Kaczyński zbojkotuje psychiatrów? Klub PiS: Powinien

29.06.2011 06:06
Jarosław Kaczyński pod pomnikiem Poznańskiego Czerwca

Jarosław Kaczyński pod pomnikiem Poznańskiego Czerwca (Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta)

PRZEGLĄD PRASY. Prezes PiS Jarosław Kaczyński najpewniej nie stawi się na badania psychiatryczne, które zlecił sąd - informuje "Rzeczpospolita".
6 lipca dwóch biegłych psychiatrów ma zbadać Kaczyńskiego i wydać opinię, czy może jako oskarżony uczestniczyć w procesie karnym. Zgodnie z prawem na oskarżonego nie można nałożyć kary pieniężnej by zmusić go do stawienia się na badanie. Jednakże: - Jeśli będzie się uchylał, sąd może zarządzić jego zatrzymanie i doprowadzenie na badania - mówi Anna Adamska-Gallant ze Stowarzyszenia Sędziów Iustitia.

- Według mnie nie stawi się na badania, ale nie może zostać zatrzymany przez policję, bo w tym zakresie chroni go immunitet. Zgodę na zatrzymanie musiałby wydać Sejm, a tu zgody nie będzie - przekonuje rzecznik PiS Adam Hofman.

We wtorek w klubie PiS - bez udziału Kaczyńskiego - gorąco dyskutowano, czy powinien on pójść na badania. - Większość była za tym, by Kaczyński się nie stawił. Ale decyzję ostateczną podejmie on sam - zdradza uczestnik spotkania.

Według dziennika, działacze partii boją się, że psychiatrzy mogą zdecydować, iż to badanie nie wystarczy i wysłać go na nawet kilkutygodniowe badania w szpitalu.

Zobacz także
Komentarze (129)
Zaloguj się
 • airamwiak

  0

  POtusk nie cofnie się przed niczym! Nieudacznik,kompromitacja za kompromitacją ale pójdzie na całość.

 • konrad9955

  0

  Być może sam wie, że to jego zdrowie psychiczne nie jest w najlepszym porządku, więc po co ma się tam pchać. A prawo ? Prawo jest takie , jakie jest , czyli ułomne.

 • abdank27

  Oceniono 1 raz 1

  W Polsce może mu się to udać, bo niewielu szanuje prawo. U nas policja by go dostarczyła do psychiatry, oczywiście na jego koszt :)

 • krakuw

  Oceniono 4 razy -2

  Monty Python

  -Dyspozycyjny sędzia chce zamknąć Kaczyńskiego w psychiatry ku,
  - POlicja zawija ludzi do więźniarek, za obrażanie Tuska
  - Sikorski tropi internautów po numerach IP, którzy go obrazili,
  - Teraz uzbrojone ABW wpada o świcie do młodego satyryka , bo jego strona obraża Prezydenta ,

  PO powrót do PZPR!!!
  Cel uświęca środki: Teraz Kurwa My

 • elucidator

  Oceniono 3 razy 3

  Najciekawsze w tym artykule jest to:

  "Według dziennika, działacze partii boją się, że psychiatrzy mogą zdecydować, iż to badanie nie wystarczy i wysłać go na nawet kilkutygodniowe badania w szpitalu."

  Jezeli sie tego boja, to najwyrazniej maja ku temu podstawy. Inaczej by sie nie bali. Innymi slowy, sami wiedza ze ze zdrowiem psychicznym ich prezesa jest cos nie tak.

 • tomaszek144

  Oceniono 5 razy 5

  To, że jego trzeba zamknąć w psychiatyku jest zupełnie oczywiste dla większości normalnych ludzi!

 • pablobodek

  Oceniono 5 razy 5

  Król Wariatów zbojkotował (zniszczył) już brata z bratową, nie uznaje władz Polski, jej ustroju, bojkotuje Prezydenta RP, a więc może zbojkotować nawet swój rozum i sam siebie - po prochach czy bez !!.

 • juesej2

  Oceniono 4 razy 4

  Przeciez to jest zarzadzenie sadu.Wiec,jak to,- p.Kaczynski, prezes partii o nazwie PRAWO i Sprawiedliwosc nie wykona zarzadzenia sadu,nie podporzadkuje sie prawu? Ten czlowiek nadaje sie na smietnik historii. Przynosi wstyd normalnym ludziom i panstwu i psucje wszystko,czego sie nie"dotknie".

 • fordysta

  Oceniono 6 razy -4

  Platforma Oszustów - to czas REŻIMU.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje