Nałęcz o AntyKomor.pl: Prezydent będzie bronił autora strony. O wolność słowa walczył już w PRL

Prezydencki doradca Tomasz Nałęcz jest przekonany, że Bronisław Komorowski stanie w obronie autora strony AntyKomor.pl. W czwartek o świcie do siedziby mężczyzny, prowadzącego satyryczny portal wyśmiewający prezydenta, wkroczyło ABW.
Profesor Nałęcz powiedział, że prezydent był zdziwiony interwencją ABW w mieszkaniu Roberta Frycza. Prezydencki doradca wyraził też przekonanie, że Bronisław Komorowski zareaguje - albo działaniami Kancelarii, albo swoją wypowiedzią. Tomasz Nałęcz zapewnił, że prezydent będzie po stronie broniących swobody wypowiedzi, bo już w PRL demonstrował w obronie wolności słowa, był za to represjonowany, a od tamtego czasu nie zmienił poglądów.

Prezydencki doradca uważa jednak, że nie można mieć pretensji do prokuratury i ABW, ponieważ funkcjonariusze kierowali się przepisami prawa. Jego zdaniem, prawo powinno raczej ścigać przestępców, a nie ludzi, którzy "poruszają się w sferze wolności, nawet najdalej posuniętej".

W świetle artykułu 135 kodeksu karnego, za publiczne znieważanie prezydenta grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Po zamknięciu strony politycy zaczęli mówić o tym, że przepisy trzeba zmienić.

Według Tomasza Nałęcza z inicjatywą ustawodawczą dotycząca zmiany tych przepisów powinien wyjść Sejm. Jeśli tak się nie stanie, zmianę prawa zaproponować może Kancelaria Prezydenta - ocenia profesor Nałęcz.

Cztery dni temu agenci ABW wkroczyli do mieszkania internauty, Roberta Frycza - prowadzącego satyryczną stronę AntyKomor.pl, skierowanej przeciwko prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. Na stronie antykomor.pl publikowane były między innymi mało korzystne zdjęcia prezydenta, niektóre jego wpadki słowne, był też licznik dni, które pozostały do końca kadencji Bronisława Komorowskiego. Podczas akcji w mieszkaniu Frycza w Tomaszowie Mazowieckim skonfiskowano jego komputer i twarde dyski.

W prokuraturze w Tomaszowie Mazowieckim trwa śledztwo dotyczące znieważenia prezydenta, jednak do tej pory nikomu nie przedstawiono zarzutów.

"Głupota lub prowokacja". Politycy o zamknięciu strony antykomor.pl

Więcej o:
Komentarze (279)
Nałęcz o AntyKomor.pl: Prezydent będzie bronił autora strony. O wolność słowa walczył już w PRL
Zaloguj się
 • muderes

  Oceniono 20 razy 8

  W Anglii królowa jest chroniona od pomówień i obrażania to dobry przykład .

  PIS najwięcej protestuje przeciw zamknięciu forum "antykomor" a sam oburzał się i działał jak ABW jak ktoś lekceważąco wyraził się o Lechu Kaczyńskim !. Obłuda !!!

 • joasia_krk

  Oceniono 18 razy 8

  Nie trzeba zmieniać tego przepisu. Wystarczy egzekwować prawo. Satyra to nie znieważenie. Powinny się posypać głowy w ABW za nierozumienie przepisów.

 • mlody.polski.kartofel

  Oceniono 26 razy 8

  Lżenie LK=przemysł pogardy:lżenie BK=wolność słowa

  Moralność Kalego dzisiaj można określić terminem Moralność Prezesa

 • orion57

  Oceniono 17 razy 7

  vaclavnewyork. Moim zdaniem powinien facet odpowiedzieć za to co emitował na swojej stronioe www. Wolność słowa polega właśnie na tym,że można mówić każde swoje poglądy ale po drugiej stronie jest odpowiedzialność za słowa, które się publicznie artykułuje.

  Twoja ocena jest wypaczona tej całej sprawy bo siedzisz sobie(tak sugeruje nick) a obrażanie Polaków,że wybrali spokój a nie wojnę to z Twojej strony- świństwo i tchórzostwo. Trzeba być w kraju a nie wygodnie za oceanem

 • dziadekjam

  Oceniono 8 razy 6

  "Prezydent będzie bronił autora strony"
  Dołączy do broniącego już Kaczyńskiego.NARESZCIE POROZUMIENIE PONAD PODZIAŁAMI.

 • james.blond

  Oceniono 20 razy 6

  Przykre, ale strona byla nie tylko satyryczne, ale w wiekszości chamska. To nie jest ograniczanie wolności słowa - mam nadzieję, że dostanie karę godną słów jakie tam używał i parę tysi beknie. Nie sądzę, żeby go to czegoś nauczyło, bo widać, że na to jest już za późno, ale może inni by z tej nauczki skorzystali.

 • what.if.yes

  Oceniono 13 razy 5

  Właśnie takich jak ten frycz produkuje pisowska sekta. Gościu ma 25, a zachowuje sie jak zajadły świr. Byłem na tej stronie (można to jeszcze wygoglać) - to nie była satyra, to były obłąkane wynurzenia, pełne gróźb i chamstwa.

  To sztuka mieć tak zrytu beret już w młodym wieku, ale czego chcieć od wolaka. Oczywiście pis popiera to tak, jak popiera "wolność słowa" kiboli na stadionach. Pdwójna moralność i obłuda to cecha wyróźniająca tę partię. Jescze niedawno chcieli zamykać internet oskarżając ABW i organy państwa o brak aktywności, bo obrażano byłego prezydenta.

 • mlody.polski.kartofel

  Oceniono 11 razy 5

  wyborcza.pl/1,76842,8538492,PiS__ABW_powinna_scigac_agresywne_wpisy_w_internecie.html
  Zobaczcie, jakie to zakłamane towarzystwo/

 • funny5

  Oceniono 17 razy 5

  Co nie zmienia faktu, ze Frycz to cham

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX