Zabił cztery osoby, był pijany. Wyrok? Siedem lat

27.11.2013 15:32
Akta sądowe

Akta sądowe (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Przed Sądem Rejonowym Lublin Wschód zapadł wyrok w sprawie Mariusza G., 32-letniego dziś mężczyzny, który 1 października 2006 roku doprowadził do wypadku w Rudce Kozłowieckiej koło Lublina. Jak ustalono, był pijany, miał 1,8 promila, został poważnie ranny. W wypadku zginęły cztery osoby.
To był jeden z najbardziej tragicznych wypadków na Lubelszczyźnie w ostatnich latach. W Rudce Kozłowieckiej, na łuku drogi, samochód wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Na miejscu zginęły cztery osoby - dwie kobiety w wieku 22 i 19 lat oraz dwaj mężczyźni - 17- i 19-latek. Wszyscy byli mieszkańcami gminy Niemce.

Śledztwo w tej sprawie było trudne i żmudne, bo trzeba było ustalić, kto siedział za kierownicą. Wypadek przeżył Mariusz G., ale został ciężko ranny; miał obrażenia kręgosłupa i klatki piersiowej. Od początku nie przyznawał się do winy. - Twierdził, że to nie on kierował, ale ktoś inny - mówi prokurator Paweł Banach z Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Z wypadku cało wyszedł też jeszcze inny mężczyzna, któremu nic poważniejszego się nie stało. Po opiniach biegłych, zabezpieczonych śladach i szczegółowych badaniach prokuratorzy doszli jednak do wniosku, że kierowcą był Mariusz G.

Drugi wyrok identyczny jak pierwszy

Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w 2009 roku, sąd skazał oskarżonego na 7 lat więzienia i 10-letni zakaz kierowania pojazdami. Ale Mariusz G. się odwołał, a sąd odwoławczy zwrócił sprawę do ponownego rozpoznania. Wytknął przy tym sądowi pierwszej instancji m.in., że nieprawidłowo ocenił opinie biegłych. Przed Sądem Rejonowym Lublin Wschód z siedzibą w Świdniku zakończył się właśnie drugi proces w tej sprawie. Wyrok jest identyczny: też 7 lat więzienia (bez zawieszenia) i 10-letni zakaz siadania za kierownicą.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (120)
Zaloguj się
 • anna1989byd

  Oceniono 399 razy 355

  Pił i wsiadł za kierownicę? zabił ludzi? TO PRZECIEŻ MORDERSTWO! DOŻYWOCIE DLA TEGO PANA A NIE 7 LAT! 7 lat to nic pewnie wyjdzie wcześniej! a rodziny ofiar cierpieć będą do końca życia! CZAS ZMIENIĆ PRAWO!

 • dickers

  Oceniono 316 razy 244

  7 lat??? hahhahah, zabójca do tego mataczył i kłamał i dostaje 7 lat????????? do tego zero skruchy.... no to są POlskie sądy właśnie... no ale rodziny chyba wiedzą już co z takim zrobić po wyjściu...

 • yani-51

  Oceniono 206 razy 168

  Zarty, a nie prawo..
  jak w piosence ....w kraju gdzie prawo kupuje sie na ....lewo...

 • zmasleem

  Oceniono 186 razy 144

  Moim zdaniem każdy kto wsiada do auta pod wpływem alkoholu lub innych używek powinien dostać karę dożywotniego pozbawienia wolności lub co najmniej 25 lat pozbawienia wolności, nie za nieumyślny wypadek pod wpływem, a za zabójstwo z premedytacja. Dorosły człowiek powinien zdawać sobie z konsekwencji wsiadania pod wpływem.

 • aim1

  Oceniono 145 razy 123

  7 lat???! Tradycji stanie się zadość i wyjdzie za dobre sprawowanie.
  Mamy: pobicie ze skutkiem śmiertelnym, nieumyślne spowodowanie śmierci, śmierć w wypadku i nie wiadomo co jeszcze.
  Jeśli skutkiem zdarzenia jest pozbawienie kogoś życia, to powinna być jedna kara za pozbawienie życia. Dotkliwa, eliminująca osobnika ze stada. Bo stado takich osobników nie chce.

 • tsunami1

  Oceniono 114 razy 108

  Czy osoby które z nim wsiadały do auta nie widziały, że jest nie trzeźwy? To nie było morderstwo ale zbiorowe SAMOBÓJSTWO!!!

 • maria20

  Oceniono 120 razy 98

  Kpina a nie wyrok! Zabił 4 osoby, bił pijany a za 10 lat znów zabije kolejne! Co za pobłażliwi sędziowie chyba sami też tak jeżdżą tylko, że mieli dotąd szczęście i nikogo nie zabili albo nie zginął nikt z ich najbliższej rodziny!!!!

 • pawel.lewski

  Oceniono 126 razy 84

  Na podstawie wyroku można oficjalnie stwierdzić, że Polska jest rajem dla łobuzów i będzie dopóki łobuz rzadzi w tym bandyckim kRaju.

 • 99venus

  Oceniono 109 razy 83

  łaskawość wysokiego sądu dla recedywisty-mordercy jest zadziwiająca i godna uwagi.nie tylko mojej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje