''NY Times'' debiutuje w telewizji!

Amerykański dziennik "The New York Times" ogłosił, że w przyszłym tygodniu rusza z telewizyjnym programem "NYTV". Półgodzinny magazyn emitowany będzie w poniedziałki o 20.30 czasu lokalnego w najważniejszej lokalnej stacji telewizyjnej - NYC life.
NY Times produkuje miesięcznie ponad sto krótkich materiałów filmowych na potrzeby swojej strony internetowej i platform multimedialnych. I to właśnie część z nich zostanie zaprezentowanych widzom NYC life.

W każdym odcinku "NYTV" pokaże wybór minireportaży skupionych na tematyce nowojorskiej. Dotyczyć będą mody, stylu życia, kultury lokalnej, a pojawiać się będą w regularnych segmentach w kolejnych odcinkach programu.

- NYTV będzie zbierał materiały lokalne przygotowane przez NY Times na nasze platformy multimedialne i prezentował je na polu, gdzie do tej pory nie byliśmy obecni - zapowiadał w korespondencji z The Cutline Gerald Marzorati - szefujący nowym projektom w NY Times.

Komentatorzy uważają, że to dobry, chociaż nie pierwszy taki ruch dziennika. Wiążą decyzję o wejściu na gazety na wizję z faktem, że od niedawna za część treści New York Times'a w internecie trzeba płacić - wychodząc do nowych odbiorców NY Times będzie próbował zachęcić do płacenie za jej treści multimedialne na istniejących dotychczas platformach.

- Ten ruch - powolny i bardzo ostrożny - spowodowany jest tym, że chcemy być organizacją dostępną na jak największej ilości platform i w jak największej liczbie mediów, jak tylko się da - przyznaje Marzorati.

Kliknij, by zobaczyć zdjęcia

Więcej o: