Akta sprawy Olewnika w sieci, m.in. ostatni list Franiewskiego [DOKUMENTY]

Dziś w nocy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku dziennikarz śledczy Sylwester Latkowski rozpoczął umieszczanie prokuratorskich materiałów i innych dokumentów dotyczących sprawy porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.
Dziennikarz zdecydował się upublicznić akta na swoim profilu na facebooku by, jak tłumaczy, ludzie mogli sami wyrobić sobie zdanie na temat tej sprawy. Publikacja dokumentów ze sprawy Olewnika następuje na kilka dni przed przyjęciem przez sejmową komisję śledczą ostatecznego sprawozdania. Głosowanie ma się odbyć w przyszłym tygodniu. Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku nadal bada sprawę Olewnika. Sprawdza między innymi, jakie błędy popełniono w czasie całego śledztwa.

W pierwszej części opublikowanych przez Latkowskiego materiałów znalazły się głównie dokumenty i dowody dotyczące samobójczej śmierci zabójców Olewnika, w szczególności dotyczące samobójczej śmierci szefa grupy Wojciecha Franiewskiego. Są tam między innymi listy, jakie gangster pisał z aresztu do swojej żony.

Oprócz tego w sieci znalazła się też m.in treść postanowienia o umorzeniu śledztwa w sprawie samobójstwa Franiewskiego a także opinia zawierająca analizę materiałów operacyjnych i procesowych spraw dotyczących targnięcia się na życie sprawców uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika (do Użytku Sejmowej Śledczej).

Niedawno Sylwester Latkowski umieścił też na stronie list Jacka Krupińskiego - przyjaciela Krzysztofa Olewnika, który dzisiaj ma prokuratorskie zarzuty - w którym ze swojej perspektywy opisuje on okoliczności porwania, a także zeznania Piotra S. - kluczowego świadka ws. Olewnika.

Ujawnione do tej pory materiały:

1. List Wojciecha Franiewskiego - wśród nich jest ostatni list, który wysłał przed swoją śmiercią , prosi w nim żonę o zebranie konkretnych dokumentów, które mają mu pomóc w obronie przed sądem.

- protokoły przesłuchań kobiety z 1 czerwca 2004, 6 lipca 2004, 29. czerwca 2005 i 12. stycznia 2006

3. Postanowienie o umorzeniu śledztwa ws. samobójstwa Wojciecha Franiewskiego - dokument z dnia 31 lipca 2008, zawiera informacje o prokuratorskich ustaleniach dot. jego śmierci, informacje z sekcji zwłok a także m.in. testament Franiewskiego CZĘŚĆ 1 (Pdf), CZĘŚĆ 2 (Pdf) ;

4. List Jacka Krupińskiego na temat okoliczności porwania - list datowany na 5. marca 2009, Krupiński szczegółowo relacjonuje w nim wydarzenia z dnia porwania i kolejnych, opisuje swoje relacje z Olewnikami , odnosi się także do późniejszych zarzutów kierowanych pod jego adresem;

5. Opinia na temat samobójstw porywaczy i zabójców Olewnika - dokument z datą 24 lutego 2010 z adnotacją do Użytku Sejmowej Śledczej, zawiera informacje dot. szczegółowych okoliczności śmierci trzech porywaczy Olewnika : Wojciecha Franiewskiego, Sławomira Kościuka i Roberta Pazika, a także pytanie na które do dzisiaj nie udało się znaleźć odpowiedzi;

6. Zeznania kluczowego świadka ws. Olewnika Piotra Skwarskiego z informacjami o groźbach kierowanych pod jego adresem: " zgredzie jak piśniesz slówko w sprawie Sławka to cię zawiniemy."

Sylwester Latkowski zapowiada, że to dopiero początek, przez cały dzień ma dzisiaj umieszczać w sieci kolejne materiały.

Więcej o:
Komentarze (22)
Akta sprawy Olewnika w sieci, m.in. ostatni list Franiewskiego [DOKUMENTY]
Zaloguj się
 • oservattoreromano

  Oceniono 12 razy 12

  Prokuratów prowadzących tę sprawę należy najzwyczajniej w świecie wsadzić na długie lata do więzienia,wówczas pojęliby, co oznacza immunitet, bo tej pory ci ciemniacy uważają, że to tylko zapewnienie bezkarności. Środowisko prokuratorów jest wyjątkowo zadufane w sobie i wyjątkowo pozbawione poczutymi przyzwoitości i poczucia rzeczywistości. Należałoby wymienić tę kadrę w 99, 999 procentach, bo to zupełnie zdemoralizowani faceci i facetki.
  Ale cóż, Polska to kraj promujący nieudaczników, hipokrytów, przestępców i wszelkiej maći krętaczy.

 • cromio

  Oceniono 10 razy 10

  Jeden powiatowy (!) policjancina, zgromadziwszy uprzednio nieprawdopodobnie duży jak na policjanta majątek, uciekł już zagranicę, uprzednio upozorowawszy własną śmierć.
  Czy ktokolwiek uwierzy, że był on jedynym Złym ?
  Czy ktokolwiek uwierzy, że inni policjanci i prokuratorzy z okolic stolycy nie są umoczeni po uszy ?
  Czy ktokolwiek uwierzy, że ci którzy nadal są teoretycznie uchwytni, nadal nie mataczą, nie grożą, nie zacierają śladów ?
  To wszystko jedna banda warśawsko-podwarśawska. Jestem niemal pewien, że prawdziwymi bandytami pozostają komendanci, wiceministrowie i inni "powszechnie szanowani" urzędnicy. To bagno rozrosło się na kształt mafii sycylijskiej. Trzeba to złapać, skuć, rzucić na glebę, sprać mordy i postawić przed sądem w szklanej klatce.
  A swoją drogą tata Olewnik też nie był od tego, żeby z takim gó...any towarzystwem utrzymywać jakiekolwiek kontakty. Imponowały mu znajomości z Panem, Wójtem i Plebanem. Niestety, ze stratą dla rodziny.

 • noducks

  Oceniono 8 razy 4

  sprawe olewnika rozwiazac moze tylko stary olewnik, przyznajac sie wreszcie czego tak naprawde chcieli od niego porywacze. bo ludzie, ktorzy potrafia wywolywac masowe "samobojstwa" w wieziennych celach raczej nie zarobkuja porywajac malolatow dla marnego miliona ojrkow.

 • conn-x-5

  Oceniono 2 razy 2

  szlag mnie trafia jak czytam co niektorych , wypluczyny i badziewne bzdety
  juz faceta prawie powiesiliscie..
  jAK latwo dajecie sie manipulowac gazeta i zaklamanemu sadownictwu pomrocznej
  jestescie zalosni
  jestescie pionkami dymanymi poprzez zaklamany badziewio system
  jestescie manipulowani i nawet se z tego sparwy nie zdajecie jak wami manipuluja
  a klamstwo i generalnie zaklamanie to wasz hcleb powszedni
  obluda zaklamanie waszym sztandarem

  jak wam nie wstyd
  jak mozecie patrzec na swe zatluszczone mordy w lustrze ?
  ot tak wyglada dzisiejszy badziewio system w pomrocznej pokopanej

 • troll_bagienny

  Oceniono 6 razy 2

  "Kochana moja Najdroższa" - to ten sku...el miał jakieś ludzkie uczucia? Ten morderca, bandyta?

 • badziewiak66

  Oceniono 5 razy 1

  ncc2000
  Każdy grafolog po przeczytaniu tego listu powie : SAMOBÓJCA JAK NIC, widać po grubości pisma.

 • dexterek011

  Oceniono 3 razy 1

  @ppo
  Zarzucasz człowiekowi, ze wyraźnie pisze? To może sporo o Tobie powiedzieć.

 • 4krzych1

  0

  najpierw się "kocha inaczej", a później trzeba robić wrzuty na polecenie służb...

 • ambl

  0

  Solidne przyciśnięcie Kwadratowego wniosło by wiele do sprawy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX