Prezent Tuska dla Obamy: iPad z "Katedrą" Bagińskiego oraz... gra "Wiedźmin 2"

dżek
28.05.2011 16:47
A A A Drukuj
Premier Donald Tusk podarował prezydentowi Obamie iPad z wgranymi filmami Tomasza Bagińskiego. Prezydent USA będzie też mógł zagrać w najnowszy hit, czyli grę "Wiedźmin 2".
Podczas wizyty Baracka Obamy w Polsce, premier Donald Tusk podarował mu iPada i grę o Wiedźminie

Podczas wizyty Baracka Obamy w Polsce, premier Donald Tusk podarował mu iPada i grę o Wiedźminie (Fot. Kancelaria Premiera)

Na iPadzie wgrane są filmy Tomasza Bagińskiego ("Animowana historia Polski" oraz "Katedra" oraz Damiana Nenowa (m.in. "Miasto ruin").

Prezydent Obama otrzymał również grę "Wiedźmin 2" w wydaniu kolekcjonerskim oraz książki Andrzeja Sapkowskiego w wydaniu anglojęzycznym z autografem autora. Wśród prezentów znalazły się także zdjęcia z wizyty prezydenta Obamy w Kancelarii Premiera oraz pióro, które odmówiło posłuszeństwa podczas wpisu do księgi pamiątkowej.

Obama wyciągnął więc z kieszeni marynarki własne i ostatecznie w księdze pamiątkowej podpisał się drugim piórem, które mu przekazano. W księdze napisał: "Niech przyjaźń między naszymi narodami rośnie w siłę".

BARACK OBAMA W POLSCE

PYTANIE Co myślisz o prezencie Tuska dla Obamy

 Świetny pomysł. Nasza fantastyka jest najlepsza na świecie.Ktoś w Kancelarii trzyma rękę na pulsie.
 Trochę niepoważne dawać grę przywódcy Stanów Zjednoczonych.
 Nie mam zdania. Nie obchodzi mnie to.

Tagi:

Komentarze (50)
Zaloguj się
 • zybex.pl

  Oceniono 10 razy 8

  niezły pomysł,
  od kaczyńskiego dostałby bociana w łowickim pasiaku, beczkę kiszonych ogórków, i brzozową gałązkę ( no wiecie bo to symbol )

 • dyfly

  Oceniono 16 razy 8

  Kurcze to naprawde świetny pomysł ! :) Gratulacje !

 • blackmatik

  Oceniono 13 razy 7

  Trzeba umieć się pokazać z nowej lepszej strony. Podarunek w postaci gry i tworów umysłów i rąk naszych rodaków jest świetny. Trzeba skończyć z pokazywaniem Polski w sposób rodem ze średniowiecza czyli tych wszystkich cudaków w tradycyjnych strojach górali itp. Mamy wspaniałą tradycję i historię lecz wtykanie tego wszędzie jest zbyt częste.

 • seidr

  Oceniono 8 razy 6

  Biorąc pod uwagę fakt, że Wiedźmin 2 odniósł ogólnoświatowy sukces i z pewnością zostanie okrzyknięty grą roku (tak jak Wiedźmin 1), to prezent jak najbadziej trafiony. Oczywiście większość radiomaryjnych 'polaczków', którzy są na bakier z technologią, nie widzi ogromnego sukcesu producenta i wydawcy tej gry. Sracie we własne gniazdo, a polscy specjaliści odnoszą sukces za granicą, bo w kraju mają tylko skrzydła podcięte i wiecznie są kopani w d.pę. Przypominam 'polaczkom': Wiedźmin 2 ustanowił rekord sprzedaży na świecie: 56 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w 3 dni. Ale co to dla was? W końcu różańcy i biało-czerownych flag nie sprzedano.

 • konigin

  Oceniono 7 razy 5

  Wreszcie cos nietuzinkowego i wspolczesnego. Dosc tych lowickich pasiakow, bocianow i kopii oficerskich szabli.

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 9 razy 5

  Kurde, wreszcie nie gipsową rękę Chopina albo szablę. I tak dość było tej naszej swojskiej, przaśnej polskiej martyrologii którą zaserwowaliśmy Obamie.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 3 razy 3

  Bardzo dobre prezenty. I z glowa. Ciekawe, kto Tuskowi doradzil-jesli pomysl wlasny to ma u mnie duzy punkt.

 • malgorzaaata

  Oceniono 3 razy 3

  Prezes dał Memoriał nad którym pracował mi.in przewodniczący Antoni Macierewicz.Jarosława spotkanie z Obamą trwało kilka minut .
  Memoriał to błąd Kaczyńskiego. Powinien się modlić, aby trafił na śmietnik, aby Rosja, strategiczny dziś partner USA, nie zapoznała się z nim. Zadyma na świecie to nie to samo co pochodnie na własnym podwórku

 • dziadekjam

  Oceniono 5 razy 3

  Pióro nie pisało, bo każde nowe pióro przed użyciem trzeba NAJPIERW NAPEŁNIĆ!!.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje