Komentarze (323)
Brytyjczcy krzyżowali ludzi ze zwierzętami. Wyhodowali 155 zarodków-hybryd
Zaloguj się
 • asteroida2

  Oceniono 184 razy 74

  Widzę że średniowiecze ma się dobrze. Zawsze to samo.

  "Szokujące! Lekarze kroją martwych ludzi!"
  "Szokujące! Lekarze wstrzykują dzieciom wirusa i mówią, że to je uchroni przed chorobą!"
  "Szokujące! Lekarze przeszczepiają człowiekowi serce świni!"
  "Szokujące! Lekarze przeszczepiają żywemu organ pochodzących od trupa!"

  Olaboga, co to będzie z tym światem?

 • wari

  Oceniono 113 razy 71

  Ciekawe, że eksperymenty dotyczące technik zabijania człowieka, wykonywane masowo dla przemysłu militarnego nie wzbudzają takich kontrowersji, a badania mogące przyczynić się do wyleczenia ludzi i zmniejszenia cierpienia są "kontrowersyjne".

 • jpsi

  Oceniono 137 razy 71

  wypowiadacie sie na tematy, ktorych w ogole nie rozumiecie.

  Z tego nie powstanie hybryda typu malpy z planety malp.

  Powstanie natomiast model interakcji lekow ktory bedzie blizej do
  ludzi niz do zwierzat. Same badania na zwierzetach nie gwarantuja,
  ze lek bedzie dzialal u ludzi.

  W ciagu 14 dni, tworzy sie najwyzej kilka tkanek. Te tkanki, beda bardzej shumanizowane,
  i pozwola zrozumiec roznice w dzialaniu lekow pomiedzy zwierzetami i ludzmi.

  Wyobrazacie sobie cos, co ci naukowcy robia w laboratoriach, nie majac o tym kompletnie pojecia, ale wierzycie w swoje sztuczne wyobrazenie, jakby bylo prawdziwe.

  Wiecie dlaczego na raka nie ma lekow? Bo jest mnostwo rodzajow raka. Zrobienie leku na kazdego z nich jest teoretycznie mozliwe. Ale kazdy lek to wydatek 800 milionow dolarow.
  Nikogo na to nie stac. Badania z fuzja tkankowa pozwolilyby na obnizenie kosztow produkcji lekow. Ale przez kompletna ignorancje, ludzi bedzie 'brac obrzydzenie'.

  Wiedzcie, ze bierze was to obrzydzenie z powodu kilkudziesieciu wymieszanych ze soba komorek.

 • mockturtle

  Oceniono 88 razy 54

  1. Badanie nie były "tajne" - po prostu dziennikarze gazety.pl i Daily Mail, którym w ramach innych nieudanych eksperymentów wszczepiono mózga barana, się nimi nie interesowali dopóki nie wyniuchali sensacji. Na przykład, dla dziennikarzu New Scientist nie było nic tajemniczego w tych badaniach.
  2. Badania nad hybrydami miały służyć temu, by poprzez "wynicowanie" embrionu królika lub krowy i wszczepienie ludzkiego DNA uniknąć konieczności użycia (i zabicia) embrionu ludzkiego. Zabija się embrion królika lub krówki, a ten, zgodnie z nauczaniem KK, duszy przecież nie ma.
  3. Zapłodnienie zwierzęcej komórki ludzkim plemnikiem - ja jednak między bajki włożę.
  4. Celem badań jest opracowanie przełomowych metod leczenia ogromnej liczby chorób, od choroby wieńcowej począwszy na Parkinsonie i Alzheimerze bynajmniej nie kończąc. Oczywiście dla niektórych zawsze życie 14-dniowego embrionu będzie ważniejsze niż zdrowie i życie dorosłego człowieka, albo bezwartościowego już, bo narodzonego, a zatem niezdolnego do pozostania pretekstem ideologicznego lub politycznego nawalania się, i właśnie rozwiązaniu takich, wydumanych moim skromnym zdaniem, dylematów etyczno-religijnych miały służyć te badania. Teraz z postępem medycyny walczy zgraja nie douczonych, pół-analfabetycznych dziennikarzy z tabloidów takich, jak Daily Mail czy gazeta.pl.

 • kniazwitold

  Oceniono 97 razy 51

  Tylko cisnie sie pytanie do autora tego tekstu - co jest "szokującego" w takich eksperymentach?

  Dla mnie to normalne badania naukowe, chyba że zaczynamy mieszać nauke z religia - wtedy wychodzi z tego jakis potworek w stylu "ras nadrzędnych".

 • boleclaw

  Oceniono 54 razy 46

  jak by tak zrobić konia z mózgiem człowieka to by taki pole sam zaorał, dał sobie siana i jeszcze dzieci przypilnował

 • wendiego

  Oceniono 54 razy 42

  Dobrze, że w końcu na wyborczej można oceniać komentarze. Teraz można często poczytać opinie ludzi o wiele inteligentniejszych niż dziennikarze, nie brnąc przez szambo ignorancji i głupoty.

 • pboj

  Oceniono 59 razy 35

  Dlaczego wszyscy nagle zrobili się tacy moralni? Gdyby nie eksperymenty czy to na zwierzętach czy to na ludziach, prowadzone wszędzie na całym świecie, dalej byśmy zdychali na odrę, ospę i katar was by nigdy nie było!! Jak się chwile zastanowicie to dojdziecie do wniosku że nie ma innych metod, oczywiście nie fajnie wykorzystywać ludzi szczególnie ubogich, biednych, chorych ale teraz niech każde z was się zastanowi czy jak idzie z dzieckiem do lekarza a ono dostaje szczepionkę to co??!!?? I niech każdy z ręką na sercu powie że jeżeli owa szczepionka czy lek był testowany i tworzony w ten sposób to odmówi jego podania!! A jeżeli komuś przejdzie przez myśl że tak, to śmiało nazwę go kłamcą, oszustem i obłudnikiem gorszego od tych co te eksperymenty robią!!

 • znameze

  Oceniono 37 razy 33

  Najgorszą chorobą wobec której współczesna medycyna jest bezradna jest głupota. Na to niestety nigdy nie będzie lekarstwa.

 • piotrtzky

  Oceniono 60 razy 30

  Jeśli to jedyna szansa na wyleczenie wielu potwornych chorób to jestem jak najbardziej za.

 • kloszu

  Oceniono 52 razy 28

  Ten eksperyment prowadzili na Wiejskiej. Może nie planeta ale spore zoo.

 • jezdziec_apokalipsy

  Oceniono 35 razy 25

  Za dużo się naczytałeś komiksów drogi autorze. Od września przyłóż się trochę do biologii albo przynajmniej pogoogluj trochę zanim coś palniesz. Trzeba być naprawdę ograniczonym, żeby ten "artykuł" zatytułować: "Brytyjczcy krzyżowali ludzi ze zwierzętami."
  Ale, jakby tego było mało, geniusz, który ze zrozumiałych powodów nie podpisuje się pod tą fantastyką pseudonaukową, pisze dalej...
  ""cybrydy" - powstałe przez wczepienie(?) zwierzęcej komórki do jąder ludzkich komórek(lol) oraz "chimery" będące połączeniem ludzkich komórek ze zwierzęcymi zarodkami." lmao

  Dawno nie czytałem większego bełkotu. Rozumiem, że można się nie orientować w szczegółach ale to... to mi przypomina "skandale" bo chyba nawet "fakt" by z czymś takim nie wyskoczył. Do tego jeszcze ta sensacja z planetą małp... A najbardziej przeraża mnie liczba osób, które biorą te bzdury śmiertelnie poważnie.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 64 razy 20

  super ! nauka to jest to !

  ale żaden katolik tego nie pojmie...oni wierzą w krople krwi jp2, modla sie do kawała nogi wycietej z trupa Popiełuszki...

  nauka i jeszcze raz nauka !!

 • devega

  Oceniono 26 razy 18

  jak się patrzy na nasz kraj w obecnym czasie to nachodzą człowieka myśli ile tych hybryd jest już w naszym kraju i w której partii jest ich najwięcej

 • kermit.dolomit

  Oceniono 33 razy 11

  I bardzo dobrze rozwoju nauki nie można powstrzymać jak chciałaby tego ciemnota

 • wujeksknerus

  Oceniono 16 razy 8

  Wymyślają to co znane było od wieków jako muł - mieszaniec międzygatunkowy klaczy konia domowego z ogierem osła. Oczywiście wielkie aj-waj jak zawsze gdy robi się coś co pcha ten świat do przodu.

 • diego1977

  Oceniono 28 razy 8

  Jarka jakby z Alikiem skrzyżował, może by coś z tego wyszło. Oczywiście biorąc pod uwagę, że geny Alika byłyby dominujace.

 • antybiurokrata

  Oceniono 42 razy 8

  "Tym samym rozwiazano zagadke; skad wzial sie Maciorewicz :)"

  Tyle ze taka "nauke" to juz nasi bohaterowie probowali z kozami i owcami. ;)

  Jak masz na imie? Aaaaaaaaaaaa...ntek.

 • filip_albert

  Oceniono 7 razy 7

  Przypomina mi się książka "Wyspa Doktora Moreau".

 • lonelyboy1989

  Oceniono 13 razy 7

  Inżynieria genetyczna to zbyt łakomy kawałek tortu, by zaniechać badań. Te na pewno są w tajemnicy prowadzone przez ośrodki naukowe i laboratoria.

 • bartekw_96

  Oceniono 8 razy 6

  Furry są wśród nas. ^^

 • khathet

  Oceniono 12 razy 6

  Eh, i pomyśleć, że pisarze sci-fi jednak mieli rację. "Rok 1984", "Wyspa". To wszystko będzie/jest. Jeśli idzie o Wyspę jeszcze nie mamy hodowanych własnych klonów nieświadomych swego przeznaczenia- czyli trafienia na stół by dać organy oryginałowi, lub urodzić damulce dziecko.

 • turbo_klozet_2000

  Oceniono 14 razy 6

  Jak już ktoś wcześniej zauważył - autor artykułu nie wyjaśnił co jest takiego szokującego w tych badaniach. Ale z dziennikarzami tak już jest, nie znają się na niczym, więc wszystko o czym usłyszą jest dla nich SZOKUJĄCE.

 • mariohudds

  Oceniono 9 razy 5

  Heh.. ludzie.. Nie rozumiecie, że sprawa badań, które wykonywane są zgodnie z brytyjskim prawem (zarodek mutanta po 14 dniach jest niszczony) wyszła teraz w Daily Mail tylko i wyłącznie dlatego, że w weekend wchodzi do kin kolejna część Planety Małp?
  Ten artykuł miał wzbudzić ciekawość gawiedzi jak to będzie, kiedy mutanci.. itd.
  Co ma mieć konkretne przełożenie na ilość sprzedanych biletów do kina.
  Ja pier.. to takie oczywiste a ilość śliny tu wyplutej wypełniła by depresję holenderską.

 • wszechstronnie_wykrztalcony

  Oceniono 7 razy 5

  Ludzi to krzyżowali już tysiące lat temu. Dowód w sejmie i na Krakowskim.

 • par2.0

  Oceniono 7 razy 5

  Po preczytaniu tytułu myślałem, że ludzie i zwierzęta umierali na krzyżach.

 • ev_ik

  Oceniono 13 razy 5

  @pboj
  Masz rację. Szczepionki na odrę, na którą szczepi się małe dzieci, zostały stworzone na bazie komórek macierzystych z abortowanych płodów. Poza ruchem pro life i innymi oszołomami, co dla zasady nie chcą szczepić dzieci, reszta społeczeństwa woli nie pamiętać o tym drobnym fakcie. Uaktywniają się dopiero jak jakaś gazeta pisze o niszczeniu płodów i wtedy mogą dać upust na forum swojemu świętemu oburzeniu.

  A prawda jest taka jak ktoś tu napisał. Dzięki współczesnej medycynie praktycznie wyeliminowaliśmy dobór naturalny. Rodzi się coraz więcej dzieci, które kiedyś nie miałyby szans na przeżycie. Swoje geny przekażą swojemu potomstwu.
  W końcu będziemy musieli stanąć prawdzie w oczy, gdy za kilka pokoleń w społeczeństwach zachodu staną się popularne groźne mutacje. Trzeba będzie te mutacje jakoś eliminować, dlatego lepiej teraz opracowywać narzędzia, a nie za kilka pokoleń to trzeba będzie robić na gwałt.

 • 4g63

  Oceniono 13 razy 5

  potworne i chore

 • alicja.30.tysiecy

  Oceniono 9 razy 5

  Kościół broni godności człowieczeństwa i wszyscy mówią, że jest zacofany.

 • khathet

  Oceniono 5 razy 5

  j.ciecwierz-obejrzyj sobie "Wyspę". Tam też miały być tylko klony bez mózgu,ot ciało podpięte do kabelków gotowe na przeszczep albo na posłużenie za zapasową macicę w której rozwinie się dziecko.

  Poza tym nie wiem jak Ty sobie wyobrażasz, dostać organ do przeszczepu od chimery.

 • wmc-33

  Oceniono 13 razy 5

  Jedno jest pewne: w końcu ktoś spróbuje poczekać, co wyrośnie z takiego zarodka. Jak nie w Anglii, to w Rosji, jak nie w Rosji, to w Chinach.

 • lblblblb

  Oceniono 4 razy 4

  Teraz wiem dlaczego większość Angielek z twarzy jest podobne do konia.

 • greg1982fr

  Oceniono 6 razy 4

  Wyspa Brytyjska - Wyspa dr. Moreau?

 • prezio2

  Oceniono 10 razy 4

  A jeszcze trochę techniki i wycudują transformersów i wszystkie dinozaury powrócą i mohery już nie będą jedyną obcą rasą na ziemi.

 • bumcykcyk76

  Oceniono 6 razy 4

  @mleczanetakrydyny0.1g

  "Z tym leczeniem to taka ładna bajka którą łykną ludzie. Sądzisz że komu najbardziej przydaliby się szybsi, wytrzymalsi i silniejsi ludzie? Co ważniejsze: kto ma na to pieniądze? Ministerstwo zdrowia? ; )))"

  Coś mi się wydaje, że prędzej stworzą UniSoli albo X5 dla celów militarnych.

 • shadowthrone

  Oceniono 4 razy 4

  Ciekawe czy im w końcu wyjdzie wersja z "Resident Evil"?

 • bumcykcyk76

  Oceniono 4 razy 4

  Nie "Planeta Małp" tylko prędzej Manticore (patrz serial "Dark Angel" z Jessicą Alba).

 • lisowski.piotr

  Oceniono 6 razy 4

  @schap
  Ty Boga do tego nie mieszaj, a europa sama jest ciemnogrodem choćby poprzez uleganie korporacją i różnym lobby.

 • acucell

  Oceniono 8 razy 4

  Zawsze wszystko co najgorsze w świecie wywodzi się z Anglii. Pierwsze obozy koncentracyjne wprowadzili tez ci bandyci

 • adeinwan

  Oceniono 8 razy 4

  "to nigdy by do niczego nie doszła, utknęłaby w martwym punkcie i w końcu wyginęła. "

  Przetrwanie ludzkości nie zależy od nauki, a wręcz przeciwnie - im dalej od natury, tym bardziej ludzkość wyrodnieje.

 • zybex.pl

  Oceniono 8 razy 4

  to jest chore...

 • villk

  Oceniono 6 razy 4

  ciekawe jakie człowiek w nowoczenym świecie ma TABU.....

  i czy człowiek bez TABU jescze jest człowiekiem....

 • ekiwok

  Oceniono 16 razy 4

  Jakby ktoś w V wieku naszej ery uważał, że ludzki embrion ma duszę to by go katolicy jako gnostyka, czy manichejczyka oskalpowali chyba. A tu jakaś nowa moda od niecałych 100 lat na przekonanie, że embrion to też człowiek. Ciekawe co za dekadę wymyślą katolicy. Że sperma to też człowiek? Cóż, później tacy ludzie się oburzają, kiedy naukowcy próbują ludziom pomóc. Jakieś przesądy nieuzasadnione godzą w naukę.

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 5 razy 3

  Może trochę mniej histerii, co ludzie? Btw. GW tym razem napisała to jak tabloid. Posiłkując się zresztą tabloidem jako źródłem jak widzę. Daily Mail? Doprawdy.

 • m4t

  Oceniono 9 razy 3

  Anglicy jak zwykle w czołówce badań... toć to kiedyś nawet krojenie zwłok było niepojętym złem, a mimo to kradli w Londynie zwłoki a w Cambridge uczono się anatomii... kto by teraz negował cały postęp w medycynie... pewnie Kościół jak zwykle. Bo oni wiedzą lepiej: dziewica może zajść w ciążę samoistnie i urodzić faceta(kobieta ma XX a facet XY więc musi tu byś ingerencja faceta), czy samoistnie powrócić do życia w formie innej niż białych robaczków

 • szccepmi

  Oceniono 11 razy 3

  Do miroo: Ci właśnie księża to są mutanty, ciekawe dlaczego na forum o księżach nie ma miejsca do dyskusji? ŚWIĘTE KROWY? Tak właśnie wygląda nasza demokracja. Wstyd być Polakiem.

 • opozycyjnykoalicjant

  Oceniono 9 razy 3

  wielu naszych polityków powstało w wyniku takich właśnie eksperymentów ...
  skrzyżowanie z osłem, małpą możemy zaobserwować gołym okiem ...

 • ekumeniczny8

  Oceniono 7 razy 3

  glupota i barbarzynstwo folkloru ktory zalichwil caly swiat nie ma granic.

 • queserasera

  Oceniono 7 razy 3

  @kniazwitold "Tylko cisnie sie pytanie do autora tego tekstu - co jest "szokującego" w takich eksperymentach?"

  Szokująca to jest głupota tego 'autora', ale on i tak nic nie pojmuje poniekąd z definicji - ona tłumaczy coś tam z angielskiego i jest zaszokowany, że produkt końcowy w ogóle jest czytelny :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX