Komentarze (325)
Kiszczak niewinny. Sąd: "Nie przyczynił się do śmierci górników z Wujka"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • takisobiestatystyk

  Oceniono 9 razy 5

  Motłoch w każdym ustroju najbardziej nie cierpi niezawisłej władzy sądowniczej. Motłoch wrzeszczy co prawda o demokracji, ale rozumie to tak, że "demokracja to jest wtedy, kiedy każdy MNIE słucha". A sąd jest "demokratyczny", kiedy feruje wyroki takie, jak ja sam bym ferował. Jak jest inaczej to znaczy, że sąd jest niedemokratyczny, sprzedajny, i w ogóle głupi. "Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie" . Nie muszę chyba przypominać, skąd ten cytat - w założeniu komediowy, a tak naprawdę - gorzki.

 • plastelina2005

  Oceniono 13 razy 5

  Jacy to teraz zrobili się wojownicy z komuną. :)
  Chłystki z pisowskiej młodzieżówki albo postkomuniści, którzy nawrócili się na PiS.

 • stan-1

  Oceniono 15 razy 5

  No cóż broń sama wypaliła. A czego można się było spodziewać po takim procesie?

 • tomasz_5_2010

  Oceniono 15 razy 5

  To są jaja! Jak zwykle w Polsce za popełnione zbrodnie nikt nie odpowiada! Ani nie jest winien ten kto wydał rozkaz , ani ten kto strzelał! Pewnie winni są Górnicy , którzy akurat znaleźli się na linii strzału!

 • trombozuh

  Oceniono 17 razy 5

  Ha ha ha... to nawet za Rakowskiego było lepiej, i udało się skazać Piotrowskiego i Pękalę. A tu proszę - nie ma winnego, nikt nie podjął żadnej decyzji o użyciu broni, górnicy pozabijali się sami i przypadkiem, a ZOMOwcy to ludzie honoru. A styropianowi towarzysze ramię w ramię z byłymi SB-kami i klerem spokojnie liczą swoje miliony i hektary ziemi...

 • tec1

  Oceniono 15 razy 5

  Może Wałęsa się wypowie?
  W końcu miał tak dużo do powiedzenia nt. Kaczyńskiego i w ogóle na temat sprawiedliwości na świecie. Demokrację chciał przywracać w innych krajach. Może małe słówko?

 • biorytmix

  Oceniono 17 razy 5

  MAGDALENKA ustaliła już w 1988 nietykalność komuchów, wyrok był do przewidzenia. Przecież żyjemy w demokracji stworzonej przez Kiszczaka z nadania Gorbaczowa!

 • koham.mihnika.copyright

  Oceniono 11 razy 5

  proponuje zapalic swieczki przed pomnikiem gornikow.

 • user_deleted

  Oceniono 15 razy 5

  Zbrodniarz pozostanie zbrodniarzem.

 • slavik222

  Oceniono 13 razy 5

  tow. Kiszczak to przecie niewiniatko, jak sw.Franciszek z Asyżu a nie Feliks Dzierżynski

 • 2560a

  Oceniono 6 razy 4

  kuma1 ...Sąd symbolicznie snowu morduje górników ,uwalniając sprawców kierowniczych.
  ----koles , odwroc ksiazke bo ja czytasz do gory nogani. dlatego historia wychodzi ci na opak a ty wychodzisz na cwiercinteligenta.

 • alamatygrysa

  Oceniono 6 razy 4

  cd. 2
  Napięcie rosło. Pogłoski o pacyfikacji, groźba porwania przywódców, krążące nad hutą helikoptery zagęszczały wybuchową atmosferę. Ten klimat przyzwolił ojcu jednego z przywódców strajku krzyczeć do grupy stojących przed bramą milicjantów, że latarni jest dla nich w mieście wiele. Krzyki i obraźliwe słowa mieszały się z modlitwami i nabożnymi pieśniami starszych pań z parafii MBKP.

 • mate29

  Oceniono 8 razy 4

  Gdybym wówczas miał wiedzę co te pachołki CIA - Solidarność zrobią z Polską to bym na ochotnika zgłosił się do SB i zlikwidował całą wierchuszkę opozycji.
  Górnicy to mięso harmatnie.Krew była potrzebna opozycji do "nasmarowania" rewolucji

 • panbramkarz

  Oceniono 6 razy 4

  @nadporuczniklukasz
  Wladzom solidarnosci wlasnie o to chodzilo zeby wjechaly czolgi i zeby kilku gornikow zginelo ....... dzieki temu mieli latwiej podpuszczac innych do walki o wladze dla siebie.

 • nadporuczniklukasz

  Oceniono 8 razy 4

  Winę za śmierć górników ponoszą te osoby z katowickiej Solidarności , które podpuszczały i kazały górnikom walczyć z komuną . Jak widzieli , że komuna wjeżdża z czołgami to trzeba było odpuścić . To jest to samo co w Powstaniu Warszawskim , gdzie młodzież z prawie gołymi rękami podpuszczono do walki z Niemcami uzbrojonymi w czołgi . I potem winą za śmierć 200tys, ludzi obciążono Niemców . A winien był Bór Komorowski za wywołanie powstania przy braku broni. Podobnie było w kopalniach .

 • alamatygrysa

  Oceniono 8 razy 4

  W Hucie Stalowa Wola robotnicy zabili milicjanta. Nazywał się Turbakiewicz. Dał się zabić, a przecież mógł w obronie własnej wystrzelić cały karabinek. Ciekawe, ile miał naboi.

 • kemot696

  Oceniono 10 razy 4

  Gratulacje i pozdrowienia Panie Generale!

 • posokowiec69

  Oceniono 12 razy 4

  wreszcie prawda zwyciężyła, sami sobie winni, mogli wracać do domów,a nie z łomami i siekierami atakowć siły porządkowe, dziś z bandziorów zrobili bohaterów i na siłe chca kogoś skazac za ich łobuzerstwo, brawo Panie Generale

 • barnaba444

  Oceniono 8 razy 4

  Pamiętajcie o jednym; Kiszczak to opiekun J.Kaczyńskiego ! W stanie wojennym nie pozwolił zrobić krzywdy Jareczkowi... Żadnego aresztowania, żadnego internowania, pełna opieka bezpieki ! J.Kaczyński miał jeszcze jeden przywilej. Mógł pracować bez przeszkód !
  Wszyscy opozycjoniści mieli przerąbane. Byli przesladowani w pracy, nie mogli wykonywać swojego zawodu. Nie J.Kaczyński, on miał tak silne wsparcie bezpieki,że nikt mu nie podskoczył. J.Kaczyński nigdy ,otwarcie nie mówił żle o Kiszczaku.. To zrozumiałe !

 • pro-contra

  Oceniono 4 razy 4

  Jeśli chodzi o wyrok w sprawie Kiszczaka (a było z niego zawsze kawał chooja, to fakt), pozwolę sobie na cytat "klasyka": "...jestem za, a nawet przeciw...".
  Co zresztą jest niejako odzwierciedleniem moich niekoniecznie tylko "słusznych" komentarzy pod przyjętym nickiem (co wcale nie oznacza natchnienia powziętego od tfu(!!!) Bolka - Mędrca).
  Po prostu nie poddaję się medialnym manipulacjom i populistycznym pędom, lecz zimnej, wyrachowanej bezstronności.
  Pozdro dla normalnych.

 • plastelina2005

  Oceniono 12 razy 4

  Gdzie byliście pisowscy dekownicy, gdy trzeba było walczyć z takimi jak Kiszczak? Pod mamusiną pierzyną, jak wasz prezes?

 • wtyka82

  Oceniono 14 razy 4

  W końcu Sąd zaczął myśleć w sposób zgodny z faktami a nie politycznie w rodzaju mec Rogulskiego który doszedł do hipokryzji w swoim rozumowaniu . Ale takich Rogulskich w naszym kraju jest wielu niczego nie przeczytali, niczego się nie nauczyli im wystarczy wiedza na poziomie butki z piwem lup wiedza oszołomów !!

 • mittad

  Oceniono 6 razy 4

  Jaruzalem51 ty to jestes jakis nawiedzony. Wyrok jest sprawiedliwy, ale jeszcze nieprawomocny. Jak znowu dojda do glosu politykierzy cz tacy jak ten caly jeruzal to znowu zacznie sie wszystko od poczatku. Pro- contra co pisze nizej ma racje, o tym nikt nie wspomina, to nie winni byli gornicy z kopalni "Wujek" to byli winni podjudzacze, ktorzy schowali sie za gornikow i rzneli bohaterow. Oczywiscie nikt nie zostal zlapany, bo oni zawsze na tylach i wysylali w bohj ludzi niewinnych

 • mniklasp

  Oceniono 6 razy 4

  to ze po raz czwarty ktos jest sadzony to jest kpina zwymiaru sprawiedliwosci.

 • b_ebe

  Oceniono 4 razy 4

  @mitko32

  widzisz co do Pyjasa to obecny IPN i jego przecież niczym nieograniczone badania podważyly wczesniejsza teze o zabojstwie.

 • mozart

  Oceniono 12 razy 4

  Zaloze sie, ze bedzie apelacja. I tak do smierci Kiszczaka...

 • kemot696

  Oceniono 3 razy 3

  O jakim braku chleba piszesz "adampalmer"? Równie dobrze dziś robotnicy mogliby mówić o braku chleba i godności pracy pracując na śmieciowych umowach. Tylko dziś już nie ma komitetów , które można spalić rozładowując swoją flustrację. Dziś za podwyżki jest odpowiedzialny wolny rynek a nie towarzysze z KC. Ale podwyżki takie same.

 • alamatygrysa

  Oceniono 5 razy 3

  cd. 3
  W rzeczywistości podczas 11 dni strajku nie było ani jednej interwencji milicyjnej wobec strajkujących. Milicja ani razu nie użyła siły. Mimo to podsycano wrogość strajkujących do organów porządkowych.

  Przed bramą huty rozrzucono ulotki sugerujące, że przygotowywana jest pacyfikacja strajku. Żądni konfrontacji i krwi z zapałem zaczęli budować barykady na drogach wewnątrzzakładowych i przeciwpożarowych. Zbroić się w pałki, zbierać stalowe kulki z łożysk na pociski do proc. Przed narzędziownią wkopano metalowy krzyż i modlono się przed nim. Tam też odczytano list do Lecha Wałęsy, że załoga strajkować będzie aż do zwycięstwa, oraz list do biskupa Tokarczuka z podziękowaniem za wsparcie duchowe.

 • opt

  Oceniono 5 razy 3

  Czy Kiszczak ponosi winę czy nie , to nie sprawa polityków , czy też jakiegokolwiek motłochu. Sąd tak orzekł w oparciu o dowody i swoje stanowisko uzasadnił.Pozostały dalsze procedury prawne. Ja jestem ciekaw , czy sąd uwzględnił wszystkie okoliczności.Niezadowoleni podnoszą procedury stosowane za czasów komuny,że nie koniecznie musi być rozkaz , polecenie na piśmie, ale z drugiej strony rodzi sie pytanie: kto i w jaki sposób podburzał tych naiwnych górnikow ,że ze śrubami i łańcuchami poszli na uzbrojonych po zęby zomowców. Przecież każdy bardziej rozgarnięty górnik wie i pamięta co im działacze związkowi przekazywali z za ciepłych biurek ( a to ,że rodziny już aresztowane,że teraz ich czeka sąd wojskowy.....)- myślę,że ten krąg winnych jest szerszy.

 • lp52

  Oceniono 3 razy 3

  Kawaler Michnik zawsze mówił ze to ludzie honoru.

 • kemot696

  Oceniono 5 razy 3

  Nieważna jest wina według solidarnościowego oszołomstwa. Ktoś musi być skazany bo tłuszcza chce tych rozrabiających którzy Polskę zepchnęli na krawędź wojny domowej uczynić świętymi. Generałowi powinni być rozliczeni za stan wojenny i w tych ramach otrzymać Ordery Orła Białego.
  .

 • panbramkarz

  Oceniono 5 razy 3

  Tak na dobra sprawe to ci gornicy wystapili przeciwko legalnej wladzy ktora byla uznawana nawet przez boga USA, stawiali czynny opor funkcjonariuszom na sluzbie a przeciez calkiem niedawno podwyzszono nawet kary za ataki na funkcjonariuszy. Kazdy funkcjonariusz ma prawo uzycia broni w przypadku gdy zagrozone jest jego zycie a jestem pewien ze zycie zomowcow wtedy bylo zagrozone.
  Zamiast Kiszczaka powinno sie sadzic tych ktorzy podpuscili gornikow a sami siedzieli bezpiecznie zakonspirowani no ale ich nie da sie dzis sadzic bo dzis to oni sa u wladzy i oni sadza.

 • adampalmer

  Oceniono 5 razy 3

  a oskarzyciel cos mowil wogole? czy dziennikarz GW zatykal wtedy uszy?

 • niewolnica.z.pisu

  Oceniono 9 razy 3

  musimy podziękiekować bolkowi, szechterom i mazowieckiemu, który za grubą kreche wciągnął w 89. az zemdlał

 • zizodwa

  Oceniono 7 razy 3

  adaś zawsze wiedział, ze to dobry człowiek . na rybki z jeździli razem. "chrześcijańskie" miłosierdzie}}

 • noducks

  Oceniono 7 razy 3

  badziewiak66

  wiem co uznal trybunal prostytucyjny inteligencie zoliborski. jesli mamy karac jaruzelskiego za lamanie prawa prl, musimy tez karac solidaruchow za nielegalne obalenie systemu.

  trybunal prostytucyjny powinien sie teraz zajac zgodnoscia insurekcji kosciuszkowskiej z konstytucja 3 maja. mam uzasadnione watpliwosci, czy tryb wyboru naczelnika powstania byl zgodny z zapisami tej konstytucji

 • noducks

  Oceniono 7 razy 3

  badziewiak66

  jesli respektujemy w 2011r. system prawny prl to solidaruchow pokroju walesy, tuska, kaczynskiego trzeba osadzic za probe (udana do tego) obalenia ustroju. zdaje sie, ze grozila za to czapa. jestem za

 • szats69

  Oceniono 9 razy 3

  Chcieliście demokracji? To teraz szanujcie demokratyczne wyroki!

  Niektórzy to by chcieli linczu na Kiszczaku - sprawiedliwość nie polega na zemście.

 • plastelina2005

  Oceniono 9 razy 3

  A teraz spadam stąd, by jeszcze nie przylepiło się do mnie jakieś gó... z pisowskiego szamba, które po raz kolejny wylało.

 • pro-contra

  Oceniono 7 razy 3

  Skoro większość oburzonych forumowiczów żąda wyroków zgodnie z zasadami demokracji narzuconej Polsce po 1989 roku przez zachodnie "wzorce", niech porównają wyroki sądowe na przestępców usiłujących dokonać zamachu na życie gliniarza w USA.

  Odechce im się pyskowania.
  I zaznaczyć tu należy, że w tamtejszej "demokracji" zdarzenia tłumienia robotniczych protestów nie należą do rzadkości, zatem odnoszenie do "PRL-owkiego reżimu" nie ma racji porównywalnego bytu.

 • maro2009

  Oceniono 7 razy 3

  brawo, ale pewnie pisopodobnym wyrok się nie spodoba, czasy ziobry się skończyły!

 • pro-contra

  Oceniono 11 razy 3

  Mimo wszystko uważam, że każdy przytomny, uzbrojony facet (czy gliniarz) na widok bandziorów z nożem, bejsbolem i gazrurką w rękach nie bawi się w negocjacje, tylko wyciąga kopyto i wali po to żeby zabić, a nie postraszyć.

  Kto ma przeszkolenie militarne ten wie, że na strzelnicach nieznana jest technika strzałów "ostrzegawczych" ani otwarcie ognia dla zamiaru raniąco-obezwładniającego.
  Obrona własnego życia jest jednym z biologicznie dziedzicznych INSTYNKTÓW, a nie wyuczonym nawykiem służącym wyłącznie zabijaniu.

 • miguell

  Oceniono 11 razy 3

  Właśnie po takich procesach widzę, że żyjemy w państwie prawa.
  W PRL znalazłby się przepis i usłużni świadkowie
  W IV RP znalazłyby się poszlaki, resztę załatwiłby areszt wydobywczy.

  W IIIRP prokuratura niestety musi udowodnić winę a oskarżony ma szanse obrony.

  Piszę to mimo, że nienawidzę czerwonych kacyków do jakich Kiszczak należy

 • misiak_spasiony

  Oceniono 9 razy 3

  do @dramat1

  KISZCZAK NA PREZYDENTA !

  Masz całkowitą rację. Wreszcie pogonili by namiotową hołotę spod pałacu prezydenckiego i wyłaczył podjudzający do wojny domowej toruński bełkot na pasku PiS'u.
  PiS czyli: Przeproście i Spie...jcie!
  Najlepiej do Watykanu, bydlaki.

 • 2zetor

  Oceniono 13 razy 3

  To teraz wynika że sami się powybijali . Jaruzelski nie winny Kiszczak nie winny

 • feurig59

  Oceniono 7 razy 3

  tak, taak górnicy na terenie kopalni "Wujek" powitali milicję kwiatami i rzucali w nich antykomunistycznymi pączkami z marmoladą...

 • szwejk222

  Oceniono 9 razy 3

  Jak nie Smoleńsk to "Wujek" ! - Jednym słowem Królowa Bona umarła - i osobiście jestem zaskoczony, że "orły" z IPN - u jeszcze jej nie zafundowali sekcji - ponoć została otruta w Bari !

 • otec1

  Oceniono 5 razy 3

  Do Endek_co_jara_skunk
  Chyba coś ci się pop... W przypadku zbrodni katyńskiej polskich oficerów rozstrzelano na wyraźny rozkaz Stalina. Natomiast tutaj niezawisły sąd w łaśnie dlatego umorzył sprawę, bo nie ma dowodów, że to Kiszczak, Jaruzelski czy też toś inny z WRON rozkazał strzelać do górników. Poza tym nie wiem skąd przyszło ci do glowy stwierdzenie "to nie ZSRR rozstrzelało polskich oficerów w Katyniu". Przecież nikt z obecnych władz Rosji tego nigdy nie kwestionował.

 • feurig59

  Oceniono 9 razy 3

  odpowiedzialni za śmierć górników są moim zdaniem ci, którzy podrzegali do przemocy. jak widać choćby na tym forum nie brakuje nadal takich "antykomunistów", którym zamiast oporu "non-violence" się marzyła romantyczna zawierucha - wojna domowa i okrwawione barykady...
  nie ma policji/milicji na tym świecie, która atakowana prętami w celu okaleczenia i zabicia nie odpowiedziałaby ostrą bronią...

 • marimax

  Oceniono 13 razy 3

  Chory kraj dalej rzadzony przez czerwona mafie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX