprezydenckich protestów w Egipcie zginęło prawie 850 osób. Ponad 6 tysięcy zostało rannych. Byłemu prezydentowi Egiptu grozi nawet kara śmierci. Podczas pierwszej rozprawy 3 sierpnia Mubarak nie przyznał się do żadnego z zarzutów.

Przed sądem w Kairze, oprócz Mubaraka i jego synów: Alai i Gamala, stanęli też: oskarżony o nadużycie władzy i zabójstwa uczestników pokojowych demonstracji były szef egipskiego MSW Habib al-Adli oraz jego sześciu doradców.

Hosni Mubarak sprawował autorytarne rządy w Egipcie przez 30 lat. Został zmuszony do ustąpienia 11 lutego, po masowych protestach. Od tej pory tymczasową władzę w kraju sprawuje wojsko.

Więcej o:
Komentarze (18)
Mubarak ponownie przed sądem. Zakaz filmowania
Zaloguj się
 • sop3

  Oceniono 8 razy 4

  A co z Jaruzelskim i resztą ,,ludzi honoru"?

 • jankowski1960

  Oceniono 4 razy 4

  co nie wiedziales? protesty sa sluszne i niesluszne.

 • dziadekjam

  Oceniono 3 razy 3

  Czy sprawcom śmierci "członków antyrządowych demonstracji" w Afganistanie i Iraku też grożą procesy? A może są protesty "słuszne" i "niesłuszne"?

 • awitold

  Oceniono 2 razy 2

  Popatrzcie, jaka to dzicz i prymitywy w tyn Egipcie - chorego generała, na łóżku, do sądu??? Niezawisły trybunał powinien przecież zawiesić postepowanie na rok ze względu na zły stan zdrowia podsądnego z opcją całkowitego odrzucenia aktu oskarżenia, jak oskarżony całkowicie nie wyzdrowieje. Ech, rzeczywiście trzeba posłać tam Sikorskiego i Wałęsę, jeszcze dużo pracy przed nimi, aby tamtejszy ludek zaczął spełniać demokratyczne standarty europejskiego państwa prawa...

 • arp7arp7

  Oceniono 4 razy 2

  A w Polsce bandyci chodzą, bawią się, ale na papierze są niezdolni do uczestnictwa w rozprawach.
  Ciekawe, że jeszcze w grudniu był przyjmowany na salonach a jego pieniądze we wszystkich bankach. Był niejako gwarantem spokoju w regionie, a teraz przejmie to najprawdopodobniej al-kaida.

 • human77

  Oceniono 4 razy 2

  uwolnić. nie sądzi się chorych . nie można się mścić na bezbronnych.

 • anton_pl

  Oceniono 2 razy 2

  To premia za pokojowe oddanie władzy...

 • queserasera

  Oceniono 4 razy 2

  Jeszcze niedawno cieszył się pełnią władzy jako pan życia i śmierci, i zdrowiuteńko śmigał wte i wewte. I jak nad nim nie zapłakać?!

 • 3ras

  Oceniono 1 raz 1

  Myślałem ,że taki idiotyzm jest tylko w Polsce.Ulżyło mi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX