Komentarze (667)
Norwegowie piszą o "Rambo" Rutkowskim i kidnapingu, a detektyw dumny z akcji
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • x13579

  Oceniono 14 razy 10

  1. Dziecko nie jest własnością rodziców. Ale nie jest tym bardziej własnością państwa. I co najważniejsze - mając obywatelstwo polskie nie jest własnością królestwa Norwegii.

  2. Każde aresztowanie obywatela państwa obcego winno być niezwłocznie zgłoszone służbom konsularnym. Czy pan konsul RP w Norwegii został powiadomiony przez stronę norweską o tym, że obywatelkę polską przymusem przetrzymuje się wbrew woli?

  3. Odmowa udzielenia wyjaśnień konsulowi RP jest rażącym naruszeniem - konsul reprezentuje władze RP - ma więc prawo do uzyskania także tych informacji, które powinny być chronione tajemnicą ze względu na dobro sprawy.

  4. Szkoda że pan Rutkowski nie przywiózł także "norweskich opiekunów" i "pracowników socjalnych" do Polski - mogliby trochę poczekać w areszcie wydobywczym, w tym konkretnym przypadku, wyjątkowo, podzielam pogląd o sensowności waterboardingu i "rozszerzonych metod przesłuchań".

  5. Czy nie należałoby także przyjrzeć się nieco Norwegom będącym akurat w Polsce? Może apteczki w samochodzie nie mają? A może ich pies czy kot jest smutny? Przypominam, że w Polsce za znęcanie się nad zwierzęciem są kary.

  6. Niezależnie od tego, co innego możemy zrobić - to po prostu od dziś kupowanie/używanie telefonów komórkowych NOKIA to MEGAOBCIACH.

 • nikodem_73

  Oceniono 18 razy 10

  Fajne mamy czasy, gdy przekazanie dziecka rodzicom nazywa się kidnapingiem.

 • rychusa

  Oceniono 11 razy 9

  dziewczynka jakos nie wyglada na osowiala

 • poniedzielny

  Oceniono 13 razy 9

  z tego co wiem:
  - dziewczynka była "smutna i osowiała", bo umarła jej babcia. Norwegom takie wyjasnienie nie przyszło do głowy;
  - rodzice nie są patplogiczni;
  - niemal żadna sprawa odwoławcza od decyzji o odebraniu dziecka rodzicom nie kończy się zwróceniem dziecka rodzicom.

  Co rodzice w takiej sytuacji mogli zrobić?

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 11 razy 9

  Konsul jest bez-radny,jak każdy referent w Gminie? Skandal,aby Konsul w spr.polskiej rodziny dowiadywał sie z mediów,a rodziców dziecka TYLKO informował o Jej prawach. ..A gdzie pomoc prawna ze strony Konsula?Brawo p.Rutkowski!

 • barbara333-4

  Oceniono 11 razy 9

  PANIE SIKORSKI - MA PAN W TYM TEMACIE POLE DO POPISU. OD LAT NIKT NIE POMAGA POLSKIM RODZINOM W NIEMCZECH I NORWEGII ,KTÓRYM URZĘDNICY TYCH PANSTW ODBIERAJĄ DZIECI. DOSYĆ JUŻ NIEMCY ZABILI POLSKICH DZIECI W CZASIE WOJNY, A NORWEGIA NIE BYŁA LEPSZA. NIE MA WIĘKSZEGO DRAMATU NIŻ TO,ŻE JAKIEŚ PANSTWO ZABIERA DZIECI....

 • tajemniczy_don_pedro

  Oceniono 13 razy 9

  blad64: "Takie same rzeczy dzieją się w UK. Myslę że są to planowe działania tych rządów w celu poprawienia przyrostu naturalnego."

  Nie. Ja uważam, że to po prostu logika działania instytucji. Parlamenty dają pieniądze, bo przecież "trzeba chronić dzieci". Urzędnik "chroni" tak, żeby jak najwięcej pieniędzy wyciągnąć dla swojej instytucji. Jeśli trzeba dziecko odebrać, bo z tego dochód większy, no to odbierają.

 • andrew95

  Oceniono 11 razy 9

  "mieszkali w Norwegii od 5 lat, a po akcji Rutkowskiego, z dnia na dzień porzucili tam pracę, zostawili cały dorobek i wrócili z dzieckiem do Szczecina" - to najlepiej świadczy o intencjach rodziców dziewczynki i po....banym systemie opieki społecznej w Norwegii. O próbkach takich działań opieki socjalnej słychać o d czasu do czasu również w Polsce.

 • derekkula

  Oceniono 19 razy 9

  Rzeczywiście społeczeństwo krajów skandynawskich to urodzeni nudziarze i brzydale!
  Sam spędziłem trochę czasu w Szwecji, Norwegii i Islandii. W tym ostatnim spędziłem
  ponad trzy lata, co wystarczy by poznać tych ludzi. Pozamykani w swoich domkach "ryćkają"
  się między sobą a potem rodzi się taki skrzywiony człowiek z naturalnym bałaganem w genach!
  I co ma wnieść taki obywatel w świat? Jest "coś" dziwnego w tych ludziach, coś niepokojącego!
  Nawet trzeba uważać żeby za długo nie popatrzeć na dziecko obcej osoby bo można poczuć ten "wzrok" na sobie! A przecież ludzie uśmiechają się do siebie nawzajem (a przynajmniej powinni), to normalny odruch zdrowego człowieka że na widok ślicznego bobasa usta same się śmieją. Natomiast w wyżej wymienionych krajach takie zachowanie podchodzi już pod pedofilię! Osobiście nie darzę tych ludzi sympatią! Ja tłumaczę to tak: "im wyżej na północ, tym chłodniej!" I jak to mówią: "pogański kraj - pogańskie obyczaje".
  Popieram działania detektywa Rutkowskiego.
  Niech teraz MSZ i strona norweska sobie wytłumaczą parę spraw...
  Poza tym jakim kur...a prawem Ci pseudo potomkowie jakiś tam rudych i niechlujnych wikingów (czyt. mieszanka pijanego wieśniaka z foką), odbierają od tak sobie polskie dzieci???? Co jest do ku...wy nędzy??? Co na to polska strona? Pewnie jak zwykle skuli główkę i poliżę po du..ie panów norwegów! Wstyd! Ale czego tu się spodziewać po Polsce?

 • nocny_rzeznik

  Oceniono 13 razy 9

  "...Portal podaje, że norweska instytucja uznała, że w polskim domu dzieje się coś niepokojącego, skoro dziewczynka jest "smutna i osowiała".... LOL jeszcze takiej głupoty nie czytałem. Ciekawe czy Norwegom też odbierają dzieci tak szybko i bez problemowo jak tam mało kto jest LOL uśmiechnięty. Rutkowski chyba wreszcie zrobił coś co ma poparcie większości RODAKÓW.

 • kotwokularach

  Oceniono 31 razy 9

  No to fakt, to odbieranie dzieci pod byle pretekstem w Szwecji i Norwegii jest nagminne. Żenada.

 • chateaux

  Oceniono 10 razy 8

  Pędzich: - Rodzice mogli współdziałać z władzami norweskimi i uczestniczyć w postępowaniu procesowym - mówi konsul.

  ***************
  Panie konsulu, a było jakieś postępowanie procesowe? Z artykułu wynika że nie. W czym wiec mogli uczestniczyć?

 • jalat

  Oceniono 14 razy 8

  Brawo Rutkowski

  Norwescy faszyści wara od polskich dzieci

 • blanka.y

  Oceniono 14 razy 8

  Dodam jeszcze że dziewczynka ma blond włosy, jest śliczna, wprost idealny materiał do przygarnięcia, myślicie że tak szybko zabraliby rodzinie czarnoskóre czy niepełnosprawne dziecko?

 • blanka.y

  Oceniono 12 razy 8

  Barneverntjenesten zabrało dziecko bez jakiegokolwiek ostrzeżenia, więc niech nikomu nie wmawiają że zrobili to dla dobra dziecka. Nawet jeżeli pojawiły się jakieś problemy z tą rodziną, to instytucja ta powinna się starać je rozwiązać a nie umieszczać dziecko w rodzinie zastępczej i stawiać rodziców przed faktem dokonanym (mama Nikoli dowiedziała się o odebraniu dziecka przez telefon). Dziecko było smutne i osowiałe? W Polsce umierała jej babcia, bardziej niepokojące byłoby gdyby była radosna i uśmiechnięta w takiej sytuacji.

 • ulanzalasem

  Oceniono 12 razy 8

  "Dostali też listę kancelarii prawnych, w których mogą uzyskać pomoc."
  Książka telefoniczna/internet - i nie potrzebny nam konsul w Norwegii ;)

 • najnowsze

  Oceniono 16 razy 8

  No nie mogę z tych młotków, którzy z błyskotliwością kołka w płocie powtarzają jak papugi brednie o patologii w rodzinie, bo dziecko ma na imię Nikola. Bo od czego myślenie, przereklamowane i niemodne. Dziecko wygląda na zadowolone. I ciekawe, że nazywacie rodziców patologicznymi, skoro dziecko okazało się dla nich najważniejsze i jak widać zrobili wszystko co w ich mocy, żeby córkę odzyskać i to odzyskać jak najszybciej, nawet kosztem powrotu do naszego pie...ika. Patologia, to za klawiaturami siedzi.

 • lehoo

  Oceniono 12 razy 8

  Co prawda Rutkowski naruszył prawo, ale działał sprawiedliwie. A tak na marginesie: co zrobiło polskie MSZ w sprawie małoletniej polskiej obywatelki bezprawnie odebranej swoim rodzicom ?

 • augenthaler

  Oceniono 16 razy 8

  P.S. dodam, ze wypowiedz konsula go kompromituje, chyba, ze jest to oficjalny przekaz na uzytek opinii publicznej, natomiast zakulisowo pomagal wydatniej rodzicom i moze tez Rutkowskiemu.

 • aiwaplatz

  Oceniono 14 razy 8

  kogo ten Sikorski na placówki POsyła za nasze pieniądze? I PO co, skoro naszym nie potrafią pomóc?

 • quiver

  Oceniono 14 razy 8

  Akcja może kontrowersyjna, ale dla mnie jedno jest pewne - jeżeli w Norwegii prawo pozwala rodzicom odebrać dziecko, bo jest "osowiałe", to jak dla mnie, Norwegia nie jest wcale lepsza od Arabii Saudyjskiej czy Iranu pod względem swobód obywatelskich.

 • ka-mi-la789

  Oceniono 10 razy 8

  @ qron

  "a czy opieka sprawdzila czy nikola po przeniesieniu do norweskiej rodziny stala sie wesola i ruchliwa??"

  Czy wesoła, nie wiem, ale ruchliwa na pewno, skoro zeszła z okna po sznurku. Co nie zmienia mojej oceny tej sprawy i śmierdzącej sztokfiszami "opieki społecznej".

 • sharktank

  Oceniono 9 razy 7

  Mimo całego rozwoju cywilizacji okazuje się, że w zderzeniu z nowoczesnym "demokratycznym" państwem prawa zwykły obywatel może wygrać jedynie stosują metody rodem ze średniowiecza, poza systemem prawa, z wynajęta grupą "rzezimieszków". Gratulacje dla detektywa!

 • eltoro2tora

  Oceniono 9 razy 7

  Ten serwis zaczyna mnie irytować. Osoby, które w nim pracują chyba nie mają za grosz wyczucia sytuacji. Czy któraś z pań redaktorek, bądź któryś z panów redaktorów pomyślał przez chwilkę, jakie będą komentarze internautów po opublikowaniu takiego zdjęcia? Przecież widać, że na tym zdjęciu nie chodziło o pokazanie zadowolonego dziecka, tylko jego mamy. Nie trzeba być profetą wielkiego kalibru, żeby przewidzieć jak zareagują nasi inteligentni internauci bez odrobiny wyobraźni!!! Przecież ta kobieta mogła ostatnio przejść przez piekło. Czy któryś z tych recenzentów mody, rodem z Koziej Wólki wie co znaczy odebrać matce dziecko, czy któryś z tych mędrków musiał ostatnio zrewidować 5 lat swego życia i zaczynać praktycznie od nowa? Wstyd mi za takie komentarze i wstyd mi, że takie ktoś zadecydował o publikacji takiego zdjęcia. Przypomina mi to sługusów propagandy z minionej epoki. Czemu tu się jednak dziwić. Przecież to tylko Polska.

 • michalfront

  Oceniono 9 razy 7

  Braven... to faszystowska organizacja zwalczająca niski przyrost naturalny wśród Norwegów prymitywnym porywaniem dzieci emigrantów

  "bo smutne" - nosz kuźwa a może lalka się jej zepsuła 5 minut wcześniej???

  Rutkowski jaki jest taki jest ale gdyby coś takiego przytrafiło się mnie to wiem do kogo dzwonić...

 • divcyk

  Oceniono 13 razy 7

  Nie lubię tego Rutkowskiego , ale bardzo dobrze zrobił ,a za uprowadzenie tej dziewczynki powinni zostać ukarani Norwegowie

 • processor

  Oceniono 11 razy 7

  @pikusubd - chyba Ci się pomieszały strony. Rutkowski (bez względu jaki jest) oddał dziecko prawowitym opiekunom (rodzicom) choć byłoby lepiej gdyby zrobił to jakiś urzędnik RP w jej imieniu.

 • swiatloniesien

  Oceniono 11 razy 7

  @old.european- skoro tak oceniasz ludzi po wygladzie i urodzie to moze zalinkujesz nam swoja fotke? chetnie ocenimy.
  specjalista od mowy ciala sie znalazł.... ogladałem pol godziny temu reportaz nakrecony własnie z udzialem tej rodziny i rutkowskim, w tym samym pomieszczeniu ,ten sam ubior matki - dziewczynka przytulała sie do ojca splakanego jak bóbr. Byla usmiechnieta i mowila ze jest zadowolona z tego ze jest z rodzicami. Matka tłumaczyla skad wziela sie "osowiałosc" Nikoli- otóż chorowała w Polsce mocno jej matka a babcia dziecka i w zwiazku z tym byla w ciagłych rozjazdach opiekujac sie swoja matka w polskim szpitalu. Byly to tygodniowe nieraz wyjazdy i mala to b.przezywala. Szkola Nikoli byla o tym powiadomiona ale nie raczyl sie szanowny norweski lebesborn o to kogokolwiek zapuytac tylko porwali dziecko jak mafia. Wiec przestan pieprzyc głupoty jak nie znasz tematu.
  Czekamy na fotke jasnie pana...tylko nie zapomnij skarpetek zdjac jak bedziesz w sandalach.

 • conn-x-5

  Oceniono 15 razy 7

  przestancie juz ujadac
  szczekacie nie znajac sprawy
  a prawdy nie dowiesz sie tylko z ust jednej strony
  zachowujecie sie jak pospolite chamskie mloty

  daje se plusa gdyz jak znam zycie oplujecie i mnie a minusow nie bedzie konca
  ale mam to gdzies burasy

 • anasz

  Oceniono 7 razy 7

  w norwegii dzieci są na wagę złota, bo przyrost u nich ......
  wiec sięgają po cudze, no a białe dziecko, dziewczynka która niedługo mogłaby zacząć rodzić dla norwegii, to cukiereczek!

 • wyspaskarbow1

  Oceniono 15 razy 7

  Jasne, rodzice mieli współpracować z władzami Norwegii - tyle, że mogłoby to potrwać lata i dziewczynka z dziecka, zmieniłaby się w tym czasie w młodą kobietę, nie mającą z rodzicami nic wspólnego. Niestety kraje skandynawskie mają sporo takich spraw na swoim sumieniu. O prawników skandynawskich walce przeciwko traktowaniu rodzin jako zła koniecznego można poczytać tutaj: www.rp.pl/artykul/480850_Dyktatura_urzednikow_socjalnych.html

 • kawa_i

  Oceniono 7 razy 7

  @nathan_miur skoro maja niski przyrost naturalny to zamias dzieci wysylajmy tam polskich Mezczyzn. mysle, ze z duza checia pomogliby zasmuconym, bezdzietnym norwezkom. :)

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 21 razy 7

  Rutkowski miał dość nieciekawa przeszłość, ale tym razem facio zasługuje na słowa uznania - sikać ciepłym moczem na opiekę społeczną, a w szczególności w Skandynawii. To są wałkonie, którzy swoje istnienie (i dobrze płatne stołki) próbują zapewnić tego typu bzdetami. Na całym świecie istnieje ta plaga!

 • eserka

  Oceniono 8 razy 6

  Biorąc pod uwagę fakt, że odebrane przez opiekę norweską dzieci prawie nigdy nie wracają do biologicznych rodziców, nie dziwię się, że wynajęto kogoś do odbicia dziecka. Dziecko zabrane na podstawie DONOSU. Bez dowodów na cokolwiek, bez wyroku sądu. Gdyby nie akcja Rutkowskiego mogliby już jej nie zobaczyć, więc teksty o załatwianiu sprawy drogą sądową, można sobie wsadzić, naprawdę.

 • eserka

  Oceniono 8 razy 6

  Znalazłam jeszcze lepszy cytat z pana konsula:

  "W tej konkretnej sytuacji wygląda na to, że nasz obywatel złamał norweskie prawo. To przykra sprawa, ale to prywatna decyzja tej rodziny. Zawsze powtarzam, że jeśli ktoś decyduje się tu mieszkać (w Norwegii) i płacić podatki oraz posyła dziecko do szkoły, powinien wcześniej poznać obowiązujące tu prawo."

 • ulanzalasem

  Oceniono 14 razy 6

  Zapraszamy norweskie organy do Polski: Musicie odebrać (utrzymać) kilka milionów dzieci ;)

 • mariohudds

  Oceniono 6 razy 6

  Moja córka wczoraj była smutna. Całe szczęście, że Norwegowie o tym nie wiedzieli, bo zabraliby ją do norweskojęzycznej rodziny zastępczej!

 • jacek_x

  Oceniono 10 razy 6

  Na zdjeciu widze, ze Nikola to bardzo ladna dziewczynka, typ Nordycki, na pewno spodobalaby sie nawet Adolfowi Hitlerowi. Nic dziwnego, ze norwescy faszysci zatrudnieni w urzedzie pomocy spolecznej ukradli Nikole jej polskim rodzicom.

 • old.european

  Oceniono 12 razy 6

  Zmeczenie patrzy z oczu mamusi.

 • lehoo

  Oceniono 14 razy 6

  Co prawda Rutkowski złamał prawo, ale działał sprawiedliwie. A tak z boku: co zrobiło polskie MSZ w sprawie niepełnoletniej polskiej obywatelki bezprawnie oddzielonej od swoich rodziców?

 • nicrux

  Oceniono 16 razy 6

  Wyrazy szacunku dla Detektywa Rutkowskiego za wyegzekwowanie praw rodzicow wobec dziecka, ktrore sa NADRZEDNE wobec socjalistycznego i anty-liberalnego zamordyzmu Norwegii, brzmiacego: "wsyzstkie dzieci sa wlasnoscia panstwa".

  Nikodem P., Indiana

 • swiatloniesien

  Oceniono 18 razy 6

  Po dłuższym zastanowieniu...chyba sie przeprowadze do Norwegii....moja kobita tez jest czasem smutna i osowiala... moze ją tez umieszcza w jakiejs rodzinie zastepczej a ja sobie jakas wesoła 18 wezme?? LOL

 • swiatloniesien

  Oceniono 16 razy 6

  Brawo Rutkowski !!! Tak trzymac!!!

 • kwitek66

  Oceniono 30 razy 6

  Brawo panie Rutkowski-popieramw pelni.

 • mocz-nick

  Oceniono 7 razy 5

  Jakiś osowiały jestem ostatnio. Propozycje przygarnięcia ze strony norweskich rodzin, w miarę możliwości dobrze lub bardzo dobrze sytuowanych, z szerokim gestem, wesołych, z nieustająco radosną atmosferą domową, proszę kierować na: norwedzy-czy-norwegowie-otojestpytanie@sagranicezidiocenia.pl

 • tajemniczy_don_pedro

  Oceniono 5 razy 5

  @jednapani: słowem-kluczem jest tu "MOŻE". Może to, może tamto, byle znaleźć pretekst, odebrać dziecko rodzicom, udowodnić, że się wykonuje ważną dla społeczeństwa pracę i odebrać ciężko zarobione judaszowe srebrniki. A dziecko? Kto by się przejmował, że odebrane rodzicom cierpi, że jest narażone na zaniedbanie albo fizyczną/seksualną przemoc (liczby dla "klientów" foster care w USA to, odpowiednio, rzędu 25 i 15%). Nie mam wątpliwości, że w Norwegii działa to podobnie.

  "Atmosfera w domu" - jeśli jest rzeczywiste zagrożenie, to jest to robota dla policji i problem będzie rozwiązany. Jeśli atmosfera nie jest "aż tak szkodliwa, tylko MOŻE troszkę, bo się urzędowi tak wydaje", to nie jest to nic innego, jak fabrykowanie sobie "cases" przez biurwy z opieki, KOSZTEM NIESZCZĘŚCIA DZIECI. Ludzie przeciw temu nie protestują, bo "opieka" z reguły żeruje na biedzie i braku wykształcenia. Tacy ludzie protestować nie potrafią. Opieka żeruje też na ludzkiej szlachetności, która chętnie sypie groszem (zwłaszcza publicznym) na szlachetny (z pozoru) cel, nie wnikając w szczegóły.

  Ja jestem ZADOWOLONY z tego, co zrobił p. Rutkowski. W USA (gdzie mieszkam) w takiej sytuacji zaciągnąłbym biurwy do sądu (tak, jak to już zrobiło całkiem sporo ludzi), i do końca zakichanej "kariery zawodowej" by się nie wypłaciły z odszkodowań (z powodu dziwactwa amerykańskiego systemu politycznego, pozwy z sekcji 1983 prawa federalnego muszą być kierowane przeciw prywatnym osobom). W USA to możliwe, bo jest jeszcze, na szczęście, Konstytucja. Jak z prawami obywatelskimi jest w Norwegii, tego nie wiem, więc dobrze, że Rutkowski zadbał najpierw o dobro dziecka w sposób bezprawny, ale skuteczny.

 • tajemniczy_don_pedro

  Oceniono 9 razy 5

  "Adwokat twierdzi, ze sprawa wkrotce bylaby bez problemu rozwiazana ... "

  Kobieto, o czym To piszesz???
  Dziecko zostało ODEBRANE rodzicom i oddane obcym ludziom. Problem ZAISTNIAŁ, i to jest wielki problem - tragedia dziecka, stres rodziców, zadowolenie jakiejś biurwy, która zarobiłą na swoją pensję.

 • ciumcia

  Oceniono 9 razy 5

  jednapani: dziewczynka chce być z rodzicami a rodzice z nią i żadni FASZYŚCI nie mają prawa ich rozdzielać. Porywaczami tu był FASZYSTOWSKI rząd Norwegii.

 • paragraf-22

  Oceniono 7 razy 5

  Ciekawe, czy ci z Barneverntjenesten sprawdzali, czy Nikola jest radosna i tryskająca energią w nowej rodzinie. OMG to jest obłęd.

 • nurekdarek

  Oceniono 7 razy 5

  Mam kilku kolegów mieszkających w Skandynawi. Mają dzieci i od wielu lat muszą zażywać tabletki na uspokojenie. Bo jak nie ... to,, zajmie'' się nimi a zwłaszcza ich dziećmi tamtejsza ,,opieka społeczna'' Po tzw rewolucji seksualnej w tych krajach min.ze względu na znikomą gęstość zaludnienia -mocno rozwinęła się instytucja psychoterapii( dużo przypadków kazirodztwa) Raj dla wszelkiego autoramentu pseudo psychologów popaprańców życiowych pochodzących z chorych dysfunkcyjnych rodzin pracujących w ,,opiece społecznej'' Niestety ten trend obserwuję także w Polsce.Odbierają dzieci matkom.!!! dla potrzeb ,,rodzin zastępczych'' które mają układy i plecy. Tfu jeden wielki bajzel psycho-tyczny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX