Brytyjczcy krzyżowali ludzi ze zwierzętami. Wyhodowali 155 zarodków-hybryd

W ciągu ostatnich trzech lat brytyjscy naukowcy wyhodowali w laboratoriach 155 zarodków ze zwierzęco-ludzkim materiałem genetycznym - napisała gazeta Daily Mail. Genetycy twierdzą, że mieszane zarodki są kluczem do stworzenia metod leczenia chorób, wobec których współczesna medycyna jest bezradna. Kontrowersyjne eksperymenty były prowadzone zgodnie z brytyjskim prawem.
W brytyjskich laboratoriach w ramach tajnych badań powstały różne rodzaje hybryd: takie w których zwierzęce jajeczko zostało zapłodnione ludzką spermą, "cybrydy" - powstałe przez wczepienie zwierzęcej komórki do jąder ludzkich komórek oraz "chimery" będące połączeniem ludzkich komórek ze zwierzęcymi zarodkami. Badania nad zarodkami prowadzą trzy prestiżowe wyższe uczelnie: King's College London, Newcastle University i Warwick University.

Pozyskane z zarodków komórki macierzyste miały pozwolić na opracowanie metod leczenia najcięższych chorób. Wszystkie badania były tajne, ale prowadzone zgodnie z brytyjskim prawem - alarmuje Daily Mail. Naukowcy twierdzą, że niszczyli wszystkie zarodki w ciągu 14 dni od ich powstania, tak jak wymagają tego brytyjskie przepisy.

Eksperymenty grożą scenariuszem z "Planety Małp"?

O sprawie dowiedziały się brytyjskie media, gdy instytucjom badawczym skończyły się fundusze na eksperymenty i musiały przerwać badania. Informacje te zostały ujawnione w zeszłym tygodniu, dzień po tym jak zespół naukowców ostrzegał przed międzygatunkowymi badaniami, które mogą skończyć się scenariuszem analogicznym do "Planety Małp". Domaga się on zaostrzenia przepisów w tej sprawie.

Badania nad zarodkami-hybrydami prowadzone są w Wielkiej Brytanii od 2008 roku, kiedy to w życie weszła Human Fertilisation Embryology Act. Ustawa otworzyła drogę naukowcom zajmującym się komórkami macierzystymi, zezwalając na tworzenie do celów naukowych zarodków ludzko-zwierzęcych.

Komentarze (323)
Brytyjczcy krzyżowali ludzi ze zwierzętami. Wyhodowali 155 zarodków-hybryd
Zaloguj się
 • asteroida2

  Oceniono 184 razy 74

  Widzę że średniowiecze ma się dobrze. Zawsze to samo.

  "Szokujące! Lekarze kroją martwych ludzi!"
  "Szokujące! Lekarze wstrzykują dzieciom wirusa i mówią, że to je uchroni przed chorobą!"
  "Szokujące! Lekarze przeszczepiają człowiekowi serce świni!"
  "Szokujące! Lekarze przeszczepiają żywemu organ pochodzących od trupa!"

  Olaboga, co to będzie z tym światem?

 • wari

  Oceniono 113 razy 71

  Ciekawe, że eksperymenty dotyczące technik zabijania człowieka, wykonywane masowo dla przemysłu militarnego nie wzbudzają takich kontrowersji, a badania mogące przyczynić się do wyleczenia ludzi i zmniejszenia cierpienia są "kontrowersyjne".

 • jpsi

  Oceniono 137 razy 71

  wypowiadacie sie na tematy, ktorych w ogole nie rozumiecie.

  Z tego nie powstanie hybryda typu malpy z planety malp.

  Powstanie natomiast model interakcji lekow ktory bedzie blizej do
  ludzi niz do zwierzat. Same badania na zwierzetach nie gwarantuja,
  ze lek bedzie dzialal u ludzi.

  W ciagu 14 dni, tworzy sie najwyzej kilka tkanek. Te tkanki, beda bardzej shumanizowane,
  i pozwola zrozumiec roznice w dzialaniu lekow pomiedzy zwierzetami i ludzmi.

  Wyobrazacie sobie cos, co ci naukowcy robia w laboratoriach, nie majac o tym kompletnie pojecia, ale wierzycie w swoje sztuczne wyobrazenie, jakby bylo prawdziwe.

  Wiecie dlaczego na raka nie ma lekow? Bo jest mnostwo rodzajow raka. Zrobienie leku na kazdego z nich jest teoretycznie mozliwe. Ale kazdy lek to wydatek 800 milionow dolarow.
  Nikogo na to nie stac. Badania z fuzja tkankowa pozwolilyby na obnizenie kosztow produkcji lekow. Ale przez kompletna ignorancje, ludzi bedzie 'brac obrzydzenie'.

  Wiedzcie, ze bierze was to obrzydzenie z powodu kilkudziesieciu wymieszanych ze soba komorek.

 • mockturtle

  Oceniono 88 razy 54

  1. Badanie nie były "tajne" - po prostu dziennikarze gazety.pl i Daily Mail, którym w ramach innych nieudanych eksperymentów wszczepiono mózga barana, się nimi nie interesowali dopóki nie wyniuchali sensacji. Na przykład, dla dziennikarzu New Scientist nie było nic tajemniczego w tych badaniach.
  2. Badania nad hybrydami miały służyć temu, by poprzez "wynicowanie" embrionu królika lub krowy i wszczepienie ludzkiego DNA uniknąć konieczności użycia (i zabicia) embrionu ludzkiego. Zabija się embrion królika lub krówki, a ten, zgodnie z nauczaniem KK, duszy przecież nie ma.
  3. Zapłodnienie zwierzęcej komórki ludzkim plemnikiem - ja jednak między bajki włożę.
  4. Celem badań jest opracowanie przełomowych metod leczenia ogromnej liczby chorób, od choroby wieńcowej począwszy na Parkinsonie i Alzheimerze bynajmniej nie kończąc. Oczywiście dla niektórych zawsze życie 14-dniowego embrionu będzie ważniejsze niż zdrowie i życie dorosłego człowieka, albo bezwartościowego już, bo narodzonego, a zatem niezdolnego do pozostania pretekstem ideologicznego lub politycznego nawalania się, i właśnie rozwiązaniu takich, wydumanych moim skromnym zdaniem, dylematów etyczno-religijnych miały służyć te badania. Teraz z postępem medycyny walczy zgraja nie douczonych, pół-analfabetycznych dziennikarzy z tabloidów takich, jak Daily Mail czy gazeta.pl.

 • kniazwitold

  Oceniono 97 razy 51

  Tylko cisnie sie pytanie do autora tego tekstu - co jest "szokującego" w takich eksperymentach?

  Dla mnie to normalne badania naukowe, chyba że zaczynamy mieszać nauke z religia - wtedy wychodzi z tego jakis potworek w stylu "ras nadrzędnych".

 • boleclaw

  Oceniono 54 razy 46

  jak by tak zrobić konia z mózgiem człowieka to by taki pole sam zaorał, dał sobie siana i jeszcze dzieci przypilnował

 • wendiego

  Oceniono 54 razy 42

  Dobrze, że w końcu na wyborczej można oceniać komentarze. Teraz można często poczytać opinie ludzi o wiele inteligentniejszych niż dziennikarze, nie brnąc przez szambo ignorancji i głupoty.

 • pboj

  Oceniono 59 razy 35

  Dlaczego wszyscy nagle zrobili się tacy moralni? Gdyby nie eksperymenty czy to na zwierzętach czy to na ludziach, prowadzone wszędzie na całym świecie, dalej byśmy zdychali na odrę, ospę i katar was by nigdy nie było!! Jak się chwile zastanowicie to dojdziecie do wniosku że nie ma innych metod, oczywiście nie fajnie wykorzystywać ludzi szczególnie ubogich, biednych, chorych ale teraz niech każde z was się zastanowi czy jak idzie z dzieckiem do lekarza a ono dostaje szczepionkę to co??!!?? I niech każdy z ręką na sercu powie że jeżeli owa szczepionka czy lek był testowany i tworzony w ten sposób to odmówi jego podania!! A jeżeli komuś przejdzie przez myśl że tak, to śmiało nazwę go kłamcą, oszustem i obłudnikiem gorszego od tych co te eksperymenty robią!!

 • znameze

  Oceniono 37 razy 33

  Najgorszą chorobą wobec której współczesna medycyna jest bezradna jest głupota. Na to niestety nigdy nie będzie lekarstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX