Historyczna zmiana: kobieta stanie na czele ''NY Timesa''

Po raz pierwszy w 160-letniej historii ''New York Timesa'' na czele gazety stanie kobieta. Jill Abramson, dotychczasowa sekretarz redakcji ''NY Times'', zastąpi na stanowisku redaktora naczelnego Billa Kellera we wrześniu.
Zmianę ogłosił Arthur Sulzberger Jr. z zarządu The New York Times Company.

Jill Abramson od 2003 roku była jedną z trzech najważniejszych osób w newsroomie ''NY Timesa'' - nadzorowała jego pracę. W swojej karierze była m.in. dziennikarzem śledczym i szefową waszyngtońskiego biura gazety. Do Timesa przeszła w 1997 roku z ''The Wall Street Journal'', w którym spędziła wcześniej dziewięć lat.

- Bez wątpienia Jill jest najlepszą osobą do zastąpienia Billa na tym stanowisku - stwierdził Sulzberger. - Spełniona jako reporterka i wydawca, Jill jest idealna do poprowadzenia Timesa w następny etap jego rozwoju - jako wieloplatformowej organizacji informacyjnej, która będzie głęboko poświęcona spełnianiu dziennikarskich standardów - dodał.

Dotychczasowy redaktor naczelny, Bill Keller, kierował dziennikiem przez ostatnie osiem lat. Po ustąpieniu z funkcji nie odchodzi jednak z ''NY Timesa'' - będzie miał własną kolumnę w niedzielnym wydaniu gazety.

Więcej o: