Kaczyński dla Reutersa: Mamy własne sondaże. W dwóch wyprzedzamy PO

16.06.2011 21:21
PiS ma własne sondaże, w których wygrywa z PO - ujawnił Agencji Reutera Jarosław Kaczyński. Stwierdził również, że Donald Tusk będzie chciał wykorzystać polską prezydencję w czasie kampanii.
- Wszystko wskazuje na to, że pozostawienie wyborów na jesień miało na celu wykorzystanie prezydencji do zapewnienia większego poparcia dla PO. Wybory powinny się oczywiście odbyć wiosną, przed polską prezydencją. Jest to takie logistyczne obciążenie, że nie jest możliwe przeprowadzenie jednego i drugiego w tym samym czasie - powiedział Kaczyński. Dodał, iż "skuteczność operacji zależeć będzie od tego, czy Polaków da się zwieść, że prezydencja stanowi rzeczywiście coś nadzwyczajnego".

PiS prowadzi w sondażach?

- My jako partia przeżyjemy kolejne cztery lata rządów PO, ale nie jestem pewien, czy Polska przeżyje - zażartował, zaznaczając jednocześnie, że według własnych sondaży jego partii przewaga PO nad PiS wynosi tylko kilka punktów procentowych, a w dwóch przypadkach PiS wyszedł na prowadzenie.

Kaczyński zarzucił Tuskowi zaniedbywanie polskich interesów na forum unijnym. - Rząd mówi, że musimy być w głównym nurcie spraw (w UE). Ale faktycznie oznacza to niezdolność do walki o jakiekolwiek z żywotnych interesów Polski - powiedział, podając jako przykład zacieśniającą się współpracę energetyczną Niemiec i Rosji.

Prezes PiS odrzucił twierdzenia mediów o możliwości utworzenia przez jego ugrupowanie koalicji z SLD, który nazwał "kompletnie anachroniczną partią z innej epoki". Jak zaznaczył, uważa również PO za partię zasadniczo skłaniającą się ku lewicy. - Jeśli chodzi o nas, sądzimy, że istnieją pewne wartości, odnoszące się do narodu i rodziny, które trzeba chronić - powiedział Kaczyński.

Zobacz także
Komentarze (747)
Kaczyński dla Reutersa: Mamy własne sondaże. W dwóch wyprzedzamy PO
Zaloguj się
 • agulaga2

  Oceniono 74 razy 66

  Najbardziej Tuskowi w wyborach pomaga Kaczyński, Hoffman i Ziobro zwany Zerem. Jak tylko otwierają paszcze i coś mówią to zawsze jest to poziom szpitala psychiatrycznego.

 • fakiba

  Oceniono 67 razy 61

  Kampania pisuaru rozpoczęta prezes znowu zaczął ćpać i ma majaki

 • pszad

  Oceniono 60 razy 58

  Mamy dwa sondaże w których PIS wygrywa. Autorem jednego jest Błaszczak, a drugiego Hofman.

 • archimago7

  Oceniono 58 razy 52

  Kaczyński jako "pradziwy patryjota" dołozy wszelkich starań aby prezydencja polska wypadła jak najgorzej.
  Biedna ta Polska, że ma takich patriotów idiotów .
  Prawie Sprawiedliwi prowadzą niewątpliwie w sondażach na podłość, szujowatość, dywersję
  i kretynizm.

 • marszalek1980

  Oceniono 57 razy 51

  ale ma rację, że naród i rodzinę trzeba chronić - szczegółnie przed PiSem

 • marsyas

  Oceniono 54 razy 48

  Ta perfidna UE zorganizowała polską prezydencję na taki termin, żeby wesprzeć Tuska...

 • sell987

  Oceniono 46 razy 42

  Jarosław K. ma własne sondaże powinien zrobić własne wybory wygrać ich i zbudować własne państwo. Prędzej jednak wyjedzie na cudzych taczkach, czego można mu życzyć
  z całej duszy i serca.

 • puuchatek

  Oceniono 48 razy 42

  " Wybory powinny się oczywiście odbyć wiosną, przed polską prezydencją."

  Ależ oczywiście.

  A gdyby wybory ustalono na wiosnę, dziś usłyszelibyśmy coś w stylu:

  "Wybory wiosną odbywają się po to, aby wykorzystać chwilowe nieco wyższe notowania PO. Tusk wie, że jego rząd nie ma nic do zaproponowania i że do jesieni jego notowania drastycznie by spadły, więc..." - i tak dalej.

  A gdyby wybory miały się odbyć zimą, to dowiedzielibyśmy się, że Tusk liczy na dobry nastrój wywołany Bożym Narodzeniem. A gdyby miały być latem, to... też coś by się wymyśliło.

 • filut69

  Oceniono 48 razy 40

  To znowu wina Tuska.....
  Kaczorowi naprawdę potrzeba już urlopu. Od poiltyki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje