Radziszewska: związki partnerskie wymagają oceny konstytucjonalistów

08.06.2011 16:45
Elżbieta Radziszewska na konferencji ''Wizerunek kobiet i mężczyzn w reklamie'' (maj 2010 r.)

Elżbieta Radziszewska na konferencji ''Wizerunek kobiet i mężczyzn w reklamie'' (maj 2010 r.) (Fot. Robert Kowalewski / Agencja Gazeta)

- Projekt o związkach partnerskich już jest, ale wymaga dyskusji - ocenia Elżbieta Radziszewska, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania. - To z pewnością ważny społecznie problem, bo dotyczy związków nieformalnych zarówno homo-, jak i heteroseksualnych, dlatego konieczna jest debata w tej sprawie - stwierdziła.
Jej zdaniem projekt wymaga m.in oceny konstytucjonalistów. - Konieczne byłaby także ocena kosztów przyjęcia takiego projektu, bo przecież wszystkie ulgi i przywileje podatkowe dla osób, które teraz są w związku nieformalnym a chciałby np. zmienić swój status w ramach projektu o związkach partnerskich - spowodowałyby to mniejsze wpływy do budżetu i trzeba te koszty rzetelnie ocenić.

Radziszewska przypomina także, że już kilka miesięcy temu pojawiła się wątpliwość konstytucyjna. Czy przywileje, które mają małżonkowie, mogą przysługiwać osobom w związku partnerskim. - To powinni ocenić prawnicy - dodała.

Pytana, czy pojawi się w sobotę na warszawskiej Paradzie Równości odpowiedziała, że w tym czasie będzie w Gdańsku z okazji 10-lecia Platformy Obywatelskiej. - Żyjemy w wolnym kraju, każdy kto zgłosi chęć zorganizowania takiej imprezy, ma do tego prawo - podsumowała.

Niesiołowski: parady równości są bez sensu. Mężczyźni się obśliniają. Po co?

Zobacz także
 • Jacek Żakowski Żakowski: "Radziszewska odejdzie? Nie cieszę się"
 • Radziszewska na wylocie. PO nie chce oddać pola Ruchowi i SLD?
 • Niesiołowski: 'Bronię Polski przed koszmarem PiS'. Niesiołowski: parady równości są bez sensu
Komentarze (6)
Radziszewska: związki partnerskie wymagają oceny konstytucjonalistów
Zaloguj się
 • benkmen

  Oceniono 3 razy 3

  Będzie się ta katobolszewiczka z bożej łaski pytać o zdanie konstytucjonalistów..vatykańskich. O co się będzie pytać? Wiadomo...

 • korcia2000

  Oceniono 3 razy 3

  Pełnomocnik d/s równego traktowania chowa tradycyjnie głowę w piasek....

 • jankbh

  Oceniono 2 razy 2

  Smutne to, że dla przedstawiciela rządu ważniejsze są partyjne obchody niż realizacja zadań służbowych. Wygląda na to, że pełnomocnik jest tylko figurantką do markowania działań na tym polu - przeciez w projekcie są elementy nie dające żadnych obciążeń budżetu, a które możnaby wprowadzić niemal z dnia na dzień, tylko do tego trzeba dobrej woli.

 • janczar42

  Oceniono 2 razy 2

  W tym dzikim kraju,dalekim od poszanowania życia rodzinnego, napewno nic nie przejdzie wbrew sku...elczej dominacji nad wszystkim facetów w kieckach.!!!!!!!!!!!
  A wolne związki /konkubinaty czy homoseksualne/ istniejące od zawsze-nieznajdą nigdy uznania czarnuchów i włażących im w dupę parti politycznych.!!!!!!!!!!!!

 • heterofob2

  0

  "Mniejsze koszty do budżetu"?!

  Od kiedy zawarłem związek parntnerski, nie mam prawa ubiegać się o pomoc socjalną w chorobie lub bezrobociu, ponieważ to mąż/partner ma obowiązek mnie utrzymywać.

  Dla podatnika to oszczędność.

  www.youtube.com/user/ark951

 • jeruzalem51

  Oceniono 2 razy -2

  heteroseksualistom nie sa potrzebne formalne zwiazki partnerskie, do tego daza homoseksualisci, nasladujacy z uporem maniaka heteroseksualistow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje