Nie udał się "zamach" na wolność komunikacyjną seniorów

24.05.2011 23:14
Nie będzie oszczędzania kosztem seniorów. Pomysł, by w 25 miastach aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej osoby po siedemdziesiątce płaciły za przejazd autobusami i tramwajami przepadł podczas zgromadzenia organizatora komunikacji w tym regionie - Komunalnego Związku Komunikacyjnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego - w skrócie KZK GOP. Zadecydowały 2 głosy przedstawicieli lokalnych władz.
Szef KZK GOP Roman Urbańczyk i jego zastępca Marek Kopel pomysł zarządu związku tłumaczą tym, że emeryci po 70. roku życia, powinni być tak samo traktowani jak ci po przejściu na emeryturę, czyli płacić 50 procent ceny biletu za przejazd. Roman Urbańczyk tłumaczy: - Żeby było sprawiedliwie.

Marek Kopel: Dlaczego nie mają płacić, gdy mają 69 czy 71 lat? To nie ma sensu przecież logicznego. I argumentuje, że ten przywilej został wprowadzony podczas stanu wojennego.

Pomysł, by właśnie teraz odebrać go seniorom, od początku miał wielu krytyków. Wśród nich wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Katowic Ewę Kołodziej. - Zabieranie osobom starszym ulg na autobusy to jest zmuszanie ich do pozostania w domu - mówi Kołodziej i podkreśla, że przez to stawia się ich poza margines życia społecznego. Wtóruje jej prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic.- Oszczędności można znaleźć gdzie indziej - uważa Dziedzic.

Na razie jeszcze nie wiadomo gdzie, bo przy okazji przepadł także pomysł, by podwyższyć ceny biletów.

Ulgi dla seniorów w KZK GOP kosztują około 5 mln rocznie, a na pomysł wpadł Zarząd KZK GOP, żeby przywrócić "płynność" budżetu, bo brakuje pieniędzy.

Komentarze (8)
Nie udał się "zamach" na wolność komunikacyjną seniorów
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 2 razy 2

  A "na kościół" ile biedni radni przeznaczają z naszych pieniędzy?

 • gogonasz

  0

  Nie wiadomo gdzie znaleźć oszczędności? Przecież to proste.Trzeba roztorbić to towarzystwo wzajemnej adoracji jakim jest KZK GOP i gotowe.

 • unitestates

  0

  hehe już nie ma od kogo kasy brać ? na dziadków się przerzucili ? a tak swoją drogą to w tym kraju uczciwą pracą to biedy się można jedynie dorobić.

 • majek-1348

  0

  Tak było od wieków, a może od zawsze że jak władza sięgała do kieszeni najbiedniejszych i bezradnych, to znaczy ze zbierała środki na własny pogrzeb.majek

 • stan-1

  0

  "Pamiętajmy o ludziach starych, starość czeka każdego z nas".

  No chyba, że młody ma nowy motocykl, to starości nie dożyje.

 • jimir

  0

  Chciano zabrać ulgi seniorom, komunikacyjne!!!!
  Zwracam się do tych którzy byli za!!!!
  Słuchajcie szmaciarze ! natychmiast zagłosujcie za wycofaniem z budżetów Miast pieniędzy na paliwo do służbowych pojazdów!!!!!!!!!!!!!!!
  Dlaczego? ano dlatego prostacy że stać Was na płacenie za komunikację miejską i taksówki!!!

 • cierpliwy

  0

  Do panów: Romana Urbańczyka i Marka Kopela. Chłopcy Wy też dożyjecie mojego wieku (życzę Wam tego z całego serca) i też będziecie tacy sprawiedliwi otrzymując emerytury w wysokości około 1600 zł brutto, po czterdziestu czterech latach nieprzerwanej pracy? Nie wszyscy emeryci to prezesi, ich z-cy, dyrektorzy itd. Większość z nich to ludzie, którzy uczciwie pracowali także na najniżej uposażonych stanowiskach robotniczych i urzędniczych.

 • pingwin55

  0

  Uwaga decydenci jak dożyjecie też będziecie mieć 70 lat i małą a może mniejszą eeryturę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje