Prezes PiS boi się klęski w wyborach. Od teraz wszystko ma być konsultowane

02.07.2011 07:00
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta)

Jarosław Kaczyński tupnął: listy wyborcze PiS do kosza, jedna trzecia klubu do wymiany, wywiady tylko za zgodą Adama Hofmana. Prezes boi się, że partia przegra wybory. Stąd zdecydowane działania - pisze "Gazeta Wyborcza".
- Ostatnie dni były katastrofalne. Najpierw konferencja Zbigniewa Ziobry i Jacka Kurskiego, gdy z zapałem bronili Rydzyka i jego słów o totalitaryzmie w Polsce, a tę sprawę chcieliśmy wyciszyć - mówi "Gazecie" ważny polityk Prawa i Sprawiedliwości. Są też zarzuty wobec Tadeusza Cymańskiego, który nieprzygotowany przyszedł do "Kropki nad I", oraz Jerzego Polaczka, który nie poradził sobie w dyskusji z Adamem Szejnfeldem w TVN24.

Prezesowi nie spodobały się też propozycje list wyborczych. Po ich przejrzeniu miał powiedzieć: "Są idealne, jeśli mamy przegrać wybory". Listy będą więc poprawiane. - W kampanii wszyscy mają się zabijać o mandat, a nie czekać, leżąc do góry brzuchem - tłumaczy polityk PiS. Jego zdaniem, Kaczyński chce się pozbyć aż jednej trzeciej dotychczasowych posłów: "PiS potrzebuje świeżej krwi".

Zdaniem rozmówcy "Gazety Wyborczej" na listach mają pojawić się nowe, profesorskie nazwiska, które będą przyciągać inteligencję. Partia rozważa też wydawanie własnej gazety na wybory. - Ciosem dla nas jest sprzedanie ''Rzeczpospolitej'', ostatniej gazety, na którą mogliśmy liczyć - mówi polityk.

Inauguracja polskiej prezydencji w Radzie UE [ZDJĘCIA]>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Zobacz także
 • Jarosław Kaczyński i rzecznik PiS Adam Hofman tuż przed kongresem Polska - Wielki Projekt Hofman: Najbogatsi Polacy powinni dorobić się na wymyśleniu iPada
 • Jarosław Kaczyński Jak Kaczyński może wybrnąć z badań psychiatrycznych?
Komentarze (618)
Prezes PiS boi się klęski w wyborach. Od teraz wszystko ma być konsultowane
Zaloguj się
 • odra-1305

  Oceniono 77 razy 65

  nie sprawmy prezesowi rozczarowania i zafundujmy mu kolejną porażkę wyborczą

 • face42

  Oceniono 77 razy 61

  tak jest, świeżej krwi Gosiewskich! zwłaszcza tej 75-letniej:))))

 • fakiba

  Oceniono 72 razy 60

  Same wybitne osobistości Kempa, Wróbel, rodzina Gosiewskich sama mądrość i uroda

 • karo80.0

  Oceniono 70 razy 60

  "Profesorskie nazwiska" na listach PiS... :)) Pewnie wykładowcy "uczelni" Rydzyka.

 • jarkoni

  Oceniono 68 razy 54

  Pan Prezes przeczuwa początek końca? Tak trzymać.. Z trójki niegdyś rządzących Samoobrony i LPR-u już nie ma, czas na PiS

 • klimbimp

  Oceniono 57 razy 51

  Jacy profesorowie?
  Profesor doktor habilitowany Ryszard Bender i profesor doktor habilitowany Jerzy Robert Nowak? Coś w tym kierunku? No, no, ho,ho, mądre głowy! A jakie uznane międzynarodowe, co jo godom, międzygalaktyczne autorytety!
  Megaobciach!
  Powodzenia Panie Prezesie!
  Czekam na dalsze odcinki komedii!
  A swoją drogą inspiruje się Pan "Kiepskimi"?

 • katimos

  Oceniono 61 razy 47

  Kaczyński, to żałosny obraz polskiej demokracji

 • leser.1

  Oceniono 46 razy 42

  Pozytywną rzeczą jest, że kartofelek w końcu dostrzegł, że inteligencja nie jest najmocniejszą stroną jego sekty popaprańców.

 • wertercom

  Oceniono 55 razy 41

  Prezio PiS czyli człowiek chory na umyśle,stary kryptogej i wyjątkowy nieudacznik,który przegra kolejne wybory, a ma za sobą garstkę wyznawców, porosty zaplątane na kaczym gnomie. Wierne huby. Którym gdyby przyszło do głowy mieć w jakiejś sprawie swoje zdanie inne niż zdanie prezia, to prędzej połknęliby własne języki, niż wyrazili tę opinię. Oglądać ich to jak spacer po zoo, w którym wszystkie osobniki są prawie takie same. Tak samo wyją, tak samo się czochrają, tak samo wydalają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje