"Gdy wyjrzeliśmy za okno... Uśmiech zamarł". Atak zimy wiosną [WASZE ZDJĘCIA]

03.05.2011 10:48
Zasypana Szklarska Poręba, 3 maja 2011

Zasypana Szklarska Poręba, 3 maja 2011 (Fot. Mieszkaniec Szklarskiej Poręby/ Alert24.pl)

W całym kraju temperatura, jak na maj, jest wyjątkowo niska. Śnieg padał na Dolnym Śląsku, w województwie łódzkim i na Mazowszu. - Wyjrzeliśmy za okno i... uśmiech nam zamarł na ustach - pisze na Alert24.pl Rosiu.
Nad Europę Środkową nasuwa się zimna masa powietrza, której towarzyszą opady. Na południowym wschodzie Polski, może spaść dzisiaj nawet 20 litrów wody na m. kw. W miejscowościach podgórskich i w górach od rana pada deszcz ze śniegiem i śnieg. Po południu śnieg pojawił się w województwie łódzkim i na Mazowszu. W Warszawie pada deszcz ze śniegiem.

Trudne warunki panują na Dolnym Śląsku. Kilka centymetrów śniegu spadło w Jeleniej Górze. W samych górach śniegu jest znacznie więcej.

"Uśmiech mi zamarł na ustach"

Na Dolnym Śląsku śnieg będzie padał do wieczora. Synoptyk Grażyna Dąbrowska zapowiada, że opady będą przesuwać się na północny wschód. Chmury dotarły do województwa opolskiego i łódzkiego oraz Mazowsza i Podlasia.

- Obudziliśmy się na urlopie w Sokolcu w Górach Sowich i zaczęliśmy się zbierać do wyjazdu, gdy wyjrzeliśmy za okno i... uśmiech nam zamarł na ustach. Ja wiedziałem, że na majówce może być trochę chłodno, ale to, proszę drogiej matki natury, to chyba przesada? - pisze Alertowicz Rosiu.

Wstrzymany ruch

Z powodu intensywnych opadów wstrzymano ruch ciężarówek w Jeleniej Górze na rondzie wyjazdowym na m.in. Zgorzelec. Występują utrudnienia w ruchu na odcinku Jelenia Góra - Świerzawa (podjazd pod Kapelę); drodze krajowej nr 3 pomiędzy Jaworem a Bolkowem. Z powodu śniegu jest zablokowana droga krajowa 46 w miejscowości Laski. Trudności z podjazdem mają także ciężarówki w Jakuszycach, ślisko jest również na autostradzie A4 w okolicach Legnicy.

Kilkadziesiąt tysięcy domów jest bez prądu, nie jeżdżą niektóre pociągi - czytaj o skutkach ataku zimy>>>

Padający śnieg w Legnicy, Lubinie czy Wrocławiu co prawda od razu się topi, ale sprawia, że nawierzchnia jest dość śliska i panują trudne warunki drogowe. - Urywają się telefony. Ludzie zgłaszają problemy. Chodzi m.in. o spadające gałęzie i zerwane linie - mówił w TVN 24 rzecznik straży pożarnej w Jeleniej Górze.

Temperatura w Jeleniej Górze wynosi +2 st. Celsjusza, na dole w Karpaczu i Szklarskiej Porębie 0 st. zaś wysoko w górach na Śnieżce -5 st.

Opady i niska temperatura mogą utrzymać się jeszcze kilka dni.

Zobacz także
Komentarze (104)
"Gdy wyjrzeliśmy za okno... Uśmiech zamarł". Atak zimy wiosną [WASZE ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • amirez

  Oceniono 12 razy 10

  Ja tam stawiam, że to wina ruskich. Jak się mgła wymiesza z helem następuje obniżenie temperatury i obfite opady śniegu.
  Antoś winien szybko sie sprawą zająć!

 • lothar1991

  Oceniono 15 razy 9

  Za rządów PiS byłoby to nie do pomyślenia.

 • daniella-3

  Oceniono 14 razy 8

  Mysle,ze ten snieg w Warszawie jest po to by ci z tym chodzacym namiotem z pod palacu wyniesli sie do cieplutkiego domu Jareczka.

 • archimago7

  Oceniono 8 razy 8

  To pewnie podstępne knowania producentów opon uniwersalnych całosezonowych.

 • yani-51

  Oceniono 9 razy 7

  No to PiS oskarzy rzad , i Tusk ze zime sprowadzil z
  Rrosji w porozumieniu z Putinem ,
  co utrudnia im utrzymanie namiotu pod palacem,,

 • krociech

  Oceniono 7 razy 7

  Tak, to prawda. Na ulice Gdańska wyszły białe niedźwiedzie.

 • ajakkuba

  Oceniono 13 razy 7

  A madrzy ludzie prosili i ostrzegali zeby nie beatyfikowac, bo bedzie gniew i kara.

 • daniella-3

  Oceniono 11 razy 5

  No coz znow winien Tusk.Za mocno dmucha.

 • archimago7

  Oceniono 9 razy 5

  do unamatita
  Widocznie rządy pixdzielczych kanalii i debili byly już dla Polski wystarczającą karą i Pan Bóg się nad nami ulitowal nie spuszczając nam innych prób.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje