Minister Pitera zmartwiona. Bo partyjni koledzy pokazali, jak obejść prawo

Mimo, że oficjalnie kampania wyborcza nie rozpoczęła się jeszcze, dzięki billboardom i spotom partyjnym, czujemy się jakby głosowanie było tuż tuż. PKW już pogroziła palcem politykom PiS, SLD i PO. A min. Julia Pitera przyznała, że jest zmartwiona postawą posłów Pomaski i Gibały.
Politycy PiS, SLD i PO pod płaszczykiem "kampanii informacyjnej" serwują wyborcom agitację wyborczą.

Zapał do promowania się zwiększył zapewne zakaz, który znalazł się w "Kodeksie wyborczym". Nowe przepisy zakazują promocji wyborczej na billboardach i mocno ograniczają możliwość prezentowania w telewizji i radiu spotów wyborczych.Zdaniem min. Julii Pitery można było się spodziewać, że politycy będą szukać sposobu na obejście zakazu z "Kodeksu wyborczego". - Dlatego lepiej budować ścisłe regulacje, a nie zakazy. Bo z zakazami zwykle bywa tak, że szuka się ich obejścia - mówiła w Poranku Radia TOK FM. Jak dodała, zachowanie polityków wpływa na nienajlepszą reputację całej klasy politycznej. - Słychać głosy, że politycy tworzą prawo a potem je obchodzą.

Według Pitery akcje posłów Agnieszki Pomaski i Łukasza Gibały zapewne zaskoczyły władze Platformy Obywatelskiej. - Jakie będą decyzje władz PO - nie wiem, ale sytuacja jest trudna. Najbardziej mnie martwi to, że takie sytuacje obciążaj partię. Zachęcałabym polityków, żeby zastanowili się, jakie skutki ich zachowanie przyniesie partii. Żeby pamiętali, że potem z krytyką zmagają się wszyscy - apelowała Pełnomocnik ds. Opracowania Programu Zapobiegania Nieprawidłowościom w Instytucjach Publicznych.

Komentarze, sondaże, opinie. Obserwuj wybory na Facebooku >>

Państwowa Komisja Wyborcza w oficjalnym komunikacie przypomniała, że ani partie ani osoby publiczne nie mogą prowadzić tzw. kampanii informacyjnych, jeśli nie są one wolne od elementów agitacji wyborczej.

Najmocniejszym bronią w walce z zalewającymi nas akcjami informacyjnymi może być argument finansowy. "Finansowanie przez partię polityczną z jej środków działań zawierających elementy agitacji wyborczej przed zarządzeniem wyborów prowadzi do naruszenia przepisów dotyczących sposobu, terminu i źródeł finansowania kampanii wyborczej oraz limitów wydatków na jej prowadzenie" - przypomniała wczoraj PKW.

Przedwyborcze billbordy wiszą Choć prawo tego zakazuje>>

Więcej o:
Komentarze (9)
Minister Pitera zmartwiona. Bo partyjni koledzy pokazali, jak obejść prawo
Zaloguj się
 • zbycholj23

  Oceniono 2 razy 2

  Co to za różnica, kto będzie najlepiej kłamać? Przeżyliśmy już rządy Lewicy, PIS-u i PO. Wszyscy zawiedli i nie ma już na kogo głosować. Nikt nie jest w stanie poprawić losu ludu pracującego za jałmużnę. Nie wierzcie politykom!

 • bukietowa.pl

  Oceniono 2 razy 2

  aferzysci

 • alebefra

  Oceniono 2 razy 2

  Za nasze pieniadze ten babsztyl sie produkuje.

 • dziadekjam

  Oceniono 2 razy 2

  Proponuję pani Piterze, żeby własnoręcznie pozrywała te portrety Agnieszki Pomaskiej i Łukasza Gibały. Może na koniec swojego urzędowania zrobi coś, w ramach "Programu Zapobiegania Nieprawidłowościom w Instytucjach Publicznych", któremu szefuje, bo jak na razie efekt jej działalności jest ZEROWY

 • rympalek77

  Oceniono 2 razy 2

  a gdzie dorsz...

 • m.arco

  Oceniono 1 raz 1

  arct 18 minut temu
  0 + - zgłoś do moderacji

  Co jak do tej pory zrobiła pożytecznego dla Polski pani Pitera?

  Czy zrobiła COKOLWIEK?????
  ----------------------------
  Jak to co? Wykryła skorumpowanego, bardzo groźnego gangstera PiS-owskiego o pseudonimie w światku przestępczym ,,DORSZ-8,16".

 • arct

  Oceniono 1 raz 1

  Co jak do tej pory zrobiła pożytecznego dla Polski pani Pitera?

  Czy zrobiła COKOLWIEK?????

 • figlik-net

  Oceniono 1 raz 1

  A ci wszyscy doradcy podatkowi to po co są , nie po to aby obejść

 • r0b0l

  0

  w dniu wyborów będę mieć wielki dylemat: jechac na kozaki czy na prawdziwki.
  Może się rydze trafią.
  A wybory? polandia?politycy?
  a choooj z nimi

  Frekwencja wyniesie 35%

  Pis u koryta? to będzie fajnie, przynajmiej na zakończenie eksperymentu o nazwie RP będzie się z czego pośmiać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX