Prezent Tuska dla Obamy: iPad z "Katedrą" Bagińskiego oraz... gra "Wiedźmin 2"

Premier Donald Tusk podarował prezydentowi Obamie iPad z wgranymi filmami Tomasza Bagińskiego. Prezydent USA będzie też mógł zagrać w najnowszy hit, czyli grę "Wiedźmin 2".
Na iPadzie wgrane są filmy Tomasza Bagińskiego ("Animowana historia Polski" oraz "Katedra" oraz Damiana Nenowa (m.in. "Miasto ruin").

Prezydent Obama otrzymał również grę "Wiedźmin 2" w wydaniu kolekcjonerskim oraz książki Andrzeja Sapkowskiego w wydaniu anglojęzycznym z autografem autora. Wśród prezentów znalazły się także zdjęcia z wizyty prezydenta Obamy w Kancelarii Premiera oraz pióro, które odmówiło posłuszeństwa podczas wpisu do księgi pamiątkowej.

Obama wyciągnął więc z kieszeni marynarki własne i ostatecznie w księdze pamiątkowej podpisał się drugim piórem, które mu przekazano. W księdze napisał: "Niech przyjaźń między naszymi narodami rośnie w siłę".

BARACK OBAMA W POLSCE

Co myślisz o prezencie Tuska dla Obamy
Więcej o:
Komentarze (50)
Prezent Tuska dla Obamy: iPad z "Katedrą" Bagińskiego oraz... gra "Wiedźmin 2"
Zaloguj się
 • zybex.pl

  Oceniono 10 razy 8

  niezły pomysł,
  od kaczyńskiego dostałby bociana w łowickim pasiaku, beczkę kiszonych ogórków, i brzozową gałązkę ( no wiecie bo to symbol )

 • dyfly

  Oceniono 16 razy 8

  Kurcze to naprawde świetny pomysł ! :) Gratulacje !

 • blackmatik

  Oceniono 13 razy 7

  Trzeba umieć się pokazać z nowej lepszej strony. Podarunek w postaci gry i tworów umysłów i rąk naszych rodaków jest świetny. Trzeba skończyć z pokazywaniem Polski w sposób rodem ze średniowiecza czyli tych wszystkich cudaków w tradycyjnych strojach górali itp. Mamy wspaniałą tradycję i historię lecz wtykanie tego wszędzie jest zbyt częste.

 • seidr

  Oceniono 8 razy 6

  Biorąc pod uwagę fakt, że Wiedźmin 2 odniósł ogólnoświatowy sukces i z pewnością zostanie okrzyknięty grą roku (tak jak Wiedźmin 1), to prezent jak najbadziej trafiony. Oczywiście większość radiomaryjnych 'polaczków', którzy są na bakier z technologią, nie widzi ogromnego sukcesu producenta i wydawcy tej gry. Sracie we własne gniazdo, a polscy specjaliści odnoszą sukces za granicą, bo w kraju mają tylko skrzydła podcięte i wiecznie są kopani w d.pę. Przypominam 'polaczkom': Wiedźmin 2 ustanowił rekord sprzedaży na świecie: 56 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w 3 dni. Ale co to dla was? W końcu różańcy i biało-czerownych flag nie sprzedano.

 • konigin

  Oceniono 7 razy 5

  Wreszcie cos nietuzinkowego i wspolczesnego. Dosc tych lowickich pasiakow, bocianow i kopii oficerskich szabli.

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 9 razy 5

  Kurde, wreszcie nie gipsową rękę Chopina albo szablę. I tak dość było tej naszej swojskiej, przaśnej polskiej martyrologii którą zaserwowaliśmy Obamie.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 3 razy 3

  Bardzo dobre prezenty. I z glowa. Ciekawe, kto Tuskowi doradzil-jesli pomysl wlasny to ma u mnie duzy punkt.

 • malgorzaaata

  Oceniono 3 razy 3

  Prezes dał Memoriał nad którym pracował mi.in przewodniczący Antoni Macierewicz.Jarosława spotkanie z Obamą trwało kilka minut .
  Memoriał to błąd Kaczyńskiego. Powinien się modlić, aby trafił na śmietnik, aby Rosja, strategiczny dziś partner USA, nie zapoznała się z nim. Zadyma na świecie to nie to samo co pochodnie na własnym podwórku

 • dziadekjam

  Oceniono 5 razy 3

  Pióro nie pisało, bo każde nowe pióro przed użyciem trzeba NAJPIERW NAPEŁNIĆ!!.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX