Rosyjskie komentarze po Norwegii: Ofiary Breivika to stado mięczaków i tchórzy

Europa oberwała po swojej tolerancyjnej mordzie - tak komentator Wadim Reczkałow tłumaczy w wielkonakładowym ?Moskiewskim Komsomolcu? norweską tragedię.
Publicysta przekonuje, że Anders Breivik wystąpił nie przeciwko władzom kraju ani nie przeciwko przybyszom, lecz demoralizującemu zachodniemu stylowi życia. "Zbuntował się przeciw samobójczej idei wielokulturowości, tolerancji, sytości" - pisał rosyjski publicysta, podkreślając, że Norweg dowiódł ostatecznie, że w takich warunkach żadne szczęśliwe życie nie jest możliwe.

"Jeśli człowieka otoczyć gwarancjami socjalnymi i pozwolić mu pracować tylko przez dwie godziny w tygodniu, to szybko zwariuje. I po miesiącu albo się powiesi, albo wyrżnie stu ludzi" - dowodził Reczkałow. Jego zdaniem dramat na wyspie Utoya potwierdza tezę obowiązującą w ZSRR, że Zachód zgnił i stoi w obliczu ostatecznej katastrofy.

Według Reczkałowa ofiary Breivika to stado mięczaków i tchórzy: "Zamiast rzucić się na wroga i obrzucić go plastikowymi krzesłami i kamieniami, dzwonili na policję i pisali na Facebooku: ?zabijają nas ?. To u nas, w Czeczenii, 13-letni chłopczyk zastrzelił bandytę Cagarajewa, który zabił jego ojca. A w Europie każdy zdecydowany zbój uzbrojony w broń palną bez problemu może sobie poradzić z tłumem liczącym sobie tylu ludzi co pułk strzelców zmotoryzowanych" - przekonuje Reczkałow.

Więcej o reakcji rosyjskich mediów pisze Wacław Radziwinowicz w "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:
Komentarze (370)
Rosyjskie komentarze po Norwegii: Ofiary Breivika to stado mięczaków i tchórzy
Zaloguj się
 • zwid

  Oceniono 35 razy 19

  Nawet w regularneych armiach, na polu bitwy najważniejszy jest element zaskoczenia.
  Zaskoczony niespodziewanym atakiem wyćwiczony żołnierz traci na pewien czas kontrolę nad tym, co robi, gdzie jest, skąd ten atak...
  A w Norwegii nie było żadnych żołnierzy. Były dzieciaki i młodzież na obozie. Pod namiotami, zrelaksowani, nie mający żadnych powodów, aby się spodziewać morderczych strzałów.
  Gówniane wynurzenia tego ruskiego kretyna nie zasługują na komentarz.

 • krasnov

  Oceniono 27 razy 19

  Czyżby ofiary czeczeńskiego zamachu (a także rosyjskie służby specjalne) w moskiewskim teatrze to też banda mięczaków? Dali się babom!

 • kaczy_mozdzek

  Oceniono 36 razy 18

  Taaak!
  Ruskij gieroj by sobie bardzo łatwo poradził.
  Tak, jak w Czeczenii, kiedy OMON porywał, gwałcił i mordował młode dziewczyny. Albo tak, jak w teatrze ba Dubrowce! Albo w szkole w Biesłanie.
  Ruskij gieroj, jak chce zabić terrorystę, to nie patrzy na to, ilu zakładników przy tym zamorduje. A jak chodzi o tajemnicę, to i własnych marynarzy w "Kursku" zamiast ratować, wolał poczekać, aż ucichło stukanie w kadłub i dopiero po kilku dniach przystąpić do bohaterskiej akcji ratowniczej.
  Cicho siedźcie kacapy, bo my za dobrze wiemy w jaki sposób dowodzicie swojich "zalet" w walce.

 • trzyszcz

  Oceniono 28 razy 16

  Russkij cziełowiek, wyćwiczony w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej pod rozkazami towarzysza Stalina (wiecznaja chwała), jest zaprawiony w bohaterstwiei, więc ,zeby nie pozwoilć terroryście na zabicie swoich, to prewencyjnie sam ich wymorduje!
  Tak było w Biesłanie, gdzie sałdaty pozbyły się dzieci w szkole i w wielu innych miejscach.

 • radocha1

  Oceniono 15 razy 11

  W Moskwie na Dubrowcestado baranów czekało na interwencję OMONu zamiast obrzucić terrorystów krzesełkami i chusteczkami higienicznymi.
  W Budionnowsku w szpitalu stado mięczaków czekało na rzeź zamiast zaatakować terrorystów cewnikami i łyżeczkami.

 • tygrysiewicz

  Oceniono 11 razy 11

  Nu Reczkałow, Reczkałow!
  Horoszij z Tiebia żurnalist!
  Pióro ciężkie jak łapa u Żirinowskiego!
  Popisał Ty popisał!

  Życzę Ci tylko, żebyś nigdy nie stanął w obliczu terrorystycznego ataku, bo będzie Ci cholernie głupio, kiedy nie zdobędziesz się na... ,,rzucanie krzesełkami''
  Żenada... Po prostu żenada!

 • zonzonel

  Oceniono 23 razy 11

  Właśnie że bujda.
  Niemiec który wyławiał ludzi z wody opowiada że byli zorganizowani i sami ustalili kolejność ratowania, począwszy od najsłabiej pływających.

  Mięczakiem jest nieudacznik, który chleje i pierdzi.
  I potrzebuje silnego tatusia Putinka.
  Oraz zamienia piękny, największy kraj na Ziemi w śmietnik, pośmiewisko i straszydło.

  Rosja siedzi i patrzy jak koło niej przebiega modernizujący się świat.
  A Skandynawia - od wiochy do XXI stulecia.
  Takie mięczaki.

 • boul81

  Oceniono 16 razy 10

  ten dziennikarz przedstawił prawdziwą, mongolską twarz Rosjanina- człowieka, któremu do życia wystarczy spirytus potrzebuje despotycznego władcy,żeby funkcjonować. Sytość, tolerancja i demokracja to pojęcia całkowicie obce kulturowo i mentalnie dla Rosjan. Oni uważają,że człowiek potrzebuje ucisku, despotyzmu, no i alkoholu-reszta jest zbędna.Te komentarze o mięczakach to już naprawdę poniżej pasa. Może zachlany w trupa rusek rzuciłby się na uzbrojonego napastnika, ale raczej żaden trzeźwo myślący człowiek tego nie zrobi

 • leming666

  Oceniono 17 razy 9

  Jakim trzeba być ograniczonym pacanem, jak ten rusek, żeby takie ch...owiny pisać? Następny potencjalny kretyn-zamachowiec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX