Prezes PiS boi się klęski w wyborach. Od teraz wszystko ma być konsultowane

02.07.2011 07:00
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta)

Jarosław Kaczyński tupnął: listy wyborcze PiS do kosza, jedna trzecia klubu do wymiany, wywiady tylko za zgodą Adama Hofmana. Prezes boi się, że partia przegra wybory. Stąd zdecydowane działania - pisze "Gazeta Wyborcza".
- Ostatnie dni były katastrofalne. Najpierw konferencja Zbigniewa Ziobry i Jacka Kurskiego, gdy z zapałem bronili Rydzyka i jego słów o totalitaryzmie w Polsce, a tę sprawę chcieliśmy wyciszyć - mówi "Gazecie" ważny polityk Prawa i Sprawiedliwości. Są też zarzuty wobec Tadeusza Cymańskiego, który nieprzygotowany przyszedł do "Kropki nad I", oraz Jerzego Polaczka, który nie poradził sobie w dyskusji z Adamem Szejnfeldem w TVN24.

Prezesowi nie spodobały się też propozycje list wyborczych. Po ich przejrzeniu miał powiedzieć: "Są idealne, jeśli mamy przegrać wybory". Listy będą więc poprawiane. - W kampanii wszyscy mają się zabijać o mandat, a nie czekać, leżąc do góry brzuchem - tłumaczy polityk PiS. Jego zdaniem, Kaczyński chce się pozbyć aż jednej trzeciej dotychczasowych posłów: "PiS potrzebuje świeżej krwi".

Zdaniem rozmówcy "Gazety Wyborczej" na listach mają pojawić się nowe, profesorskie nazwiska, które będą przyciągać inteligencję. Partia rozważa też wydawanie własnej gazety na wybory. - Ciosem dla nas jest sprzedanie ''Rzeczpospolitej'', ostatniej gazety, na którą mogliśmy liczyć - mówi polityk.

Inauguracja polskiej prezydencji w Radzie UE [ZDJĘCIA]>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Zobacz także
Komentarze (618)
Zaloguj się
 • perfect_penguin

  0

  Nie ma w tym kraju głupka większego od jarosława kłamczyńskiego. Jest znawcą motoryzacji, informatyki, specem od wychowania dzieci, prowadzenia biznesu, uprawy orzeszków gabońskich, ekspertem do spraw ciąży, podróżnikiem-odkrywcą historycznych znalezisk w Niemczech, Rosji i obu Koreach, jest programistą (w języku 'visual wolski++' napisał program pisu), muzykiem hip-hopowym, kibicem wszystkich dyscyplin sportu i uznanym na całym świecie specjalistą od sadzenia dębów jednodniowych i obrażania się na wszystkich którzy się zwyczajnie z niego śmieją, jak z klasycznej niedojdy którą się urodził i niedługo (mam nadzieję, że to naprawdę będzie niedługo) umrze. Czego sobie i Państwu życzę.

 • gamon0

  Oceniono 1 raz 1

  tylko głupi się nie boi...

  :)

 • rita57

  Oceniono 1 raz -1

  No dobrze, a jak i dlaczego tupie Tusk :)?

 • lobuz1

  0

  Do tetradrachma,
  Łobuz, to mój ukochany pies! Zaczęło się od "ty łobuzie jeden", gdy narozrabiał i tak zostało. Pozdrawiam!

 • zuber30

  Oceniono 3 razy 3

  PIS = Taliban katolicki

 • kluska11

  Oceniono 5 razy 3

  Mieliscie juz swoja szanse pisiury.
  Teraz wypie...c!

 • tetradrachma

  Oceniono 1 raz 1

  lobuz1'
  mądrze piszesz ale masz niesympatyczny (prowokujacy ?) nick.

 • litrahalf

  Oceniono 5 razy 3

  Nie powinien się bać czegoś co jest oczywistą oczywistością.

 • sierrad

  Oceniono 5 razy -3

  polska-w-okowach-mafii-czesc
  pionek.nowyekran.pl/post/19492,polska-w-okowach-mafii-czesc-v

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje