"Nasz rząd nie będzie się kłaniał związkowcom, ani klękał przed księdzem"

11.06.2011 16:13
Grzegorz Schetyna i Kasia Tusk, córka premiera

Grzegorz Schetyna i Kasia Tusk, córka premiera (Fot. Dominik Werner / Agencja Gazeta)

- Nasz rząd nie będzie się kłaniał bankierom, ani związkowcom, nie będzie klękał przed księdzem - powiedział premier Donald Tusk podczas konwencji PO w Gdańsku. W swoim przemówieniu przedstawił PO jako przeciwieństwo PiS: partię, która przyciąga do współpracy wartościowe osoby z różnych środowisk i która zamiast wmawiać Polakom, że jest źle, stara się zwiększać ich dobrobyt: - Ponieważ naszą specjalności jest odwaga i robota, a nie kwękolenie, że nic nie może się udać, dzisiaj Polska dla Europy jest wzorem.
"Ten rząd dziś - i jeśli wygramy - nasz przyszły rząd - nie będzie się nisko kłaniał ani bankierom, ani związkowcom. Nie będziemy klęczeli przed księdzem, bo do klęczenia jest kościół - przed Bogiem" - obiecywał Tusk.

Jak dodał, "władze publiczne, ta wielka obywatelska platforma może uklęknąć i nisko się pokłonić przed tymi, którzy dają nam pracę i zlecają nam robotę do wykonania - przed Polakami, przed narodem".

"Idąc do tych wyborów pamiętajcie, aby pokłonić się nisko tym, od których tak naprawdę zależy los Polski i wasz los, bo oni na to zasłużyli" - zwrócił się Tusk do obecnych w Ergo Arenie.

Dużą część swojego przemówienia premier poświęcił na skomentowanie ostatnich transferów wyborczych. Podkreślił, że PO jest miejscem dla wszystkich - bez wyjątku - którzy chcą dobrze służyć Polsce i zdobywa władzę także po to, by dzielić się nią z innymi środowiskami i ludźmi bezpartyjnymi. - Nie przygotowałem sobie dzisiaj na kartce precyzyjnego opisania fenomenu, jakim jest fakt, że w PO chcą działać ludzie o różnych poglądach, ale podobnej postawie - mówił Tusk na sobotniej konwencji PO w Gdańsku.

- Niektórzy zadają sobie pytanie: jak to możliwe - Bartosz Arłukowicz, Joanna Kluzik-Rostkowska, Dariusz Rosati. Odpowiedzmy: możecie tak pytać o każdego z nas na tej sali, każdego bez wyjątku - powiedział premier.

Przekonywał, że pracować dla Polski w Platformie, to "moment bardzo ważnej próby". - Jestem przekonany, że ci kolejni nasi przyjaciele, którzy przyszli do nas, aby razem z nami budować lepsza Polskę, przejdą tę próbę bardzo dobrze - powiedział.

Premier ocenił, że Polska potrzebuje dzisiaj wielkiego zrywu nie dlatego, że coś nam grozi, ale dlatego, że mamy "nadzwyczajną szansę". - Jesteśmy o krok od tego, żeby powiedzieć: Polska jest jedną z najdumniejszych ojczyzn dla swoich rodaków, nie tylko na naszym kontynencie. Nie ma już powodu do żadnego wstydu, do żadnych kompleksów - mówił Tusk.

Podkreślił, że można zbudować partię, która wygrywa wybory, zdobywa władzę także po to, żeby dzielić się nią z innymi środowiskami i ludźmi bezpartyjnymi. Przypomniał, że w jego rządzie reprezentowane są "trzy poważne środowiska": PSL ma tam 3 ministrów, PO - 9 ministrów, a pozostała siódemka nie należy do żadnej partii politycznej. - My także dla nich tę władze zdobyliśmy. Po to, aby władza już nigdy nie kojarzyła się z partyjną butą, ciasną ideologią - zaznaczył Tusk.

- Chcę was poprowadzić do zwycięstwa. Chcę was poprowadzić, bo bardzo kocham Polskę, i wiem, że wy też. Idźcie i zwyciężajcie - zakończył.

Zobacz także
Komentarze (933)
Zaloguj się
 • cyryldrab

  0

  balwochwalca Donek,nie bedzie klekal przed Bogiem.bo on juz kleczy przed Putinem i bije glowa o ziemie.w gescie unizono-wierno poddanczym.i prosi sie o kilka elementow tupolewa.nawet nazwisko zmienil w tej intencji na Putuskin.a ruskie dadza troche blachy,ale blachy te beda tak wyczyszczone,ze nawet kurzu na nich nie bedzie..jakby Donek mial ikre to ten wrak w''calosci''juz ponad dwa lata temu powinien byc w polsce.a on sobie tam lezy,a ruska mlodziez z konsomolu co sobote w ramach czynu spolecznego.go czysci szczoteczkami do zebow.

 • cyryldrab

  0

  a ten schetyna to nowy ziec tuska.bo tak siedzi kolo tej''pieknej''kasi.a ona chyba Adolfowi przez ruszta uciekla.co ona je,ze taka''wypasiona''korzonki.tatus,zaluje pieniazkow na wikt oj zaluje.

 • airamwiak

  0

  do PO-Tuska nikt wartościowy nie pójdzie!

 • wujek57

  0

  "... nisko się pokłonić przed tymi, którzy dają nam pracę i zlecają nam robotę do wykonania..."
  i to jest sedno sprawy - dlatego ZAWSZE bede głosował przeciwko tuskowi.

 • reveri

  0

  -" Nasz rząd nie będzie się kłaniał bankierom, ani związkowcom, nie będzie klękał przed księdzem."

  To znakomite stwierdzenie, zwłaszcza w świetle tego, że:

  1. Słońce Peru wzięło ślub katolicki w wieku 48 lat, w trakcie kampanii przed wyborami prezydenckimi; można zasadnie domniemywać, że podczas ślubu Słońce Peru klęczało przed księdzem, a konkretnie przed jego ekscelencją arcybiskupem Tadeuszem Gocłowskim !!!

  2. Słońce Peru dwa lata temu posłuchało zaleceń Ostachowicza, czy kto tam wtedy zarządzał Słońcem Peru i wzięło udział w debacie ze związkowcami, która to debata, w związku z tym, że przedstawiciele największych związków zawodowych Słońce Peru olali, polegała na tym, że przed Słońcem Peru zasiadło dwóch chłopków, którzy czytali te pytania, które mieli zapisane na kartkach !!!

  3. Słońce Peru sprawia, że licznik zadłużenia Polaków zap ierdala, jak za pie..., a jak zap ierdala, to można zobaczyć na tysiącach stron w Necie !!!.

  W związku z tym zap ierdalającym licznikiem stawiam pytanie : u kogo zadłużone są te wszystkie państwa, które są zadłużone ?!

  Podrzucam trop: czy możliwe, że te państwa zadłużone są u bankierów ?

 • grastep2

  0

  Chciałbym uwierzyć,że wreszcie rząd przestanie zasilać konto kleru.
  Juz dawno lekcje religii powinny być wycofane ze szkół.Przy każdym niemal kościele,wybudowano salki ,które miały służyć jako miejsce do uczenia dzieci.Stoją puste lub wykorzystywane są teraz ,jako pomieszczenia komercyjne!Kościół jest tak bogaty ,że powinien nauczających ,sam opłacać,a nie wyciągać pieniędzy z budzetu państwa.. PRZECIEŻ SAM TAK POCZĄTKOWO DEKLAROWAŁ.
  Niech wreszcie państwo przestanie opłacać składki emerytalne sukienkowych.Najwyzszy czas,aby przestać traktować kler na specjalnych warunkach. Dość UPRZYWILEJOWANIA ! Kler to najbogatsza warstwa społeczna! SLD i p. Palikot wysuwają mądre postulaty do rządu dotyczące kleru. Na ich realizację czeka większość Polaków!

 • 1849p

  Oceniono 1 raz 1

  Dawno przed księżmi nie powinien klękać, ale pozwolił rozkradać majątek obywateli przez komisję majątkową kościelną ! Oczywiście za poparcie i chwalenie rządu.Tak się nie stało, więc
  głosi słowa Palikota i Napieralskiego ! Fałszywy i cyniczny Tusk /UW/ obecnie PO kolejny raz
  OSZUKA wyborców ! W żadnych wyborach już nie biorę udziału.Obywatele muszą tę szarańczę pogonić.Trybunał Konstytucyjny , Wymiar sprawiedliwości to kompromitacja.

 • koegel1

  Oceniono 2 razy 2

  siban-chodzbys tu komus chcial cos przypisac by siebie wybielic i tak ci nie wyszlo..!!
  Nawet zagranica juz pisze o tej kontynuacji przez obecny polski rzad komunistycznych postulatow to prosze nie osmieszaj sie.Dazenie do absolutnej wladzy juz niejednemu wyszlo bokiem(Hittler,Stalin,Bierut,Gierek,Jaruzelski,Tusk) a ci co chcieli zwiazki,kosciol,i wiare zniszczyc w narodzie juz dawno kurz na ich grobach usiadl i na tych ich POklepywaczy tez usiadzie i historia ich oleje ciekim sikiem !!

 • sioban

  Oceniono 2 razy -2

  czarnowidz61 - głupoty piszecie towarzyszu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje