Marsz milczenia w Oslo. Blisko 150 tys. sprzeciwiło się przemocy

Niemal 150 tysięcy osób maszeruje w spontanicznie zorganizowanej manifestacji nad zatoką w południowej części Oslo. Marsz zorganizowano w wyrazie pamięci wobec ofiar piątkowych zamachów i sprzeciwu wobec przemocy - podaje agencja prasowa AFP.
Większość maszerujących trzyma w rękach białe, czerwone i różowe róże. W ten sposób chcą oddać hołd ofiarom podwójnego zamachu z piątku.

W masakrze, do której doszło na wyspie Utoya, oraz w ataku bombowym na rządowe budynki w centrum Oslo zginęło co najmniej 76 osób. Jak podała na konferencji prasowej norweska policja, na wyspie Utoya od kul 32-letniego Andersa Behringa Breivika zginęło 68, a nie jak wcześniej podawano ponad 80 osób. Bomba w centrum norweskiej stolica miała zaś zabić osiem, a nie siedem osób.

Więcej o:
Komentarze (88)
Marsz milczenia w Oslo. Blisko 150 tys. sprzeciwiło się przemocy
Zaloguj się
 • techbud176

  Oceniono 24 razy 12

  Panie Jarosławie Kaczyński o to doczego dążyła IV RP i cały ten maniakalno terrorystyczny PiS.
  Dzięki Bogu, że mamy Tuska.
  Wolę suchy chleb za Tuska jak pisowska bułkę z masłem.
  Jarosław Kaczyński to psychicznie chory, obłąkany dążący do zniewolenia Polaków, niepełnosprawny umysłowo człowieczek.

 • strzelajacy_ogrodnik

  Oceniono 13 razy 11

  Jeśli robienie milczących spędów to odpowiedź społeczeństw zachodnich na mordowanie ich...to cywilizacja zachodnia się kończy.

 • milo_1

  Oceniono 13 razy 9

  .

  Joachim Brudziński
  PAP 25.07.2011

  ...." Oby ci wszyscy, którzy nawoływali do dorżnięcia watahy, którzy mówią o przeciwnikach politycznych "bydło" albo "hieny cmentarne", nie musieli brać na swoje sumienie ofiar porównywalnych do tych w Norwegii......."

  ___________________

  I znów PiSlamiści wykorzystują..........tym razem czyjąś tragedię do zbijania własnego kapitału politycznego.......i jak zwykle _____

  ______ po trupach do celu...po trupach do celu

  tiny.pl/hg3d1

 • niewymierny

  Oceniono 8 razy 8

  U nas by postawili krzyż na wyspie i pod budynkiem, gdzie nastąpił zamach a po paru tygodniach zlecieli by się namiotowcy, oczywiście wszędzie obowiązkowo setki zniczy. Politycy zaczęliby przerzucać się odpowiedzialnością itd.

 • turbo-liberal

  Oceniono 12 razy 8

  Ta ich policja to przecież bezjajeczne cioty, wychowane w nadmiernym dobrobycie. A barany dalej będą maszerować i milczeć - bo muszą milczeć - poprawność polityczna uber all !

 • cowgirl_ride

  Oceniono 12 razy 6

  Zadziwia mnie jedno. Dzis jest poniedziałek, policzenie do 68 zajęło policji dwa i pół dnia. Nie, nie szukam dziury w całym, nie mam zamiaru rozwijać spiskowych teorii. Jestem tylko zdziwiona. Bardzo.

 • snurfik

  Oceniono 13 razy 5

  Dyżurnym PiSlamistom przypominam że Brevik wskazał waszą partię jako jedną z ulubionych.

 • maryjan_pazdzioch

  Oceniono 13 razy 5

  Niestety pod rzadami tepych lewakow jedyne do czego jest zdolne spoleczenstwo to marsze milczenia. Bronic sie juz nie potrafia. Jak tylko muslimstwo urosnie w sile to dalej beda maszerowac - kobiety do muslimskich haremow, a zniewiesciali kolesie na pole bawelny.

 • hunter1111

  Oceniono 8 razy 4

  ulebyk przed chwilą 0 + - zgłoś do moderacji
  Aż dziw że GW nie dodała od siebie, że marsz wyrażał poparcie dla masowej imigracji i miłość do imigrantów z Afryki.
  ============
  uszanuj chociaz zalobe, zawiesmy pod tym artykulem spory badzmy chociaz tutaj z norwegami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX