Schetyna w TOK FM: Brak raportu Millera to kwestia techniczna

15.07.2011 09:06
Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna (Fot. Michal Grocholski / Agencja Gazeta)

Brak raportu Millera to kwestia opóźnienia w tłumaczeniu. - Sprawdzałem to, bo to sprawa emocjonalna w ostatnich dniach - zapewniał w TOK FM Grzegorz Schetyna, marszałek Sejmu. - Opóźnienie to kwestia techniczna, nie ma żadnego drugiego dna, nikt nic nie chce ukryć - zapewniał.
- Powinniśmy rozdzielić kwestię raportu, jego przetłumaczenia i przekazania go opinii publicznej od kwestii personalnych i wniosków z niego wynikających. To są zupełnie inne sprawy - mówił w Radiu TOK FM marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. Odnosił się tym samym do spekulacji, które pojawiły się w prasie, jakoby publikacja raportu Jerzego Millera była wstrzymywana przezbrak ewentualnego następcy ministra obrony narodowej . Bogdan Klich według tych doniesień, po ujawnieniu raportu musiałby pożegnać się z resortem.- Nie sądzę, żeby dzisiaj były prowadzone rozważania na temat wniosków personalnych - komentował Schetyna. - Nie dzisiaj. Jesteśmy przed kampanią wyborczą i samej kampanii wszystko będzie otwarte - podkreślił.

Dodał, że jego zdaniem nie ma sensu zmieniać szefa MON na tak krótko przed końcem kadencji. - Zobaczymy, jakie są wnioski raportu i jaka jest rzeczywistość, która z raportu wynika. Ale nie sądzę, żebyśmy musieli podejmować jakieś radykalne decyzje personalne - mówił.

Marszałek Sejmu zapewnił, że osobiście sprawdził przyczyny opóźnienia publikacji raportu, oraz że jest to kwestia techniczna. - Nie ma żadnego drugiego dna, nikt nic nie chce ukryć - podsumował.

Kaczyński przed trybunał? 'Decyzja jeszcze w tej kadencji'. A związki partnerskie? 'Za mało czasu...'

Schetyna odniósł się w TOK FM do jeszcze jednego raportu - komisji śledczej badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy. Według tego dokumentu Jarosława Kaczyńskiego należy postawić przed Trybunałem Stanu m.in. za to, że bezprawnie organizował nieformalne narady, na których prokuratorzy i funkcjonariusze ABW referowali mu śledztwa. Kolejnym politykiem, którego miałby czekać trybunał jest Zbigniew Ziobro, m.in. za okłamanie Sejmu, gdy po śmierci Blidy przedstawiał w Sejmie posłom okoliczności sprawy.- Jestem za poważną debatą odnośnie raportu komisji - mówił Schetyna. - Przeglądałem go. To bardzo poważna sprawa - zginął człowiek.

Marszałek podkreślił, że oczekiwałby jeszcze głębszej debaty, a także większej liczby "jeszcze lepiej udokumentowanych" argumentów od komisji. - Uważam, że powinniśmy się nad tym bardzo spokojnie zastanowić. To nie jest kwestia kampanii wyborczej - zapewnił. I w kolejnym zdaniu dodał, że ta sprawa powinna być rozstrzygnięta jeszcze w tej kadencji Sejmu.A ustawy dotyczące in vitro i związków partnerskich? Pierwszą kwestię "może uda się przegłosować" w tej kadencji, a co do drugiej: - Związki partnerskie przekażę do pracy w komisji - zapewniał Schetyna. - Czasu jest mało, a sprawa jest bardzo dyskusyjna. Wymaga bardzo dużo czasu i zaangażowania, żeby to w dobry sposób napisać. Uważam, że jest za mało czasu i najlepsza komisja nie poradzi sobie z tym w tak krótkim czasie - podkreślił.

Co sądzisz o wynikach sondażu?. Pisz na naszym profilu wyborczym >>

Zobacz także
Komentarze (13)
Schetyna w TOK FM: Brak raportu Millera to kwestia techniczna
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 5 razy 3

  Po co pisowi raport Milera przecież mają Jedyny prawdziwy Macierewicza firmowany przez Kaczora i nic ich innego nie będzie prawdziwe

 • szary-polak

  Oceniono 4 razy 2

  Bełkot PIS-hołoty...

 • jerjar

  Oceniono 4 razy 2

  czerwoneoczykoguta napisał:

  "tyle dobrze, że jest szansa na uwalenie świroslawa i pana zero."

  Szlachetniejsze byłoby jednakże uwalenie ich przez wyborców.

  Dopiero Trybunał może im zakazać pełnienia funkcji politycznych i na pewno do wyborów nic nie zrobi.

  Postawienie obu panów nie skruszy żelaznego elektoratu PiS, dla którego od dawna wszystko to zmowa i spisek, ale będzie miało wpływ na głosy niezdecydowanych.

 • costa3500

  Oceniono 3 razy 1

  My czekamy na raport anie na wypociny typu biała księga.

 • chelmiak

  Oceniono 7 razy 1

  To znaczy, że Tusk rzeczywiście postanowił zapoznać się z tym 300-stronicowym dokumentem i że trzeba mu „tłumaczyć”. Tłumaczenie tłumakowi zajmuje trochę czasu. Przypomnę, że około miesiąca po ogłoszeniu raportu MAKu, Bogdan Klich wspomniał podczas wywiadu telewizyjnego iż Tusk tego raportu nie czytał. A miał nasz premierzyna tyle do powiedzenia na jego temat.

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 3 razy 1

  tyle dobrze, że jest szansa na uwalenie świroslawa i pana zero.

 • oghana7

  0

  CZY KTOS UMRZE ,GDY TLUMACZENIA BEDA ZA TYDZIEN LUB DWA ?ZNAM SIE NA TLUMACZENIACH TECHNICZNYCH I CZASAMI TO MORDEGA Z POWODU TRUDNEJ TERMINOLOGII .

 • oghana7

  0

  MOZE ZAMIAST OSKARZAC MINISTRA KLICHA LEPIEJ PRZYJRZEC SIE DECYZJOM KACZYNSKICH W SPRAWIE LADOWANIA I WYCIAGNAC KONSEKWENCJE NAWET WOBE UHONOROWANEGO NIESPRAWIEDLIWIE WAWELEM ?

 • electrician6

  Oceniono 2 razy 0

  Prawdomowny Schetyna boi sie pokazac billingow z hazardowej.a ktore przeciez potwierdzilyby jego prawdomownosc ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje