Tadeusz Rydzyk przeprasza: "Jeżeli ktoś mnie źle zrozumiał..."

psm, PAP
28.06.2011 , aktualizacja: 28.06.2011 06:46
A A A Drukuj
PRZEGLĄD PRASY. - Nigdy nie powiedziałem, że Polska jest obecnie państwem totalitarnym, o co jestem posądzany - powiedział w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja. - Jeżeli ktoś mnie źle zrozumiał, to przepraszam - stwierdził.
Szef Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk
Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Szef Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk
Podkreślił, że jego wizyta w Brukseli związana była z konferencją o energii, ze szczególnym uwzględnieniem energii geotermalnej. Źródła geotermalne są olbrzymią szansą dla Polski, a w projekt ich wykorzystania zaangażowało się wielu obywateli.

- W tym kontekście stwierdziłem, że jesteśmy wykluczani i dyskryminowani przez obecne władze. Powiedziałem: to jest totalitaryzm. Nie twierdziłem, że Polska jest państwem totalitarnym. Polska była państwem totalitarnym. Miałem na myśli mechanizmy i metody działania obecnych władz, które przypominają tamte metody - powiedział o. Rydzyk.

- Jeszcze raz podkreślam: w Parlamencie Europejskim nie mówiłem, że w Polsce mamy system totalitarny. Jeżeli ktoś mnie źle zrozumiał, to przepraszam - stwierdził dyrektor Radia Maryja.

Chodzi o wypowiedź Rydzyka sprzed kilku dni, kiedy podczas seminarium nt. energii odnawialnej w Brukseli skarżył się na to, że obecny rząd rozwiązał w 2007 r. umowę przyznającą jego fundacji dotację na odwierty geotermalne w Toruniu. "Nie wiem, gdzie ja żyję. W czasach komunizmu nie mieliśmy takich problemów, jak teraz. Proszę wybaczyć, ale to jest skandal i my czujemy się, nie czujemy się, my naprawdę jesteśmy dyskryminowani. Jesteśmy tutaj w Brukseli, ja nie wiem co na to ta Bruksela, bo jesteśmy wykluczani, dyskryminowani. To jest totalitaryzm. Ja nie żartuję. To jest totalitaryzm" - mówił.

Zobacz więcej na temat:

Podziel się

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (496)

  • julianaugustyniak.only

    0

    Tadziu przeprosił bo musiał. Ale pożegna się z dotacjami hojnie dotychczas dawanymi z budżetu. Ma imperium i niech sam finansuje swoje pomysły i nie naciąga mocherowych emerytów. Dając pracę wielu ludziom zasłużył na uznanie ale prawo obowiązuje wszystkich.

  • abdank27

    0

    Ja dobrze zrozumiałem, Rydzyk. To nie było trudne. Zrozumiałem nie tylko to, co usłuszałem, ale także intencje.

  • adadadadammiichnik

    Oceniono 2 razy 2

    @blogfiles

    Zdaje się, że nie wspomniałem słowem że tylko "katolickich". Jeśli więc wiem, że ktoś jest duchownym - popem, pastorem, imamem, albo rabinem czy lamą, to też będę starał się do niego zwracać odpowiednio. Tymczasem pewien jewrejski szczur znał prałata Jankowskiego w czasach gdy krył się u św. Brygidy, a ojca Rydzyka wtedy, gdy ten wspierał Bolka. Tak, to mam ojcu Rydzykowi za złe. Zresztą to nie jest tak, jak się lemingom wydaje, że solidaruchy. To przede wszystkim papież Jan Paweł II i jego środowisko z prymasem Wyszyńskim na czele zrobiło błąd wspierając jewrejów. Wszyscy wiedzą, że ta azjatycka nacja nas nienawidzi do tego stopnia, że wolała bolszewików. Niejaki Ozjasz Sz. chciał nawet przyłączać nasz kraj do sowieckiej Ukrainy... Dlatego bezkrytyczne zaczytywanie się dzisiaj w prasie jego syna to obciach.

  • 1849p

    Oceniono 2 razy -2

    Rydzyk nigdy nie wie co mówi! A "Solidaruchy" czarnych tak rozpuściły,że dziś tej czarnej szarańczy opanować nie potrafią !

  • hubert-2010

    Oceniono 2 razy -2

    Jeżeli ktoś mnie źle zrozumiał, to przepraszam

    pewnie był na prochach

  • blogfiles

    Oceniono 3 razy -1

    "to już nie umiecie tytułować duchownych?" - Nie rozumiem dlaczego duchowni jednej tylko denominacji powinni być jakoś specjalnie traktowani. A ty jak tytułujesz prominentnych przedstawicieli jehowitów? "per starszy"? "per nadzorco obwodu"? Nie, w kulturalnej dyskusji będziesz się do niego zwracał po prostu "per pan". Ciebie wewnątrzjehowickie zasady tytularne nie obowiązują. Dlaczego jakaś inna religia miałaby być wyjątkiem, zwłaszcza że deklarujesz się jako "niewierzący".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX